Сучасні роботи для будівельних робіт на виробництві

Зміст:

  1. Введення
  2. Роботи для земляних робіт
  3. Роботи-крани маніпулятори
  4. Бурильні роботи
  5. Роботи-крани
  6. Роботи для демонтажу
  7. Роботи для внутрішньої обробки
  8. Роботи-столяри
  9. Роботи для транспортних і спеціальних робіт
  10. Висновок

 

Введення

У нашій країні потенціал будівельного бізнесу росте в геометричній прогресії. Ця галузь придбаває все більше зацікавлених у вкладенні коштів інвесторів і забудовників. При грамотному капіталовкладенні цей бізнес є дуже прибутковим і успішним.

Погодьтеся, що собівартість будівельних робіт при багатоповерховому будівництві навіть з використанням дорогих будматеріалів навряд чи перевищить $500-550 з розрахунку на 1 кв.м, а якщо спробувати заощадити, можливо понизити цю цифру до $300-350, а то і більше, практично не втрачаючи в якості, використовуючи сучасні технології і будівельні матеріали.

З кожним днем зростає складність і збільшується різноманітність виконуваних будівельних проектів. В той же час замовники пред'являють усе більш жорсткі вимоги до термінів і якості будівельних робіт. Щоб підвищити ефективність операційної діяльності і успішно конкурувати в сучасних умовах, будівельним компаніям потрібна зміна методів ведення будівельного бізнесу, відповідно до світових практик і технологій. Для цього існують роботизовані технології, що дозволяють прискорити процес зведення будівель, поліпшити якість виконуваних операцій і понизити витрати на робочу силу. За останні роки автоматизація успішно впроваджується у будівельну індустрію і за людиною залишається тільки спостереження за правильністю роботи спеціальних приладів. Подумайте тільки, роботам не треба платити зарплату, вони можуть працювати постійно, не втрачаючи ефективності, вони працюють з граничною продуктивністю і навантаженням. Їм не треба відпочивати, набиратися сил, влаштовувати обідню перерву або "перекур". Не існує нічого кращого для виконання завдань, ніж машина. Людина може не послухатися наказу, йому треба просування по кар'єрних сходах, та врешті-решт людина помиляється і виконання завдання шкутильгає. Ми представляємо вам роботів-будівельників і автоматизовані машини, які можна використати у будівельній справі і з якою вигодою.

Використання роботів для загальнобудівельних робіт:

Загальнобудівельні роботи включають усі основні завдання на будівництві: земельні, монтажні, залізобетонні і т. д. Ці роботи, як правило, відрізняються підвищеною складністю і монотонністю, що представляє особливу трудність для робітників. Але для отримання прибутку потрібне виконання поставленого завдання в мінімальні терміни без втрати в якості. Такі завдання як знос будівель, їх підривання, прибирання території від сміття - усі ці операції цілком доступні для автоматики. І при цьому, людям не доводитися працювати на небезпечних ділянках, що зводить до мінімуму травматизм.

Роботи для земляних робіт

  Земляні роботи є одними з найскладніших будівельних робіт. Тут не обійтися без спеціального устаткування. Роботи в цій сфері є звичайними екскаваторами, управління якими обходиться без участі людини. Робот-екскаватор Brokk, або подібний до нього DRX 250 від компанії Husqvarna, можуть використовуватися в різних завданнях, оскільки мають можливість швидкої зміни устаткування. Окрім земляних і демонтажних робіт пристрій ламає вогнетривкі матеріали, залізобетонні і металеві конструкції, вигрібає сміття, проводить навантажувальні і аварійно-рятувальні роботи. При експлуатації подібної техніки дуже важливі інструменти, якими вона оснащується. Тому як навісне устаткування використовується продукція тільки кращих виробників, таких, як Atlas Copco і Darda. Придбати робота Brokk можна за ціною 15 000 американських доларів.

 

Роботи-крани маніпулятори

Не обійтися на будмайданчику без кранів-маніпуляторів. Ці пристрої є гідравлічними установками кранів з вантажопідйомністю до 6 тонн. Зазвичай пристрої встановлюються на будь-яке шасі вітчизняних або іноземних бортових вантажних автомобілів і управляються за допомогою дистанційного керування. Крани-маніпулятори випускають як зарубіжні виробники TADANO, KUKA, KATO, UNIC, SAKAI, MAEDA, CS MACHINERY і KANGLIM, так і вітчизняні УКРСПЕЦТЕХНИКА і КАМАЗ. Але, як не дивно, японські крани-маніпулятори обходяться дешевше, ніж російські. Приміром, облаштування IZUSU можна дістати за ціною в середньому 25 000 USD, тоді як маніпулятор КАМАЗ коштує 200 000 доларів США. Термін окупності автомобіля з установкою крану складає від 6 до 12 місяців.

Бурильні роботи

  Важливим етапом будівельного процесу є бурильні і свайні роботи. У цій нелегкій справі допоможуть спеціальні автоматизовані машини і установки. Приміром, бурова самохідна установка IVECO - ASTRA призначена для створення свердловин різного типу і діаметру. Багатофункціональне устаткування WIRTH HOWDEN дозволяє настроїти машину для максимально ефективного буріння свердловини певним способом, вибір якого залежить від призначення і природних умов. Разом з бурильними машинами застосовуються у будівництві сваебои - пристрої для забивання паль в грунт. Автоматизацією виробничого процесу можуть відрізниться такі сваебои як російський СП 49 Д, який можна замовити за ціною $650 000 і Z - 260, за ціною $180 000. Ця сваевдавливающая установка застосовується для втискування залізобетонних паль, труб і шпунтов різних типів і перерізів. Принцип роботи пристрою такий: 2 гідроциліндри вдавлюють з максимальною швидкістю палю на декілька метрів, потім працюють усі 4 циліндри, щоб збільшити зусилля. Таким чином можна досягти максимального результату - 5 метрів за хвилину.

 

Роботи-крани

  Як відомо, монтажні роботи на будівельному майданчику передбачають установку в необхідне положення готових будівельних деталей і конструкцій : фундаментних блоків, великих панелей і блоків стін, колон, плит, панелей і зв'язків. Монтаж збірних конструкцій неможливий без використання комплексної механізації транспортних навантажувально-розвантажувальних і монтажних робіт, раціональних монтажних пристосувань і механізмів. Cамоходные крани Grove RT призначені для переміщення і підйому важких вантажів. Вантажопідйомність такої техніки досягає 120 тонн. Вона є високоманевреною і зручною у використанні. Пристрій забезпечує максимум надійності і функціональності. Подібні крани затребувані при проведенні робіт, що вимагають переміщення вантажів на труднопрохідних ділянках і в обмежених умовах, наприклад, на початкових етапах будівництва, в нафтогазовій галузі, при прокладенні трубопроводів, у будівництві мостів.

 

Роботи для демонтажу

  Разом з монтажними роботами вагоме місце займають демонтажні операції. Знос будівель і споруд іноді займає багато часу, але сучасні технології дозволяють значно прискорити цей процес. На сьогодні сучасні роботизовані технології дозволяють при демонтажі переробляти залізобетон і інші тверді будівельні відходи у вторинний щебінь. Утилізація залізобетону у вторинний щебінь дозволяє переробити до 75% від загального об'єму будівельного сміття і при цьому отримати дешеву сировину для будівництва доріг. Наприклад, компактний робот Bob Cat легко впорається з демонтажем будівель і скоротить ваші витрати на робочу силу за рахунок своєї автономності. На практиці один оператор з дистанційно керованою машиною виявляється дешевше і производительнее бригади з 16 робітників-будівельників.

  Що стосується важкого демонтажного устаткування, свої пристрої пропонує українська компанія ORGA. Демонтажна автоматика єдиної українською компанії у сфері промислового демонтажу будівель і споруд, має власний парк високопродуктивної техніки і технічні можливості на усі види демонтажних робіт і переробки будівельних відходів.

