Робот-масажист для заміни кваліфікованого лікаря

Робот-масажист на ім'я Emma розпочав свою роботу в одній із приватних клінік Сінгапуру. Машина вже провела кілька сеансів масажу і її клієнти залишилися задоволені. Окрім якості роботи, масаж робота коштує вдвічі менше, ніж людини-професіонала. Докладніше про принцип роботи та інші особливості цього цікавого маніпулятора читайте далі…

Сінгапур першим у світі впровадив у медицину робота-масажиста. Робот Emma, (скорочено від Expert Manipulative Massage Automation) спеціалізується на масажах спини та колін, імітуючи людську долоню та великий палець для виконання терапевтичних рухів, передає robotics.ua.

Emma розпочав роботу зі своїми першими пацієнтами у клініці NovaHealth Traditional Chinese Medicine (TCM), разом із людськими колегами – лікарем та масажистом. Мова йде про версію Emma 3.0. Це компактніший робот, ніж перший прототип, представлений минулого року. Він пропонує ширший спектр масажних програм і робить масаж майже невідмінним від професійного терапевта. Принаймні так говорять пацієнти.

Emma використовує сучасні датчики для вимірювання сухожилля та м'язової жорсткості разом із штучним інтелектом та хмарними обчисленнями для розрахунку оптимального вибору масажу та відстеження відновлення пацієнта протягом курсу лікування.
Засновник компанії-розробника робота AiTreat Альберт Чжан заявив, що дана технологія спрямована на вирішення проблем з нестачею робочої сили та якістю в галузі охорони здоров'я. Використання Emma у лікуванні хронічних болів здатне створювати недорогі альтернативи у країнах, де витрати на охорону здоров'я високі поряд із зростаючим рівнем старіючого населення.

Пан Чжан сказав, що робот був розроблений для надання клінічно точного масажу відповідно до призначення кваліфікованого лікаря. «Використовуючи бота для інтенсивного масажу, ми можемо запропонувати триваліший сеанс терапії для пацієнтів, одночасно зменшуючи вартість лікування. Терапевт у цей час може зосередитись на інших частинах тіла, таких як суглоби шиї та кінцівок».

Варто зазначити, що в Сінгапурі традиційний прийом для лікування болю в попереку, що складається з консультації, голкотерапії та 20-хвилинного масажу, зазвичай коштує від 44 до 100 доларів США. У клініці NovaHealth TCM пацієнт може отримати ту ж консультацію, процедуру акупунктури та 40-хвилинний масаж від Emma та лікаря-терапевта всього за 50 доларів США.

Як працює Emma у клініці

Emma розміщується в індивідуальній палаті із двома масажними ліжками. Перебуваючи між ліжками, робот може робити масаж одного пацієнта, доки лікар проводить процедури для другого, перш ніж перейти на першого. Ця схема гарантує, що Emma завжди працює над пацієнтом, максимізуючи продуктивність процесу.

Машина має сенсорний екран з повністю шарнірним роботизованим суглобом і шістьма ступенями свободи. На кінці кінцівки встановлені дві м'які масажні «долоні» з кремнію, які можуть бути трохи підігріті для комфорту пацієнта.
Робот також має вдосконалені датчики та діагностичні функції, які можуть вимірювати точну жорсткість певного м'яза або сухожилля. Дані, зібрані кожним пацієнтом, потім відправляються на сервер у хмарі, де штучний інтелект обчислює точний тиск, який повинен бути під час процедури масажу.

ІІ може також відслідковувати та аналізувати прогрес пацієнта, генеруючи звіт про ефективність, який дозволить лікарю бачити процес відновлення пацієнта. Цей запатентований хмарний інтелект підтримує компанія Microsoft. Пан Чжан сподівається, що довівши свою ефективність, робот може стати бізнес-модель для інших клінік, які наслідуватимуть їх приклад у майбутньому.

AiTreat зараз підтримується грантом StartupSG-Tech, який виділяє їй до 500 000 доларів, а також стартовим грантом SPEING у Сінгапурі та грантом на модернізацію можливостей для підприємств (T-Up).

Плани на майбутнє

Розвиток Emma також включений у програму розширення TAG.PASS від SGInnovate, яка націлена на кілька світових ринків, зокрема, на США та Китай. Головний виконавчий директор NTU Innovation та NTUitive Доктор Лім Джуї сказав, що використання передових технологій, таких як робототехніка та ІІ для покращення повсякденного життя – це те, що необхідно Сінгапуру, щоб зберегти свою новаторську перевагу.

«Щоб залишатися конкурентоспроможними на світовій арені, компаніям-початківцям буде використовувати нові технології для створення унікальних продуктів, які може виконувати актуальні завдання. AiTreat подає всім гідний приклад», – пояснив доктор Лім.

Офіційний запуск Emma та клініки NovaHealth зібрав підприємців та лідерів галузі, у тому числі Інтриміта Сінгха, голови NTUitive та члена Ради піклувальників NTU.

Пан Сінгх заявив: «Emma має великий потенціал для служіння суспільству, особливо для старіючого населення. Дані масажні методи полегшать доступ громадськості до якісного лікування. Ми з нетерпінням очікуємо на майбутні дослідження, які могли б підвищити ефективність таких процедур, використовуючи сучасні натуральні інгредієнти, трав'яні мазі та креми».

Відео робота масажиста Emma

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки