Компанія Omate випустила новий цікавий пристрій, що позиціонується як персональний помічник. Робот Yumi є невеликим приладом з головою-екраном і колісною основою, що працює на платформі штучного інтелекту Amazon Alexa. Деталі передає Robotics.ua.

Основні характеристики та можливості Yumi

Yumi має зріст 29,5 см і габарити 17,5 х 16,2 см. Конструкція складається з голови, тіла, що обертається, і мініатюрних коліс для пересування. Як мозок у робота виступає система Alexa, але він працює також на Android, що дозволяє користувачам застосовувати різні програми на його дисплеї, хоча більша частина цієї функціональності доступна за допомогою голосового управління Alexa.

Робот Yumi

Пристрій працює на 1,3-ГГц чотириядерному процесорі ARM Cortex та ОС ORAI 1.0, яка побудована на Android. Маючи доступ до більш ніж 3000 навичок Alexa, користувачі можуть задати йому запит про погоду, новини, дорожній рух або пошук інформації у Вікіпедії, а також користуватися послугами замовлення автомобілів Uber, Hive, щоб контролювати свої розумні домашні пристрої, та Spotify, щоб слухати музику .

робот yumi от Amazon

Графічний чіп ARM Mali використовується для 5-дюймового сенсорного дисплея HD 1280х720, який можна використовувати для перегляду веб-сторінок, перегляду відео та ігор. Дисплей супроводжується фронтальною камерою для відеодзвінків, подвійними стереодинаміками та п'ятьма вбудованими мікрофонами, які дозволяють роботу визначити, звідки виходить голос та повернути голову відповідним чином. Камера може бути використана для віддаленого спостереження з мобільного додатка, щоб ви могли бачити, що відбувається у вашому будинку за вашої відсутності.
Пристрій має 1 Гб вбудованої пам'яті та 8 Гб оперативної. Зв'язок відбувається по Wi-Fi та Bluetooth 4.0, а також через USB та HDMI порти. Живлення забезпечується 3500 мАг батареєю.

голова робота yumi

Можна відзначити, що Yumi - справді більше, ніж просто Alexa з обличчям. Поки невідомо, які інші функціональні можливості будуть доступні за допомогою мобільного додатка, і чи використовуватимуться його колеса для автономного руху. Згідно robotics.ua, зараз Omate займається збиранням коштів на Indiegogo. Кампанія розпочинається 15-го листопада. Попередні замовлення можна буде зробити за ціною 250 доларів за одиницю, якщо кампанія пройде за планом. В іншому випадку, пристрій буде доступний за ціною $599 у третьому кварталі наступного року.

Відео нижче показує робота Yumi.