Чим нас здивували виробники? Вижимання за тематичними експонатами виставки.

ces-2022

Зміст:

 1. Транспорт майбутнього від Hyundai

 2. Кросовер-хамелеон від BMW

 3. Безпілотна вантажівка TuSimple

 4. Роботи-кур'єри Ottobot

 5. Роботи-помічники від Samsung

 6. Роботи-помічники від LG

 7. Домашній робот-помічник Labrador

 8. Робот-масажист Massage Robotics

 9. Багатофункціональний робот Beomni 1.0

 10. Людиноподібний робот Engineered Arts

 11. Самонавчальний промисловий робот ICT

 

Транспорт майбутнього від Hyundai

Компанія Hyundai представила одразу кілька цікавих моделей транспорту:

Module Plug and Drive

Даний робот являє собою одноколісну моторизовану плату, на який встановлений лідар, камера і колесо, що повертається, легко переміщається і маневрує в тісних приміщеннях. Робота такого модуля полягає в тому, щоб пересувати/переміщувати, наприклад, різні медичні пристосування, інструменти за робітником, загалом пересувати все, що тільки знадобиться, що допоможе в роботі людству, адже Нам більше не доведеться постійно пересувати та переносити важкі предмети, тепер це буде здійснювати Робот із модулем Plug and Drive.

Personal Mobility та L7

Габарити даних роботів становлять 120*120 сантиметрів і вміщують не більше одного пасажира. Перший підтримуєшся чотирма 14-сантиметровими модулями p&d. Другий монтується на один 30-сантиметровий модуль p&d, вони працюють в середньому до однієї години і вимагають близько двох годин для підзарядки, обидва керуються джойстиком, який встановлено праворуч від сидіння.

Logistic Mobility

Цей робот призначений для перевезення товарів зі складів, переміщення багажу готелем.

Hyundai Module Plug and Drive, Personal Mobility, L7, Logistic Mobility

 

Кросовер-хамелеон від BMW

BMW представили на CES 2022 повністю електричний кросовер-хамелеон, здатний змінювати колір кузова за кілька секунд після натискання кнопки на пульті. Дані забарвлення: білий, світло-сірий, темно-сірий. У майбутньому заявляють виробники модель буде покращена і Ми зможемо змінювати колір свого авто за настроєм.

BMW

 

Безпілотна вантажівка TuSimple

Компанія TuSimple презентувала нам унікальні безпілотні вантажівки, які управляються без допомоги людини. 22 грудня 2021 року вантажівка здійснила перший у світі рейс дорогами загального користування без людини в кабіні, пройшов маршрут 128 кілометрів від початку до кінця без будь-яких збоїв. Вантажівка вміє самостійно пересуватися дорогами, об'їжджати повільні машини та легко маневрують на поворотах.

TuSimple

 

Роботи-кур'єри OttoBot

На виставці Нам анонсували вихід нового робота-кур'єра під назвою OttoBot, який здатний доставляти їжу або будь-яке інше приладдя/пристосування в будь-яку точку міста за заданими параметрами, швидко пересувається, може нести в собі до 45 кг корисного вантажу, має два відсіки в який міститься вантаж, що дозволяє цьому роботу за одну поїздку здійснювати аж дві доставки.

OttoBot

 

Роботи-помічники від Samsung

Samsung Bot
Це інтерактивний робот використовує технологію контролю балансу, рухається абсолютно як жива істота і здійснює ті ж рухи, що й людина. Здатний рухатися як з користувачем, так і окремо, без користувача. У випадку, коли даний робот знаходиться разом з користувачем - він пропонує різні форми підтримки/допомоги, а якщо даний робот один - він може замінювати самого користувача.

Samsung Bot Handy
А ось даний робот швидше нагадує робота-помічника, він здатний справлятися з будь-якими домашніми обов'язками, робот спочатку завдяки навігаційній системі розпізнає цей предмет, а далі підбирає спосіб як з цим предметом впоратися, як його прибрати, що дуже допоможе користувачам, які знаходяться постійно не вдома. Цей прогрес говорить про те, що роботи - це не просто машина, яка здатна виконувати команди за графіком та за заданими параметрами. Це говорить про те, що робототехніка вдосконалюється і незабаром робототехніка на землі займатиме таку саму кількість місця, як і людство.

Samsung Bot Handy

 

Роботи-помічники від LG

LG CLOi GuideBot
Автономний робот, який може використовуватися як інформаційний стенд, мобільний і рекламний пристрій. Також робот GuideBot можна запрограмувати на певний маршрут та активацію камери відеоспостереження, завдяки якій Ви зможете віддалено спостерігати за дитиною на прогулянці чи будинком, перебуваючи на роботі.
LG CLOi ServeBot
Цей Робот буде актуальним швидше у сфері гостинності. Уявляє собою стенд з трьома поличками або ящиками. Оператори ресторанів, готелів, медичні працівники, менеджери можуть запрограмувати даний робот на переміщення за певним маршрутом у місце призначення з вантажем, вага якого не перевищуватиме 17 кілограм.

GuideBot ServeBot 

 

Домашній робот-помічник Labrador

Labrador systems стартап показаний Нам на CES 2022, являє собою автономну мобільну платформу. Претендує на звання справді корисного робота-помічника, особливо корисним цей робот виявиться для людей з різними проблемами зі здоров'ям, система працює через мобільний додаток, може керуватися голосом і через сенсорний екран. Робота можна програмуватися на певні нагадування або функції налаштування за графіком, що пересувається по дому з легкістю, за рахунок своєї навігаційної системи, здатний створювати та пересуватися по 3D-картах будинку.

Labrador

 

Робот-масажист Massage Robotics

Massage Robotics привезла на виставку CES 2022 нового робота-масажиста. Виглядає цей робот як моторизований звичайний масажний стіл з двома вбудованими руками, які налаштовуються індивідуально і мають різні варіанти обладнання, команди авторизуються голосом і виконують різні команди наприклад: вліво, вправо, при цьому збільшуючи або зменшуючи тиск. Компанія сподівається продавати своїх роботів вже у другій половині цього року.

Massage Robotics

 

Багатофункціональний робот Beomni 1.0

На виставці Нам був представлений ще один людиноподібний робот, звичайно ж менш схожий на людину, ніж її попередній суперник, але виробники стверджують, що даний робот не тільки людиноподібний, але й може справлятися з абсолютно різними людськими справами, такими як: прибирання, приготування, прання , прасування. Може піднімати вагу до 16 кілограмів на руку, а також здатний виконувати делікатні людські завдання, такі як: щіпку солі додавати в їжу, дрібно нарізати овочі та фрукти, навіть шити. З легкістю переміщається по землі, піску завдяки своїм коліщаткам, на даний момент людиноподібний робот керується людиною, а надалі виробники гарантують те, що робот буде автономним.

Beomni 1.0

Людиноподібний робот Engineered Arts

На CES Нам представили людиноподібного робота Omega. Робот справді дуже схожий на модель людини, здатну підтримувати розмову, міміка лицьової частини та реакція на різні подразники просто шокувала шанувальників, робот здатний реагувати на все як справжня людина, її міміка неймовірно реалістична і не викликає відторгнення. У голові робота 17 окремих моторів управляють його рухами та виразом обличчя.

Engineered Arts

 

Самонавчальний промисловий робот ICT

Тайванський концерн ICT продемонстрував першого багатофункціонального промислового робота, здатного розпізнавати об'єкти та проводити з ними маніпуляції. Насадка як присоски здатна захоплювати тверді предмети різних габаритів текстур. Основною особливістю робо-руки є здатність до навчання за допомогою завантаження відповідної документації та подальшого машинного навчання на практиці для відточування навичок. В результаті машина здатна виконувати величезний спектр завдань, наприклад замінюючи людей на конвеєрах для упаковки продукції в посилки, сортування відходів, і величезної кількості інших процесів, без необхідності створювати робота спеціально для певної виробничої лінії.

ICT

 

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки