Особливостей роботизованої подушки Somnox

Somnox - це інноваційна роботизована подушка у формі арахісу, призначена забезпечити кожній людині здоровий сон. Пристрій був розроблений командою TU Delft і представлено на виставці Dutch Design Week 2017

Somnox був створений на основі дослідження, в котом учені вивчали різні способи заспокоєння органів дихання і впливу на мигдалину в мозку, яка відіграє важливу роль в емоційному добробуті. Притискаючись до цієї подушки, у людини розвивається повільний, але регулярний ритм дихання, що сприяє швидкому заспокоєнню і засипанню.

Датчики, вбудовані в подушку, збирають дані для визначення, чи спить користувач або ні. Потім пристрій використовує спеціальний алгоритм для інтерпретації даних і змінює свій власний рух у відповідь, стимулюючи спокійне дихання користувача.

"Він розпізнає ваше дихання і автоматично змінювати свої налаштування", - пояснюють члени команди. - "Таким чином, цей робот зможе стати вашим м'яким другом на усю ніч". Вбудовані динаміки з Bluetooth також можна використати для прослуховування музики, або оповідань перед сном. Крім того, подушка може бути встановлена в якості нічника, зробивши м'яке світло, збільшуючи його інтенсивність поступово ближче до ранку, імітуючи схід сонця. Команда Somnox проводить дослідження пристрою в співпраці з експертами по розладах сну і пацієнтами, хоча сама подушка все ще знаходиться у стадії прототипу.

Інженери все частіше знаходять способи впровадження роботів в наше життя, допомагаючи зробити її краще. Зокрема, розробки м'яких роботів призводять до створення безлічі цікавих тактильних пристроїв, таких як Octobot з Гарвардського університету, який має приголомшливо гнучке тіло з силікону і може знайти застосування в медицині.

Відео

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки