Робот із найпросунутішою мімікою тепер вміє і малювати

Engineered Arts, що займається проектуванням та виробництвом роботів-гуманоїдів стоїть і за створенням Ameca. Раніше Engineered Arts демонструвала вражаючу здатність Ameca виражати безліч різних людських емоцій та здатність осмислено відповідати на запитання кількома мовами. Але тепер розробник наділив Амеку можливістю створювати малюнки.

Ameca, розроблена в 2021 році, і є найдосконалішим робот-гуманоїд, що служить платформою для демонстрації робототехнічних технологій майбутнього. Робот має велику свободу рухів, і точність, завдяки найкращими приводами. До того ж її лицьова пластина є ідеалом імітації людської міміки. Щоб бути здатною спілкуватися з людьми, вона забезпечена мікрофонами, камерами і програмним забезпеченням для розпізнавання облич.

Ameca - найдосконаліший в світі робот

У квітні 2023 року Engineered Arts оновили програмне забезпечення, навчивши робота роботі з GPT-4, але це виявилося не найкращою ідеєю, машина стала повільнішою і менш чуйною. Тепер дослідники використали для оновлення Stable Diffusion, щоб дати Ameca «можливість уявляти малювання».

Stable Diffusion - це модель глибокого навчання для перетворення тексту на зображення, випущена Stability AI в серпні 2022 року. В основному вона використовується для створення детальних зображень на основі текстових описів, але може виконувати такі завдання, як перемальовування, зафарбовування і створення перекладів зображень в текстові описи. За даними Engineered Arts, однією з проблем, з якими вони зіткнулися, було перетворення зображень на векторні лінії, які потім змогла б малювати Ameca. Однак їхньою основною метою було змусити Ameca малювати швидко і зробити так, щоб за нею було цікаво спостерігати.

Ameca малює маркером на білій дошці

На відео, яке запостили в Engineered Arts, Ameca пояснює, як вона створює малюнки: «Я генерую зображення за допомогою нейронної мережі з відкритим вихідним кодом Stable Diffusion. Коли мені доступне зображення малюнка, я скелетую зображення і векторизую його. Після цього я планую і виконую рух по задуманій траєкторії на моєму полотні».

Ameca попросили намалювати кішку, але перш ніж продовжити, вона розповіла про те, що багато людей відчувають сильну прихильність до кішок, і знаходять їх милими, але не можуть до кінця усвідомлювати глибші причини любові людей до них. Після чого вона перейшла до самого малювання кота, який, чесно кажучи, вийшов скоріше убогий. Але все-таки це точно був кіт. Амека навіть підписала малюнок і запитала, чи гарний він. На що інженер відповів, що він схематичний. Відповідь була простою: «Якщо вам не подобається моє мистецтво, ви, ймовірно, просто його не розумієте»

Ameca малює кота

Те, що робот-гуманоїд може бути настільки виразним, говорити кількома мовами, і тепер ще й малювати звичайно вражає. Але можливість того, що найближчим часом Ameca матиме власну художню виставку, здається малоймовірною. Однак це не означає, що в недалекому майбутньому технологія не вдосконалюватиметься.

Може вже скоро ми зможемо помилуватися справді оригінальними роботами в музеях. Тільки уявіть що зможе творити машина з генеративними функціями тієї ж Majority у комбінації з точністю рухів Sunny з фільму Я робот. Сходили б на таку виставку?

Про інших сучасних роботів гуманоїдів, та більш вправні робо-руки читайте в цій статті.