Особливості конструкції та принцип роботи Plimp

Американська компанія Egan Airships представила концепт безпілотного дирижабля із гібридною конструкцією Plimp. Цей пристрій має технології конвертування польоту в режим дрону та дирижабля залежно від місії, яку йому потрібно виконувати. За заявою інженерів, робот служитиме для повітряної відеозйомки, а також вантажоперевезень на великі відстані. Докладніше про проект читайте далі…

Безпілотні дирижаблі, що ширяють місяцями в небі, вже не фантастика, а реальність. Ми вже бачили раніше представлені системи як Galaxy by Unmanned Systems. Але цей новий механізм під назвою Plimp має низку суттєвих відмінностей. Створений компанією Egan Airships із Сіетлу, 8,5-метровий безпілотний літак має заповнений гелієм конверт, що забезпечує йому можливість плавного ширяння, тоді як його крилате тверде тіло дозволяє йому подорожувати швидко, як звичайний дрон, - повідомляє Robotics.ua

Коли Plimp злітає, сідає або просто зависає на місці, два його крила обертаються так, що електричні двигуни та пропелери звернені прямо вгору. Це дозволяє рухатися вертикально. Однак, як тільки робот перетворюється на горизонтальний політ, крила повертаються в орієнтацію літака. У цьому режимі він може досягти максимальної швидкості 64 км/год та щонайменше одну годину польоту залежно від корисного навантаження.
Якщо двигуни вийдуть із ладу, 25-кілограмовий апарат не впаде з неба. Завдяки наявності повітряного конверта та ліфту, передбаченому його крилами, він, як повідомляється, зможе парити у повітрі зі швидкістю 14 км/год до посадки.
Цей великий конверт також робить його дуже помітним. На думку компанії, цей фактор повинен забезпечити йому і поблизу літаків, що пролітають, додаткову безпеку. Крім того, його розмір дозволяє наземному оператору утримувати його в полі зору на відстані до 5 км..

За інформацією robotics.ua, пропоновані програми для Plimp включають рекламу, зйомку, картографування, спостереження, огляд та повітряну кінематографію. Компанія планує зробити пристрої комерційно доступними до першого кварталу наступного року. Крім того, інженери дають надію і на більшу пасажирську версію безпілотника.

Ви можете побачити Plimp докладніше у наступному відео

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки