Перший розумний візок

Революція у сфері інтелектуального транспортування багажу вже почалася. Валізи, які можуть переміщатися і автоматично відстежувати користувачів, були представлені такими компаніями, як Piaggio Gito, Travelmate Robotics, NUA Robotics і Cowarobot. Panasonic, проте, продемонструвала інший підхід: вони розробляють розумні кошики, які зможуть автономно перевозити ваш багаж.

Смарт-візок Panasonic - це прототип мобільного робота, здатного буксирувати стандартні візки для перевезення багажу в аеропортах або в супермаркетах для розміщення продуктів. Робот може піднімати до 75 кг вантажу і самостійно йти за своїм користувачем, відстежуючи його кроки. На демонстрації, проведеній цього тижня в автосалоні Panasonic в Токіо, Smart Cart автоматично йшов за користувачем в електричній інвалідній колясці WHILL NEXT, яка може виконувати дуже плавні повороти, використовуючи лазерний сканер.

 

"Ми бачимо можливості для бізнесу, що пов'язані з людьми в інвалідних колясках, пересуваються в європейських аеропортах, де надання послуг для цих людей стало обов'язковим", - говорить Такеши Андо, заступник директора відділення Panasonic Robotics Promotion Office. "Щоб використати це в місцях масового скупчення людей, ми можемо додати датчики, які посилаються на смартфони користувачів або інші пристрої, щоб Smart Cart міг точно їх відстежувати", - говорить Хикари Курихара, інженер відділу розробок робототехники Panasonic.

Курихара говорить, що разом з іншими інженерами вони хочуть збільшити корисне навантаження розумного візка до 100 кг і оснастити її батареєю, яка дозволить їй проїздити близько 20 км на одному заряді. За даними robotics.ua, після збору відгуків від потенційних користувачів інженери хочуть встановити Smart Cart в аеропортах країни до 2020 року, коли в Токіо проводитимуться Олімпійські і Паралимпийские гри.

Робототехника всюди

Токійський аеропорт Ханеда, один з найбільших міжнародних аеропортів Японії, вже має роботизовані пристрої, як гуманоїд Hitachi EMIEW3, який минулого року завершив двотижневе пробне стажування і тепер готовий до постійної служби, а також автоматичні контейнери для валіз.

Як і багато великих японських виробників, Panasonic розробила безліч роботизованих рішень за останні роки, у тому числі апарат для зручних покупок, представлений на відео нижче, який автоматично сканує і складає куплені об'єкти; робот-пилосос Rulo, а також допоміжний экзоскелет Activelink. Panasonic також створила робота для доставки Hospi, який вже поступив на службу в готелі і аеропорт, а раніше проходив випробування в лікарнях Японії і Сінгапуру.

Відео візка Panasonic Samrt Cart

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки