Представники основних напрямів розвитку людиноподібних роботів на ICRA 2023

Цього літа в Лондоні було проведено грандіозну подію під назвою International Conference on Robotics and Automation 2023. На цій конференції було все, від живого спілкування з роботами-гуманоїдами, до змагань робо-собак та роєвих квадракоптерів. Але в цій статті ми торкнемося лише тих виробників, які працюють над створенням людиноподібних пристроїв. Якщо коротко, то жоден робот представлений на заході не може називатися найкращим. Однак є багато машин, які явно переганяють конкурентів у якійсь конкретній галузі, їх ми й розглянемо.

 

Реалістичні роботи Hiroshi Ishiguro

Хіроші Ішигуро представляв на конференції своїх реалістичних людино-подібних роботів. Його творіння буквально не відрізняються від реальних осіб навіть при близькому контакті. Наприклад, його особиста копія, іменована Джиммі Нойдом колись читала лекцію замість професора Ішигуро в університеті.

Реалістичні роботи Hiroshi Ishiguro

Щоправда, весь текст лекції був записаний заздалегідь. Основним недоліком цих роботів є мало просунуте програмне забезпечення, через що машини виглядають реалістичними тільки до того, як намагаються заговорити, не в такт відкриваючи рот, вони починають нагадувати великих ляльок.

Досконала міміка та усвідомлена мова Ameca

Еталоном реалістичного спілкування без сумнівів можна назвати Амеку, яка була доступна для живого спілкування з учасниками. Ameca досконало володіє Англійською, Французькою, Німецькою, Китайською та Японською мовами. До того ж її манера спілкування дуже схожа на людську. Не почувши питання вона може запитати "Що?" або "А?", замість того щоб видати "вибачте, я не розчув питання, повторіть будь ласка". До того ж її міміка, створювана 17-ма симетричними приводами під шкірою обличчя - досконала, хоч іноді вона і може робити не найдоречніші вирази обличчя.

Досконала міміка та усвідомлена мова Ameca

А ось над інтонацією ще треба працювати. Ще гірші справи з моторикою. Незважаючи на 32 ступені свободи у верхній частині тіла, вона тільки вчиться маніпуляціям з предметами за допомогою рук. Розробники почали зі спроб навчити робота малювати, але поки що її мистецтва далекі від досконалості, і організатори відразу витирали всі малюнки, не залишаючи їх на потіху публіки.

Взаємодія із середовищем

Канадський стартап 1X, який раніше називався Halodi Robotics, показував на конференції свого робота-гуманоїда. Його недолік впадає в очі моментально, на відміну від більшості людиноподібних роботів 1X пересувається на колеса, що звужує область його застосування. Однак цей робот має величезну перевагу перед іншими: він відмінно взаємодіє з оточенням, оскільки спочатку створювався для допомоги, та охорони офісних приміщень. Функції його рук не обмежуються натисканням кнопок ліфта, хоч і це не так просто. Де ви бачили робота здатного пам'ятати модель усієї будівлі, і усвідомлено переміщатися між потрібними поверхами, користуючись ліфтами різних конфігурацій, як людина.

Взаємодія із середовищем робота 1X

Робот може переносити предмети, закривати та відкривати двері та вікна, вмикати та вимикати світло. На додаток до нього можна підключатися для управління від першої особи. Нещодавно в компанію інвестували велику суму засновники OpenAI. Мабуть поки творці ChatGPT удосконалюють своє творіння, то паралельно готують своєму інтелекту роботизоване тіло, що буде базуватись саме на цьому пристрої.

Хірургічна точність кистей

Компанія Shadow Robot показала унікального робота, перевагою якого є точність. Роботизовані кисті рук з точністю до частки міліметра повторюють рухи людини, тоді як основи рук відповідають за точне положення в просторі самих кистей. Творці пристрою заявляють, що за допомогою їх апарату можна проводити хірургічні операції на відстані. 

Хірургічна точність кистей Shadow Robot

Своїм успіхом машина зобов'язана не тільки філігранному устрою механічнї кисті, але і пристрою що зчитує рухи кисті людини. Приймач фіксує положення кожного суглоба, завдяки чому оператор може маніпулювати навіть крихітними та крихкими предметами, без ризику пошкодити їх.

Як працюють робо-кисті Shadow Robot

Технологія викликала великий інтерес не так серед публіки, як серед інших розробників. Адже незважаючи на те, що зараз для управління робо-руками потрібен оператор людина, пізніше їх можна використовувати як компонент автономних роботів. Як OpenAI кооперується з 1X, розподіляючи завдання, у майбутньому можливі коллаборації найрізноманітніших виробників, щоб створити пристрій - досконалий у всіх вище перерахованих планах.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки