У прес-релізі компанії йдеться про це:

Компанія Amazon отримала схвалення уряду Сполученого Королівства на тестування безпілотних літальних апаратів для доставки PrimeAir. Це рішення було прийнято у зв'язку з тим, що регулюючі органи США поки не дають дозвіл на випробування пристроїв у міських умовах і за межами видимості оператора. Докладніше про майбутні плани компанії читайте далі в нашому матеріалі.

Безпілотники для доставки на сьогоднішній день представляють з одного боку хорошу ідею, але з іншого – досить спірну, особливо якщо йдеться про США, де вимоги до операторів пристроїв надто завищені. Для того, щоб просунути свої зусилля в цьому напрямку, хоч на йоту Amazon вирішив прийняти наступний етап тестування доставки безпілотників у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії - повідомляє robotics.ua.

 

Amazon сьогодні оголосив про партнерство з урядом Великобританії, щоб вивчити кроки, необхідні для реалізації доставки посилок малими дронами, а також нових методів тестування своїх систем. Міжвідомча команда за підтримки повноважного органу цивільної авіації Великобританії (CAA) надала Amazon всі дозволи, щоб вивчити три основні нововведення технології: операції за межами прямої видимості в сільських і приміських районах, тестування продуктивності датчиків, щоб переконатися, що безпілотні літальні апарати можуть ідентифікувати. перешкоди і польоти, де одна людина керує кількома безпілотними літальними апаратами.

Ця новаторська робота допоможе Amazon та уряду зрозуміти, як БПЛА можуть безпечно та надійно використовуватись у логістичній галузі. Це також допоможе визначити, які операційні правила та норми безпеки будуть необхідні для просування безпілотної індустрії вперед.

Але є три речі, які стоять обговорення:

1. Проблема подолання перешкод досі не вирішена

Досі немає жодних підстав вважати, що Amazon вдалося вирішити проблему навігації безпілотних літальних апаратів, щоб автономно літати навколо дерев, ліній електропередач, людей та свійських тварин. Amazon це пояснює так: «БПЛА PrimeAir будуть використовувати складні технології для уникнення перешкод, а також високий рівень автоматизації для безпечної роботи за межами прямої видимості на відстані 10 миль або більше». Жодної конкретики.

2. Amazon буде тримати людей в курсі польоту

У багатьох виникають серйозні сумніви щодо «складних систем уникнення перешкод» та «високого ступеня автоматизації» Amazon. Якщо вони намагаються доставити корисне навантаження з наявністю на борту цих технологій, їм потрібно тримати людину в курсі польоту, а не тільки покладатися на сумнівні системи.

Найближчим часом Amazon випробовуватиме свої безпілотні літаки на автономний зліт і політ попередньо створеними безпечними коридорами на висоті з використанням GPS і деяких відносно примітивних систем бачення, які дозволяють їм уникати такі дійсно очевидні речі, як, наприклад, повітряні кулі.

Після того, як безпілотник досягне своєї кінцевої дорожньої точки GPS, він буде використовувати стільникові мережі для колл-центрів, укомплектованих операторами, а потім людина візьме на себе фактичну частину доставки за допомогою інтерфейсу потокового відео. Після того, як доставку завершено, і безпілотник знову злетить у небо, він повернеться автономно, і людина-пілот може перейти до наступного апарату. Це єдиний реальний шлях для Amazon зробити хоча б близьким те, що вони обіцяли людям.

3. Розгортання дронів-кур'єрів у Сполучених Штатах стало дратівливою темою

Федеральне управління цивільної авіації США і Національна рада з безпеки транспорту докладають зусиль, що заслуговують на довіру, з розробки правил для безпілотних літальних апаратів і автомобілів, але вони є частиною цієї масивної та громіздкої бюрократії, якими так добре відома країна. І начебто б, у них немає якихось суворих правил чи суперечливих норм. Але ми бачимо, що все більше і більше компаній, які хочуть серйозно зайнятися комерційною автономією, просто опускають руки і починають тестувати свої пристрої в Канаді, Азії чи Європі, тому що це ті місця, де вони можуть насправді просунутися вперед у своїх зусиллях. .

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки