Роботизоване інвалідне крісло

Сінгапур, як Японія і Китай, стикається з серйозною проблемою відходу за старіючим населенням. Але країна має великий потенціал в розробці роботизованих технологій, тому недивно, що сінгапурським ученим вдалося створити унікального робота для догляду за літніми людьми.

Це не перша подібна розробка інженерами країни. В допомогу престарілим учені з Сінгапуру представили в 2015 році робота RoboCoach, який пропонує персональні тренування літнім людям і забезпечує правильне виконання вправ, щоб максимізувати ефект.

Але останнім прикладом винахідливості передових технологій Сінгапуру стала команда, що перемогла в хакатоне MIT Hacking Medicine Robotics по вдосконаленню робота Loomo від Segway Robotics, призначеного також для допомоги літнім людям.

Loomo, представлений уперше на виставці CES 2016, є невеликою двоколісною робототехнічною платформою, яка має набір інструментів для розробки програмного забезпечення(SDK) і апаратне розширення для розробників. У Loomo є також комплект датчиків, включаючи функції розпізнавання особи і голосу, відстежування місця розташування і можливості відображення його оточення. Робот може проїздити до 17 км на одній зарядці.

 

Команда Botler виграла змагання і приз за перше місце у розмірі 5000 доларів, поставивши акцент на мобільності Loomo, щоб, по суті, створити самохідне інвалідне крісло. Використовуючи спеціальну електромагнітну муфту, Loomo можна підключити до будь-якої звичайної інвалідної коляски і запускати її в дію. Робот уперше використовує розпізнавання осіб для ідентифікації пацієнтів у будинку престарілих, і підключається до інвалідного крісла і тягне його з одного місця в інше.

Сара Чжан(Sarah Zhang), старший директор, за робототехнічними операціями Segway Robotics говорить, що рішення команди Botler також звільняє від складної роботи доглядальниць, які витрачають 10 відсотків свого часу на виштовхування інвалідних колясок. Це допоможе не лише з нестачею робочого персоналу, але і дозволить медперсоналу обслуговувати більше пацієнтів. "Loomo - дуже стабільна платформа з продуктивними датчиками, включаючи камеру Intel RealSense. Те, як він може рухатися, допоможе літнім людям відчути більше свободи в пересуванні".

Ідея полягає в наданні фахівцям можливості використати додаток, щоб вказати Loomo, куди треба привозити пацієнтів в інвалідних колясках. Деякі з проблем, які необхідно вирішити, говорить команда Ботлера, скорочують максимальну швидкість Loomo і розширюють поле огляду, щоб виявити більше перешкод.

Говард Калифано, директор Singapore - MIT Alliance for Research & Technology, який допоміг організувати хакатон, говорить, що літні люди в країні дуже добре відносяться до роботів-компаньйонів, суперечивши дослідженню з університету Пенсильванії. "У минулому ми проводили дослідження з м'якими, приємними роботами, яких літні люди можуть тримати в руках, - говорить він. "Але нам треба експериментувати і з іншими типами роботів-компаньйонів, маючи на увазі, що літні люди не можуть мати справи із складними комп'ютерними інтерфейсами".

Команда Botler, що виграла конкурс Hacking Medicine Robotics, отримає доступ до платформи Segwaу Robot Developer Edition для подальших розробок разом з двома іншими фіналістами.

Відео Segway Robotics Loomo

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки