Компанія BAE Systems представила спільно з університетом Кренфілда концепт футуристичного дрону Adaptable, який використовуватиме гібридний підхід в управлінні польотом для різних військових місій. Безпілотник відрізняється конструкцією та режимами польоту, про які читайте далі в нашому матеріалі.

Ми вже бачили кілька безпілотних літальних апаратів, які злітають і приземляються вертикально, але перемикаються на більш швидкий та ефективний політ із нерухомим крилом у горизонтальному положенні. Останнім яскравим прикладом є гібридний дрон U-Lion, що відрізняється складними крилами. Працюючи зі студентами з британського університету Кренфілда, інженери компанії BAE Systems прийняли цю ідею і поставили її на новий напрям. Так з'явився концепт БПЛА Adaptable - передає Robotics.ua.

Військовий безпілотник майбутнього

Призначений для використання збройними силами протягом наступних кількох десятиліть, літак літатиме з двигунами та пропелерами, зверненими вперед, коли вони перебувають у нерухомому стані. Однак після зльоту один із цих двигунів обертатиметься у зворотному напрямку. Це призведе до того, що БПЛА буде перетворений на режим крила, що обертається, в якому весь літак буде крутитися на місці, піднімаючись або опускаючись вертикально.

Як видно з представленого зображення, у дрона буде також великий отвір посередині. Згідно robotics.ua, воно використовуватиметься при зльотах і посадках цілих мініатюрних роїв безпілотників, які будуть складатися на щоглоподібних рейках і проходити через цю середину. Ці рейки, у свою чергу, будуть гіроскопічно стабілізовані, тому залишатимуться стабільними і вертикальними навіть при встановленні на суднах у бурхливих морях або наземних транспортних засобах, що рухаються.

Відео концепту BAE Systems Adaptable