Топ-5 провідних світових ринків робототехніки:

IFR (Міжнародна федерація робототехніки) прорахувала, що у 2017 році було продано у всьому світі 381 тис. промислових роботів. Цей показник на 30% перевищує кількість проданих пристроїв у 2016 році. А якщо порівнювати з рівнем останніх 5 років, то загальний обсяг продажу збільшився на 114%. Щодо продажної вартості, то, порівняно з минулим роком, вона збільшилася на 21% і показала рекордну цифру - 16,2 $ млрд, повідомляє robotics.ua

За словами президента IFR Junji Tsuda, промислові роботи в сучасному світі є найважливішою частиною прогресу в галузі обробної промисловості, адже їх розвиток не відстає від розробки передових технологій у світі. Наприклад, комп'ютерний зір, штучний інтелект і прогнозування процесів і результатів з допомогою нього, можливість навчатися і використовувати досвід, взаємодія людини і машини, простота програмування тощо. Як каже Junji Tsuda, щодня сфери застосування промислових роботів розширюються і, незабаром, а саме, до 2021 року, планується, що постачання на заводи роботизованої техніки досягне позначки 630 тис. екземплярів.

Як підрахували дослідники, 73% загального обсягу реалізованої промислової робототехніки у 2017 році припало на наступні 5 країн: Китай, Японія, Південна Корея, США. І саме вони склали наступний Топ-5, про який ми поговоримо докладніше.

1 місце – Китай

Китай, як і в багатьох інших новинках у галузі передових технологій, тут також займає лідируючі позиції. Його частка – 36% від загального обороту продажу у 2017 році. У кількості одиниць – це 138 тис., і ця цифра дала можливість Китаю випередити загальний обсяг продажу у всій Європі та Америці (112 400 од.)

Іноземні постачальники на 72% збільшили поставки, і їхня кількість склала 103 200 одиниць, це враховуючи роботів, які були вироблені на території Китаю закордонними постачальниками. У цей же час частка ринку місцевих постачальників знизилася з 31% (як було 2016 року) до 25% (2107 року).

2 місце – Японія

Японія посідає друге почесне місце за рахунок того, що місцеві виробники в 2017 році поставили 56% від усієї світової пропозиції промислових роботів. Ставка експорту збільшилась на 45% порівняно з минулим роком. Основним напрямом експорту стали Північна Америка, Китай, Республіка Корея та країни Європи. Загалом же, продажі також зросли на 18%, що становить 45 566 екземплярів, і це другий за величиною показник за весь час існування робототехніки в країні. Більше було лише далекого 2000 року, але не набагато.

3 місце – Республіка Корея

На даний момент у Республіці Корея спостерігається найбільша щільність робототехнічних рішень у галузі промислової техніки. Проте продажі промислових роботів скоротилися на 4% порівняно з минулим роком і склали загалом 39 732 одиниць. Основною причиною такого спаду стала електротехнічна промисловість. До 2017 року кількість роботів скоротилася на 18%.

4 місце – США

В 2017 году количество роботизированной техники в США достигло своей вершины – 33 192 единицы, что на 6% превышает прошлогодний показатель. Еще с 2010 года в стране движущей силой в направлении робототехники является полная автоматизация во всех обрабатывающих отраслях с целью укрепить отрасли промышленности на внутреннем и внешнем рынках.

5 місце – Німеччина

Отже, п'яте місце за величиною ринку промислової робототехніки 2017 року посідає європейська країна Німеччина. У порівнянні з минулим роком оборот збільшився на 7%, що становило 21 404 одиниці. За останні 4 роки зростання продажів та виробництва не спостерігалося, але й спаду також не було. Рівень тримався на позначці 20тис. одиниць, але не більше. 

Рейтинг областей застосування робототехніки:

Ми окреслили п'ять країн-лідерів у галузі промислової робототехніки на 2017 рік. Тим не менш, напевно багатьом буде цікаво, в яких областях досягли успіху країни, тому пропонуємо невеликий рейтинг сфер застосування.

Найперше – це автомобільна промисловість. У цій сфері роботам немає рівних, тому, як і раніше, автомобільне виробництво займає лідируючу позицію. І попит, слід зазначити, цілих 33% від загального обсягу поставок роботизованої техніки. Продажі також зростають – порівняно з минулим роком збільшились на 22%. Чому так?

Перше – виробництво автомобілів у сучасному світі значно ускладнилося та потребує великої кількості автоматизованих систем, що неможливо без впровадження роботів. Друге – з кожним днем все більше запитів на гібридні та електромобілі. Окрім цього, у всьому світі зараз активно проявляється турбота про навколишнє середовище, і уряд планує до 2030 року максимально скоротити рівень викиду шкідливих речовин в атмосферу за рахунок виробництва екологічних автомобілів. І третє – плануються інвестиції у виробництво колаборативних роботів, щоб виконувати складальні та оздоблювальні роботи.

Також не варто забувати, що впровадження роботизованих технологій у малий та середній бізнес дещо сповільнюється. Проте згодом ситуація поліпшиться, т.к. програмування стає дедалі легшим, а самі роботи можуть бути компактними і гнучкими, тому виробництво не вимагатиме великих капіталовкладень, як це відбувається зараз.

На 33% зріс продаж в галузі електроніки. І саме ця сфера посідає друге місце у нашому рейтингу. У 2017 році обсяг продажів становив 121 300 одиниць, що становить 32% від загальної кількості поставок минулого року. Чим зумовлений такий стрибок? Насамперед тим, що збільшився попит на постачання електронної продукції: мікросхем, батарей, дисплеїв тощо. розробка машинного зору та впровадження технології у виробництво електронних продуктів робить цю сферу більш затребуваною на світовому ринку. А також за рахунок автономної роботи дрібних деталей, виробники електроніки роблять свою техніку максимально якісною та корисною на виробництві.

І почесне третє місце посідає металургійна промисловість. Продаж зріс у 2017 році і склав 10% від загальної пропозиції з робототехніки. За прогнозами аналітиків, вищий попит спостерігається у 2018 році. Великі металургійні компанії займаються активною роботизацією своїх підприємств і користуються перевагами економії через збільшення масштабів своєї діяльності на світовому ринку.

Незабаром очікується звіт за 2018 рік. Ми обов'язково розповімо про нього та подивимося, як змінилися показники.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки