Вчені лабораторії Чарльза Штарка Дрейпера та Медичного інституту Говарда Хьюза вперше випробували бабку, оснащену мініатюрним рюкзаком з елементами електроніки для ручного керування її польотом. Наочну демонстрацію цієї технології дивіться далі у нашому матеріалі.

За останні кілька років були випущені різні кібернетичні тварини та комахи, зокрема, робот-тарган, сарана та ящірка. Ще в січні дослідники з лабораторії Чарльза Штарка Дрейпера та Медичного інституту Говарда Хьюза (HHMI) розповіли про свої плани щодо оснащення бабок крихітними електронними рюкзаками, дозволяючи їм дистанційно керувати комахами. У новому відео їх бабка-кіборг вперше здійснила політ, - повідомляє robotics.ua.

Замість звичайних дронів

Царство тварин є родючим джерелом натхнення винаходу нових технологій, але досить важко правильно імітувати швидкість і маневреність таких комах, як бабки, або складну нюхову систему сарани. Замість того, щоб розробляти роботів і всі компоненти з нуля, вчені вигадали спосіб оснащення живих комах електронними системами.

У випадку з проектом DragonflEye Draper та HHMI комаха контролюється імпульсами світла, що потрапляють у певні нейрони мозку, що дозволяє людині пілотувати їм як безпілотним літальним апаратом. За словами команди, кінцевою метою є використання крихітних кіборгів для завдань з запилення, доставки корисних навантажень або розвідки небезпечної території.

У новому відео команда показала, як вона оснастила комах рюкзаками на сонячних батареях, і як їх DragonflEye злітає вперше.

Відео DragonflEye

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки