Березень видався дуже врожайним місяцем у робототехнічному бізнесі. Всього було проведено 29 угод фінансування, загальна сума яких склала $222 млн. Докладніше про угоди, придбання, IPO та невдачі компаній робототехніки в березні читайте далі…

У березні 2017 року 29 стартапів, пов'язаних із робототехнікою, отримали фінансування на загальну суму понад $222 млн. Ще один успішний місяць у 2017 році. На даний момент глобальний ринок робототехніки з початку року зріс до $658 млн, повідомляє robotics.ua.

 

Угоди фінансування

Corindus Vascular Robotics отримала 45 мільйонів доларів за приватного розміщення 68 мільйонів акцій за ціною 0,6616 доларів за одиницю. Corindus схвалено FDA для використання роботизованих пристроїв у коронарних операціях, таких як розміщення катетерів в артеріях.

Farmer Business Network, платформа Силіконової долини, яка збирає, аналізує та обмінюється даними з фермерами, зібрала $40 млн у фінансуванні Series C. Партнерами GV та DBL Partners стали учасники Bow Capital, Acre Venture Partners та Kleiner Perkins Caufield & Byers.

Medrobotics, стартап хірургічного робота в Массачусетсі, залучив 20 мільйонів доларів у раунді фінансування H від 12 невідомих інвесторів. Компанія Medrobotics розробила хірургічну платформу Flex robot, яка отримала схвалення CE Mark у 2016 році та часткове схвалення FDA на процедури.

Wayray, швейцарський стартап, що розробляє програмне забезпечення та голографічний пристрій розширення AR для навігації автономних автомобілів, отримав 18 мільйонів доларів у раунді B на чолі з дочірньою компанією Alibaba Banma Technologies.

EasyMile, французький стартап, що спеціалізується на мобільних рішеннях для автономних автомобілів, залучив $15 млн. фінансуванні серії А від Alstom, міжнародної мобільної транспортної компанії.

Endomaster, спін-офф із NTU, Національного університету Сінгапуру, завершив раунд фінансування серії B, залучивши $14,6 млн. Інвестори не були оголошені. Існуючими інвесторами є NTUitive Pte та японська корпорація Hoya.

Китайська компанія Beijing Geekplus Technology (Geek+), що створює систему складських роботів та програмного забезпечення, дуже схожих на продукти Kiva System, залучила 14,5 млн. дол. США в раунді фінансування A на чолі з сінгапурськими Vertex Ventures, Volcanic Stone Capital та Banyan Capital. 300 роботів Geek+ вже працюють у сфері електронної комерції, роздрібної торгівлі та виробництва у Китаї і зокрема у TMall Alibaba.

Drone Delivery, канадський стартап, який розробляє комерційно життєздатну систему доставки дронів для Канади, зібрав близько 8,1 млн. доларів США з моменту видачі приватного розміщення спеціальних замовлень.

Компанія RightHand Robotics, заснована в Кембриджі і займається розробкою робототехнічних систем для пакування продукції, залучила $8 млн. У рамках фінансування серії Playground Global від партнерів Matrix, Seven Seas Partners, Dream Incubator та інших інвесторів. Нагадаємо, що RightHand випускає новий маніпулятор RightPick, який поєднує вакуумну руку з пальцями для швидкого захоплення різних предметів.

Chowbotics, стартап із San Jose, CA, нещодавно перейменований з Casabots, залучив $5 мільйонів у фінансуванні A від Techstars Ventures, Foundry Group, Galvanize Ventures та Geekdom Fund. Chowbotics розробляє роботи, які можуть подавати страви швидкого приготування. Найбільш відомим є їхній новий робот для нарізки салатів Sally.

Sarcos, постачальник військових екзоскелетів у штаті Юта, додав Schlumberger до свого списку спонсорів Серії А, про які повідомлялося раніше у 2016 році, і додав 5 мільйонів доларів до фонду під час закриття раунду.

XACT Robotics, ізраїльський стартап, який займається розробкою роботизованого хірургічного асистента для навігації голок у мозку, зібрав 5 мільйонів доларів у раунді B на чолі з інвестиційною компанією MEDX Ventures Group.

SB Drive, автономна стартова дочірня компанія SoftBank та Advanced Smart Mobility, залучила $4,6 млн. у рамках фінансування серії А для розробки автономних транспортних засобів для громадського транспорту. Yahoo! Japan очолив раунд; до нього приєднався SoftBank.

Arable Labs, Прінстон, штат Нью-Джерсі, стартап для моніторингу та аналізу врожайності в польових умовах, зібрав 4,25 мільйонів доларів США на фінансування серії A. Middleland Capital та S2G Ventures очолили раунд за участю Chase Field, Spark Labs та Cantos VC.

Starky Robotics, Стартап безпілотних вантажівок з Сан-Франциско, підняв 3,75 мільйона доларів від Y-Combinator, Sam Altman, Trucks VC, Data Collective і ще кількох ВК. 3 лютого 2017 року одна з вантажівок «Starky» підняла вантаж 350 кг і проїхала 140 миль. Їхня система також використовувалася для необґрунтованого переміщення трейлерів навколо вантажного двору.
Flytrex, ізраїльський стартап, що виробляє компоненти для безпілотників, зібрав 3 мільйони доларів у фінансуванні Серії A, очолюваному Armada Investments та приватними інвесторами Даніелем Гутенбергом та Джоуєм Лоу.

ShadeCraft, Пасадена, Каліфорнія, робототехнічний запуск автономного роботизованого екрану, який відстежує сонячне світло та працює на сонячних батареях, зібрав $ 2 мільйони як початкове фінансування з нерозкритих джерел.

CrowdAI, стартап, що надає аналітику зображень для безпілотних літаків та самохідних автомобільних систем як послугу, залучив фінансування у розмірі 2 млн. доларів США від компаній Susa Ventures, Box Group, SV Angel, Metamorphic та засновника AME Cloud Джеррі Янга.

No Isolation, норвезький стартап, який надає робототехнічні аватари дітям-інвалідам, залучив 1,4 мільйона доларів від телекомунікаційного гіганта Telia та PR Trigger. No Isolation планує цього року продати та відправити 500 роботів AV1 до норвезьких шкіл.

Beehex, стартап тривимірного друку піци з Огайо, зібрав $1 мільйон на початковому фонді, очолюваному засновником Grote Company Джимом Гротом. Grote – світовий виробник обладнання для харчової промисловості.

Novarc Technologies, стартап промислового робота у Ванкувері, Британська Колумбія, залучив $750 тис. у рамках раунду під керівництвом Seaspan ULC за участю BDC Capital. Novarc створює роботизовані системи, які виробляють зварювання труб для суднобудування.

CBot Construction Robotics, шведський стартап, залучив $656 тис. у венчурному фінансуванні з невідомих джерел. Роботи Cbot були розроблені для укладання плоских основних поверхонь, таких як підлога в супермаркетах, торгових центрах та аеропортах. За допомогою датчиків та штучного інтелекту робот Cbot може замінити людську працю у цій діяльності.

AirZaar, стартап у Сент-Луїсі, штат Міссурі, що забезпечує передпольотне планування та аналітику післяпродажного обслуговування для безпілотних операторів та промислових клієнтів, зібрав 350 тисяч доларів у насіннєвому раунді від Quake Capital Partners.

Inka Robotics, ізраїльський стартап, що розробляє автономний робот татуювання, зібрав 100 000 доларів у неназваного інвестора.
Emoshape, стартап у Великій Британії, зібрав 45 тисяч доларів у Quake Capital Partners, прискорювача з Нью-Йорка. Emoshape розвиває робота, що розпізнає емоції.
Flyte, Белфаст, виробник програмного забезпечення для планування польотів за розкладом, залучив фінансування у розмірі 24 000 доларів США від STARTPlanetNI, COLMAN EQUITY, PROPEL та Invest Northern Ireland.

Blue Workforce, датський стартап, який створив дельтоподібного робота, зібрав нерозкриту суму від китайської групи інвесторів, які стануть міноритарними партнерами Blue Workforce та контролюючими партнерами нового підприємства Blue Workforce Asia Pacific у Гонконгу.
"Medineering Surgical Robots", німецький стартап, підняв нерозкриту суму з раунду Серії А, очолюваного Brainlab, і трьох спонсорів з раунду.

SkySquirrel Technologies, канадський аналітичний стартап, підняв нерозкриту суму фінансування The Pearse Lyons Accelerator.

Придбання

Intel оголосила про придбання ізраїльської компанії Mobileye, розробника технологій візуалізації, що використовуються в автономних автомобільних програмах, за 15,3 млрд доларів. Ціни на акції Mobileye зросли з 47 до 61 долара США. Покупка є найбільшим придбанням ізраїльської високотехнологічної компанії.

CobotsGuide, сайт, був придбаний компанією Productive Robotics, розробником сумісних роботів, за нерозкриту суму. Головний автор сайту тепер є директором з маркетингу компанії, яка випустила новий мобільний складський робот OB-7 та представила його на виставці Promat/Automate у Чикаго.

Trio Motion Technology, aTewkesbury, виробник компонентів управління рухом у Великій Британії, була придбана компанією Nanjing, що знаходиться в Китаї компанією Estun Automation, за 19 мільйонів доларів. Промислові роботи Estun та сервосистеми змінного струму, а також системи управління рухом Trio дозволять об'єднаній компанії забезпечити комплексні рішення щодо управління рухом.

IPO (Початкове розміщення акцій)

UUV Aquabotix Ltd, австралійська корпорація, подала IPO на продаж 25 мільйонів акцій за ціною 0,15 центів на акцію, сподіваючись залучити 19 мільйонів доларів. UUV Aquabotix буде продавати та керувати бізнесом AquaBotix Technology у Массачусетсі. Згідно з robotics.ua, Aquabotix Technology продала в 2016 акції на суму $840 тис., що на 80% більше, ніж у 2015 році.

Ecovacs Robotics Co Ltd, китайський виробник роботів-пилососів, подала до Комісії з регулювання цінних паперів Китаю список IPO для Шанхайської фондової біржі, повідомляє China Money Network. Компанія Ecovacs, що базується в провінції Цзянсу, стверджує, що є провідним виробником побутової техніки в Китаї з часткою ринку 65%, і зараз налічує понад 5000 співробітників.

Невдачі

  • Titan Aerospace, провалився проект БПЛА на сонячних батареях від Google.
  • Проект робота BioRob від Bionic Robotics GmbH також закрився.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки