Рекомендації виробника щодо усунення помилок на роботах пилососах iRobot

В процесі експлуатації робот-пилосос iRobot Roomba, як і будь-яка інша техніка, може видавати помилку. Ця стаття є посібником для того, щоб дізнатися, що означає та чи інша помилка, і головне - як виправити цю помилку.

Як дізнатися, що призвело до помилки?

Якщо ви зіткнулися з даною проблемою, то хороша новина полягає в тому, що при виникненні будь-якої несправності робот Румба самостійно підкаже вам як діяти, щоб прибрати помилку, і часто це досить прості дії. Однак якщо озвучка вашого Roomba відключена, або він говорить іноземною мовою, то не факт, що ви зможете зрозуміти, про що повідомляє вам робот. У такому випадку спочатку не зайвим буде поміняти пристрою мову, зробити це не складно, і на цей випадок у нас теж є посібник: "Як поміняти мову робота-пилососа iRobot Roomba?". Якщо ж ви купували пристрій закордоном, і у вашому iRobot не встановлена жодна зі зрозумілих вам мов, то в цьому немає нічого страшного, підійде і англійська. Єдине, що вам потрібно вловити, це номер помилки, а все інше ви дізнаєтесь із цієї статті.

Помилки iRobot Roomba

Значення голосових повідомлень про помилки iRobot Roomba

Схема повідомлення про помилку дуже проста:
Слово «Помилка» - Номер помилки - Що потрібно зробити, щоб усунути помилку. Щоправда запропоновані роботом дії не завжди призводять до усунення несправності, а отже й помилки, тому його повідомлення потребують деяких коментарів:

Помилка 1 - Перенесіть пилосос на інше місце та натисніть кнопку CLEAN, щоб запустити пристрій знову.

Ця помилка виникає при втраті роботом контакту із землею хоча б одним із коліс. Швидше за все робот застряг, і не торкається колесом до поверхні підлоги. Все, що потрібно зробити - це переставити робота на рівну поверхню і запустити заново.

iRobot Roomba Помилка 1 - Перенесіть пилосос на інше місце та натисніть кнопку CLEAN, щоб запустити пристрій знову.

Помилка 2 - Відкрийте щітковий модуль Roomba та очистіть щітки.

Ця помилка виникає, якщо щось перешкоджає обертанню основних щіток робота-пилососа. Швидше за все в них щось застрягло, або намотана занадто велика кількість волосся. Все що потрібно зробити - це очистити їх від того, що перешкоджає обертанню. Найкомфортніше буде проводити очищення, відклавши захист, і вилучивши щітки з прибирального блоку.

iRobot Roomba Помилка 2 - Відкрийте щітковий модуль Roomba та очистіть щітки.

Помилка 5 - Прокрутіть бічні колеса Roomba для очищення.

Ця помилка виникає, якщо щось перешкоджає обертанню хоча б одного з коліс робота-пилососа. У такому випадку вам потрібно перевірити, в якому з коліс є проблема. Спробуйте вручну провернути обидва бічні колеса робота. Швидше за все, одне з них провертається насилу, або взагалі заклинило, і потребує очищення від волосся, або іншого сміття, що перешкоджає нормальному обертанню.

iRobot Roomba Помилка 5 - Прокрутіть бічні колеса Roomba для очищення.

Помилка 6 - Перенесіть пилосос на інше місце та натисніть кнопку CLEAN, щоб запустити пристрій знову.

Ця помилка виникає, якщо хоча б один із датчиків перепаду висоти фіксує потенційно небезпечні або суперечливі сигнали. Якщо це сталося, коли робот завис частиною корпусу над урвищем, то його потрібно просто перенести на рівну поверхню. Але швидше за все проблема викликана забрудненням на поверхні одного або кількох датчиків, розташованих по контуру днища робота-пилососа, і вам необхідно їх очистити. Памʼятайте, що на деяких пилососах ці датчики розташовані не тільки в передній частині корпусу (вздовж бампера), а і взадній.

iRobot Roomba Помилка 6 - Перенесіть пилосос на інше місце та натисніть кнопку CLEAN, щоб запустити пристрій знову.

Помилка 7 - Прокрутіть бічні колеса Roomba, щоб очищення.

Ця помилка виникає, якщо щось перешкоджає обертанню хоча б одного з коліс робота-пилососа. У такому випадку вам потрібно перевірити, в якому з коліс є проблема. Спробуйте вручну провернути обидва бічні колеса робота. Швидше за все, одне з них провертається насилу, або взагалі заклинило, і потребує очищення від волосся, або іншого сміття, що перешкоджає нормальному обертанню.

iRobot Roomba Помилка 7 - Прокрутіть бічні колеса Roomba, щоб очищення.

Помилка 9 - Постукайте по бамперу м'якого торкання гаджета, щоб зробити очищення.

Ця помилка виникає коли щось перешкоджає вільному руху бампера. Або він не натискається від звичайного дотику, або важко не завжди відпружинує назад. У будь-якому випадку проблема усувається вилученням сміття, що перешкоджає вільному руху бампера. Швидше за все вам буде достатньо просто натискати кілька разів на бампер, щоб сміття випало зі щілини, інакше вам знадобиться пінцет, або взагалі зняти бампер для повноцінного очищення.

iRobot Roomba Помилка 9 - Постукайте по бамперу м'якого торкання гаджета, щоб зробити очищення.

Помилка 10 - Прокрутіть бічні колеса Roomba для очищення.

Десята помилка характерна для ситуацій, у яких робот довго їздить по колу, а його бампер не фіксує жодних перешкод. Поспостерігайте за роботом, якщо він буквально їздить по колу, то одне з коліс потребує очищення від волосся, або іншого сміття, що перешкоджає нормальному обертанню. Але якщо робот їздить як треба, але видає цю помилку, то швидше за все він запущений у занадто великому приміщенні, і вам варто розмежувати площу фізично, або за допомогою віртуальних обмежувачів, і в подальшому запускати прибирання поетапно.

iRobot Roomba Помилка 10 - Прокрутіть бічні колеса Roomba для очищення.

(помилка без номеру) Зарядіть батарею робота Roomba.

Ця проблема може виникнути, якщо робот вже розряджений, але не може знайти зарядну базу самостійно, або коли заряд батареї вже критично малий. У такому разі вам необхідно вручну віднести його до зарядної станції та встановити на зарядку. Простежте, щоб контакти робота торкалися контактів зарядної станції.

iRobot Roomba Зарядіть батарею робота Roomba (помилка без номеру)

 

Значення світлової індикації (миготіння кнопки) робота-пилососа iRobot

Світлове сповіщення завжди так чи інакше пов'язане з батареєю робота, і процесом її зарядки. І правильно зчитувати сигнали світлової індикації не менш важливо, ніж звертати увагу на помилки робота, які видаються за допомогою голосового повідомлення.

iRobot Roomba Значення світлової індикації (миготіння кнопки) робота-пилососа iRobot

1 миготіння

Відсутня контакт із батареєю. Якщо таким чином сигналізує новенький робот, який ще не виробляв прибирання, то справа в заводській плівці на контакті батареї, і необхідно просто витягнути її за язичок, що стирчить із днища корпусу. Якщо такі сигнали подає раніше працюючий пристрій, необхідно звернутися до сервісного центру.

2 миготіння

Батарея робота перегріта. Заберіть робот від зарядної станції і не заряджайте його принаймні протягом однієї години, щоб дати акумулятору повністю охолонути.

3 миготіння

Збій системи. Ви можете вирішити цю проблему скиданням програмного забезпечення. Після перезавантаження робот необхідно знову встановити на зарядку.

5 миготінь

Стався збій. Ви можете вирішити цю проблему скиданням програмного забезпечення. Після перезавантаження робот необхідно знову встановити на зарядку.

6 миготінь

Робот перегрітий. Не запускайте прибирання і не ставте робот на зарядку принаймні протягом однієї години, щоб дати пристрою повністю охолонути.

7 миготінь

Робот перегрітий. Не запускайте прибирання і не ставте робот на зарядку принаймні протягом однієї години, щоб дати пристрою повністю охолонути.

 

Що робити, якщо нічого не допомагає усунути помилку?

Якщо очевидно робот у порядку, необхідні дії зроблено, а помилка нікуди не йде, то необхідно звернутися до сервісного центру. Те саме доведеться зробити якщо будь-який з компонентів робота не працює коректно, не дивлячись на ваші зусилля з усунення проблеми (наприклад все одно не крутиться колесо або щітки). Проблема може критися у приводах, платі, контактах, та будь що ще. Але навіть у цьому випадку ви не залишитеся наодинці з проблемою, до ваших послуг грамотна діагностика, всі види ремонтів та наявність необхідних запчастин у спеціалізованих сервісних центрах для роботів-пилососів - ROBOTICS.

 

Обращайтесь! 

 +38 (097) 707 47 44

 Viber    Telegram