 

 

Роботи для внутрішньої обробки

  Після завершення первинного будівництва необхідно звернути увагу на обробні роботи. Вже стало можливим довірити таку тонку і відповідальну роботу, як штукатурка стін роботам. На практиці використовуються спеціальні штукатурні станції, які можна придбати за ціною від 10 000 доларів США. Наприклад, перспективна українська компанія "Сервіс Буд Плюс" поставляє на ринок свої пристрої, які призначені для прийому і механізованого подання нанесення штукатурного розчину на оброблювану поверхню. Штукатурна станція є металевою конструкцією, яка складається з кабіни і рамки корпусу змішувача. На корпусі встановлений вібро бункер змішувача з приводом, проціджуваючий пристрій, розчинонасос, компресор, пульт управління, бак для води і ящик для інструменту. Окрім штукатурних станцій існує прототип робота-штукатура INTONAX. Цей дивовижний пристрій здатний виконувати процес штукатурки абсолютно самостійно без втручання людини за допомогою запрограмованих дій. Правда, коштує цей механізм доки нечувано дорого - 2 млн. USD і ще невідомо, коли офіційно поступить в продаж. Или доступніші і популярніші штукатурні машини KNAUF PFT дозволяють механізувати самі трудомісткі операції при проведенні штукатурних робіт - змішування сухих матеріалів з водою і набрызг на стіну. Цей механізм управляється людиною, але існують і повністю роботизовані штукатурні апарати.

 

Роботи-столяри

  Для виконання столярних операцій роботи доки знаходяться на стадії розробки, але вже існують допоміжні механізми для деревообробки. Вже давно при столярних і теслярських роботах використовують верстати з ЧПУ, наприклад, компанія FDB Maschinen поставляє деревообробні верстати з ЧПУ за ціною від 1600 до 3700 у.о. Ці верстати відрізняються особливою міцністю і ефективністю, а також низькою кількістю енергоспоживання. Или наприклад строгальный верстат D - MAX. Пристрій служить для отримання плоскій і геометрично точній поверхні дерев'яних виробів при перерізі будівельного бруса, дощок і щитів з високою точністю обробки.

 

  Багатьох цікавить питання - де можна дістати будівельні машини. Багато компаній-виробників мають свої філії в Росії і Україні, а також свої сайти. На сайті компанії, що цікавить вас, можна ознайомиться з продукцією і оформити заявку на купівлю. Окрім цього існують спеціальні будівельні портали, на яких виробники розміщують інформацію про своє устаткування.

Роботи для транспортних і спеціальних робіт

  На будівництві важливу роль грає питання транспорту, який служить для доставки будматеріалів від складу на будівельний майданчик. У цій справі використання автоматизованих машин допоможе скоротити витрати на робочу силу, адже не треба буде витрачати гроші на водія і на паливо, оскільки більшість автономних машин живляться від електроакумуляторів. Автосамоскиди компанії KOMATSU HD - це сучасні автономні автомобілі. Автономні самоскиди здатні рухатися в скрутних умовах без водія і розраховані на перевезення 290 тонн корисного вантажу у вигляді сипких матеріалів і руди. Розроблена компанією Komatsu система автономних вантажоперевезень, що дістала назву FrontRunner, є вигідним рішенням для вантажоперевезень. В якості вантажного робоавтомобиля підійде і робогрузовик TerraMax від Oshkosh Defense. Ця транспортна платформа побудована на базі тривісного повноприводного автомобіля MTVR(Medium Tactical Vehicle Replacement) вантажопідйомністю 15 тонни (на пересіченій місцевості - 7 т).

 

  До складу комплексу входять станції радіолокацій, що забезпечують круговий огляд і виявлення перешкод на малій дальності. Комплекс вимагає мінімальної участі і підготовки оператора. Основним призначенням TerraMax є обслуговування вантажоперевезень під час бойових дій, але виробник заявляє, що його технічні характеристики і функціональність дозволяють виконувати перевезення будматеріалів і різних об'єктів в автономному режимі. Компанія АРТЕКС + пропонує свої автоцементовози з механізованою коробкою передач, які також оснащені сучасними технологіями і електронним дисплеєм, який значно спрощує управління для водія. Регульоване в 5 напрямах сидіння оператора і телескопічна рульова колонка, що нахиляє, забезпечують оптимальне положення для водія, підвищений комфорт при водінні і поліпшений контроль за станом машини. Та і орендувати такий цементовоз можна не дорого - 200 доларів США за зміну. При зведенні висотних будівель не обійтися без різних ліфтів і підйомних платформ. Компанія MANITOU поставляє електричні самохідні підйомні платформи за ціною в середньому 80 000 USD. Ножничные підйомники відрізняються малими габаритами і можуть використовуватися при проведенні різних видів висотних робіт як усередині приміщень, так і на вулиці. Вантажопідйомність таких підйомників - від 230 до 570 кг Колінчасті підйомні машини відрізняються більш високою прохідністю і стійкістю : високий дорожній просвіт, покришки для бездоріжжя і поліпшена система самовыравнивания дозволяють долати різні перешкоди і підйоми з вантажопідйомністю від 230 кг Компанія New Holland пропонує автономні навантажувально-розвантажувальні машини - високопродуктивні пристрої, що поєднують в одній машині переваги навантажувача і екскаватора. Навантажувачі призначені для широкого комплексу робіт в дорожньому і міському будівництві, інших галузях промисловості, для виконання планувальних і землерийних робіт. Найбільш затребуваною моделлю серед екскаваторів-навантажувачів New Holland є модель В115, яка завдяки автоматичній коробці передач і рівновеликим колесам здатна бездоганно виконувати різні види будівельних робіт в суворих умовах бездоріжжя. Ця модель доступна у продажу за ціною $52 500.

Світовим лідером підйомного устаткування є компанія Palfinger. Крани-маніпулятори PALFINGER мають унікальну кінематику руху елементів стріли, мають високу вантажопідйомність при вантаженні і розвантаженні. Цілий ряд систем, таких, як активна система пригнічення вібрації стріли, підвищує швидкість, стабільність і точність роботи.

 

  За рахунок продуманої системи управління із застосуванням пультів дистанційного керування, підвищується продуктивність праці оператора. Кран-маніпулятор PALFINGER за ціною 11 000 доларів США є економічною альтернативою дорогим автокранам.

Великий вибір навісного устаткування робить можливою роботу з будь-яким видом вантажу : сипкі матеріали, колоди, сміття, металобрухт, бордюрний камінь та ін.

До допоміжного устаткування відносяться навісні механізми, часто використовувані у будівництві : бурове устаткування, підйомний кошик, ківш. При виконанні спеціальних будівельних робіт, наприклад при прокладенні водопроводу і електрики, людський чинник неминучий, адже ця робота має бути виконана з граничною точністю і обережністю. Але все таки в прокладенні трубопроводів застосовуються спеціальні крани-трубоукладальники, які не автономні, але оснащені спеціальними маніпуляторами для виконання цього завдання.

Ми вже говорили про компанію KOMATSU. Ця марка добре відома по всьому світу, і товари, випущені під її знаком, відомі своєю надійністю, функціональністю і маневреністю. Трубоукладальники D355C відрізняються високими швидкісними характеристиками і відмінною продуктивністю у своєму класі. Це швидкий трубоукладальник, який оптимально поєднує собівартість одиниці робочого часу і продуктивність праці. До його достоїнств відносяться: велика вантажопідйомність(92 т); ефективна гальмівна система; дизельний двигун з турбіною, що оптимально поєднує потужність і економічність. Ціна машини - 700 000 американських доларів. Але існує безліч ситуацій, в яких вигідніше і розумніше не купувати, а узяти трубоукладальник в оренду. У такому разі ціна обмовлятиметься з постачальником устаткування за запитом.

Для обробних робіт не припиняють використовуватися пневматичні інструменти. Пневматичні молотки як і раніше енергійно і дуже ефективно забивають цвяхи. Перфоратори роблять в стінах отвору практично будь-яких розмірів і форм, а гайковерты і шуруповерты закріплюють відповідні деталі на своє місце. І багато екстремальних умов їм не перешкода, у тому числі підвищений вміст пилу і вибухових речовин в приміщенні. Але доки роботизовані аналоги таких пристроїв знаходяться в концепціях розробників, але ми з нетерпінням чекаємо впровадження цих технологій в життя.

Висновок

  Як бачимо, науково-технічний прогрес в області будівництва вже істотно приносить свої плоди. Роботи і автоматизовані машини активно застосовуються у будівельному процесі і з кожним днем усе більш удосконалюються і позбавляють людей від трудомістких операцій. Для будівельних компаній автоматизація процесу будівництва є одним з найбільш ефективних способів підвищення рентабельності бізнесу. Оскільки будівництво пов'язане з великим потоком грошових коштів на закупівлю матеріалів, оплату роботи підрядних бригад, закупівлю техніки, її ремонту або заміни, саме роботи допоможуть упорядкувати усі ці потоки і стануть надійними і довговічними працівниками.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки