Поки Тесла тільки працює над своїм роботом-гуманоїдом Apptronik вже виходить на ринок з готовим продуктом

Американська компанія Apptronik представила свій останній витвір: робота-гуманоїда Apollo, призначеного для роботи в промислових умовах. На відміну від більшості роботів-гуманоїдів, цей виділяється своєю здатністю переміщатися та виконувати завдання у просторах, призначених для людей, без необхідності значної адаптації до навколишнього середовища.

Робот-гуманоїд Apollo від Apptronik грузить коробки

Дизайн Apollo поєднує людські якості з передовими технологіями. Цей робот зростом 1,73 метра і вагою всього 72 кілограми, здатний піднімати коробки вагою до 25 кілограмів. Його круглі очі насправді являють собою стереоскопічні камери, а екран електронного чорнила на обличчі дозволяє відображати прості вирази на місці рота. Крім того, на грудях у нього розташований OLED-екран, який відображає відповідну інформацію для людей, що працюють з ним, і навколо нього.

Робот-гуманоїд Apollo від Apptronik каже Hello

Однією з особливостей робота є здатність ходити. На відміну від інших, які використовують роботизовану ходу, Аполло може ходити як людина завдяки досягненням компанії в розробці контролерів. Джефф Карденас, співзасновник та генеральний директор Apptronik, зазначив, що їм вдалося «ходити з майже прямими ногами», що тривалий час було проблемою у робототехніці. Крім того – людська вага, це зовсім небагато для металевого робота людських габаритів.

Дизайн робота-гуманоїда Apollo від Apptronik

Незважаючи на свій зовнішній вигляд і розширені можливості, Apollo не призначений для використання як машина загального призначення. Його творці націлені те що, щоб довести, що робот може ефективно виконувати різні специфічні завдання. Карденас зазначив, що замість того, щоб прагнути створення робота «загального призначення», для бізнесу більш практично і реалістично розробити «багатоцільових» роботів, які можуть виконувати кілька чітко визначених завдань.

Зовнішній вигляд обота-гуманоїда Apollo від Apptronik

Автори робота зробили його максимально простим для налаштування та експлуатації. Робот вже продемонстрував свою здатність виконувати такі завдання, як розвантаження причепів, укладання на піддони та сортування коробок. Ці дії, які часто повторюються і потребують фізичного навантаження від людей, ідеально підходять для автоматизації. Крім того, він може працювати в суворих умовах, наприклад, у причепах, що зазнають впливу екстремальних температур.

У той же час зі своїми роботами-гуманоїдами виходять на ринок DREAME та UBTECH.