Незвичайний підхід до музичної роботи

Вчені Осака і Токійського державного університету розробили робота, який на основі машинного навчання виявляє емоційний стан людини. І тому він використовує спеціальну гарнітуру, яка зчитує сигнали ЭЭГ. Робот навіть може створювати музичні композиції, аналізуючи емоції людини під час прослуховування різних пісень. Детальніше далі…

Музика – це більш ніж мистецтво. Музичні твори слідують набору математичних моделей, щоб отримати почуття зі своєї аудиторії. Машини, які створюють музику, зосереджуються цих моделях, але з враховують емоційний відгук слухачів. Міжнародна дослідницька група на чолі з Університетом Осаки, Токійським державним університетом, компанією Imec з Бельгії та Crimson Technology випустили новий пристрій машинного навчання, який виявляє емоційний стан своїх користувачів, щоб створювати нові музичні твори, передає Robotics.ua.

"Більшість машинних композицій залежать від автоматичної системи складання музики", - каже професор університету Осакі Масаюкі Нумао. - «Вони попередньо запрограмовані з різними піснями та можуть створювати лише схожі композиції».

Нумао та його команда хотіли покращити інтерактивний досвід, використовуючи емоційний стан користувача. Учасники експерименту слухали музику через бездротові навушники, які містили датчики хвиль мозку. Ці датчики реєстрували показання ЕЕГ, які використовував робот для створення музики. "Ми заздалегідь запрограмували робота з різними піснями, але додали мозкові хвилі слухача, щоб створювати нову музику". Нумао виявив, що користувачі дуже активно реагували на музику, тому системі вдалося чіткіше виявити їх мозкові хвилі.

Згідно robotics.ua, професор передбачає низку соціальних переваг для інтерфейсу людина-машина, яка враховує емоції. «Ми можемо використати нашого музичного робота у охороні здоров'я, щоб мотивувати людей займатися спортом чи підбадьорювати їх на інші дії». Пристрій був продемонстрований на виставці Wearable Expo у Токіо, Японія, у січні цього року.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки