З кожним роком технології стають все більш просунутими та неймовірними. Одним із найгарячіших трендів останніх років є секс-роботи, які можуть забезпечити задоволення сексуальних потреб людини без участі реального партнера. Останні дослідження показують, що більш як половина опитаних дуже задоволені досвідом використання секс-робота і хотіли б повторити його. Однак, чи все так гладко? З самим досвідом і з впливом на людину. Про це читайте далі...

 

Зовнішній вигляд та відчуття від дотиків

Один із ключових факторів, який впливає на досвід використання секс-роботів – це його зовнішній вигляд та відчуття від дотиків. Багато користувачів очікують від дорогих роботів, що їхня зовнішність буде практично ідентична людській. І мабуть, саме в цьому аспекті виробники виправдовують очікування більшості користувачів. Подивіться тільки на цю прекрасну леді Harmony, чи хотіли б поспілкуватися з нею ближче?

Обличчя секс-робота

Однак навіть тут є недосконалості в пропорціях тіла, проблеми з реалістичністю обличчя або недосконалістю в інших аспектах зовнішності. Ще важливо відзначити, що відчуття дотиків до секс-роботу поки що не можуть бути досить реалістичними, що теж може знизити рівень задоволення. Матеріали доступні для виготовлення мало наближені до відчуття людської шкіри.

Зовнішність секс-робота

Крім того, роботи можуть мати погано розроблені стимулюючі елементи, які не дають достатньо сильних чи реалістичних відчуттів. Це зумовлено тим, що їх необхідно обслуговувати після використання. У більшості роботів їх можна зняти для чищення. Ці проблеми можуть сильно вплинути на досвід використання секс-роботів, особливо якщо користувачі очікують, що роботи практично не відрізняються від реальних людей.

 

Здатність рухатись

Здатність пересуватись - це ще один важливий аспект, який впливає на досвід використання секс-роботів. Багато користувачів очікують, що роботи будуть здатні імітувати рухи справжньої людини. Деякі виробники роботів справді оснащують їх опорно-рухової системою, яка дозволяє їм пересуватися та імітувати деякі пози та дії. Інші експериментують з мімікою і концентруються на рухах голови.

Скелет секс-кіборга

Але для того, щоб робот міг навіть це - йому необхідні десятки приводів, потужний процесор, система навігації, і джерело живлення. Всі ці компоненти роблять робота значно важчим за саму людину. Крім того, для навігації потрібен лазерний модуль, або десятки інших датчиків, а ви б хотіли собі партнера усіяного отворами з датчиками? Іншим варіантом може бути машинний зір, проте для обчислювальних процесів потрібно ще більше ресурсів. А візуальний ряд, що сприймається роботом, також може викликати побоювання користувача, і змусити турбуватися про витік даних.

Каркас (скелет) секс-робота

Тому виробники йдуть від зворотного. Більшість моделей користувач все ще повинен переміщати самостійно, і вміють вони тільки кліпати, тому вага виробу має вирішальне значення. Для цього підбирають максимально легкі матеріали, і намагаються не робити ляльок вище 160 см. А рухомий каркас дозволяє їм приймати різні пози і забезпечує стійкість. Рекордсменом став реалістичний секс-робот Генрі, вага якого складає всього 6 кг, при зростанні 180 см. І швидше за все цей тренд утримуватиметься доти, доки роботобудування не вийде на принципово новий рівень.

 

Спілкування та зворотний зв'язок

Ще одним важливим фактором, який впливає на досвід використання секс-роботів, є здатність спілкуватися та реагувати на дотики. Багато користувачів очікують, що роботи будуть здатні налагодити комунікацію і навіть імітувати відчуття та емоції, що може значно покращити досвід використання.

Спілкування з гіборгом

Однак, в даний час секс-роботи мають дуже обмежені можливості, і в кращому випадку нагадують просунутого чат-бота. Експериментальні моделі можуть підтримати розмову і навіть реагувати на ваші дії. У деяких роботах заховані датчики дотиків, проте лише у певних місцях. Оснастити ними всю поверхню робота поки що просто неможливо, та й реакції на стимули у роботів досить примітивні. Насправді цей процес поки що схожий на взаємодію з іграшкою, яка видає заздалегідь записану звукову доріжку у відповідь на дотик.

Дотик до секс-кіборга чоловіка

Поки що користувачі переважно відчувають неприємні емоції від спілкування з секс-роботами, особливо якщо вони очікують, що роботи будуть здатні імітувати справжню людину. Це пов'язано з ефектом “зловіщої долини”, згідно з яким людина відчуває неприязнь, і навіть агресію до істот, що імітують людей, але видають себе якоюсь вадою. А оскільки роботи досі не можуть розуміти емоції і навіть нормально імітувати їх, компанії концентруються на виробництві простіших моделей, які взагалі не мають цих функцій.

 

Вплив секс-роботів на людину

Існують дослідження на тему того, як секс-роботи, та інтим у віртуальній реальності можуть впливати на сприйняття людей. Наприклад, дослідження, проведене в Університеті Йоганнеса Гутенберга в Майнці, виявило таке. Учасники експерименту, чоловіки, які взаємодіяли з секс-роботами, ставали менш чутливими до жінок і могли виражати в їхній бік більш негативне ставлення, порівняно з учасниками, які не взаємодіяли з роботами. Це свідчить про те, що використання таких роботів може призводити до деградації взаємин між людьми та негативно впливати на емоційне та соціальне життя людини. Мало того, деякі дослідження показують, що люди, які використовують секс-роботів, можуть взагалі почати втрачати інтерес до справжніх партнерів, що неминуче призводить до соціальної ізоляції та відсутності емоційного зв'язку з іншими людьми.

Вплив секс-роботів на людину

Однією з головних проблем є посилення об'єктивації у користувача. Що це означає? Об'єктивація - це процес, коли іншу людину розглядають як об'єкт, а не особистість, що володіє власними емоціями, бажаннями та почуттями. Інша особистість має свої цілі та наміри, які само собою, можуть не збігатися з вашими. У користувача секс-робота об'єктивація може виявлятися в тому, що він звикає ставитися до партнера як до об'єкта, і навіть може відчувати дискомфорт від взаємодії з ним. Простіше кажучи користувач починає ставитися до інших людей як до речей, і бажає що б вони поводилися відповідно.

Відношення до людини як до речі

Але в той же час є дослідження, які показують, що використання секс-роботів може допомогти людям з розладами аутистичного спектру та іншими психологічними проблемами у покращенні їхніх соціальних та емоційних навичок.

 

Висновок

Як бачимо, і технічні проблеми, і питання етики складні, і вимагають докладного подальшого дослідження. Деякі виробники роботів вже працюють над створенням повнофункціональних, етичних та безпечних моделей секс-роботів, але поки що всі вони ще далекі від ідеалу.

 

Читайте також Як відбувається процес створення секс-роботів