OpenAI, дослідницька компанія, заснована Ілоном Маском, представила перші успіхи у своїй роботі щодо розробки безпечних для людини роботів. Для того, щоб навчити машини виконання різних завдань, дослідники використовують технології віртуальної реальності. Роботи навчаються різних дій через точну демонстрацію. Подробиці далі…

Дослідницька компанія штучного інтелекту, очолювана Ілоном Маском під назвою OpenAI, створила алгоритм навчання роботів новим завданням, надаючи їм демонстрацію у віртуальній реальності (VR) - передає robotics.ua.
Минулого тижня у блозі OpenAI повідомлялося про те, як роботизована рука могла брати невеликі дерев'яні блоки та вкласти їх у вежу, побачивши, як це робить людина лише один раз.

 

Хід дослідження

Дослідник OpenAI надів гарнітуру VR та імітував збір блоків. Дві так звані нейронні мережі – комп'ютерна система, яка імітує людський мозок, обробляли це, дозволяючи роботу виконувати завдання.
Візуальна мережа використовує камеру робота для визначення положення блоків щодо його положення. Він навчається завдяки тому, що йому подають тисячі імітованих зображень, що показують блоки у різних положеннях із різним освітленням та текстурами. Таким чином мережа може розпізнавати об'єкт у фізичному світі, навіть якщо вона ніколи не бачила зображення блоку реальною камерою.
Потім використовується друга нейронна мережа, відома як імітаційна мережа. Її мета – імітувати завдання, яке людина виконувала у VR.

«Імітація дозволяє людям швидко вчитися нової поведінки. Ми хотіли б, щоб наші роботи теж навчалися цього», - сказав Джош Тобін, член технічного персоналу OpenAI, у відеоролику, опублікованому на веб-сайті організації.
«З однією демонстрацією завдання ми можемо відтворити її в низці різних вихідних умов. Навчання робота тому, як будувати різні блоки, потребує лише однієї додаткової демонстрації».
До речі, нещодавно команда з MIT представила свій новий підхід до навчання роботів під назвою C-LEARN – навчання з обмеженнями.

Які цілі OpenAI

Нагадаємо, що OpenAI є некомерційною організацією, яка отримала близько 1 мільярда доларів фінансування від таких світових лідерів, як гендиректор компанії Tesla Ілон Маск, Пітер Тіль та співзасновник LinkedIn Рід Хоффман. Група заявляє, що її місія полягає у «створенні безпечного штучного ітелекту і забезпеченні переваг технології якомога ширше та рівномірніше». Саме цієї позиції дотримується Маск, говорячи про небезпеку розвитку штучного інтелекту. Однією з цілей організації є побудова побутового робота, який буде помічником та другом сім'ї.
За інформацією robotics.ua, остання технологія, яка розглядається як великий крок для роботів загального призначення, може закласти основу для багатьох досліджень. Незважаючи на те, що робот лише укладав блоки, OpenAI пояснює, що це може ставитися до інших завдань. “Наша система може стати універсальною. Багато хто зможе її використовувати за основу робототехнічних систем загального призначення, які ми розробляємо тут, в OpenAI», - сказав Тобін.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки