Стартап робототехніки OhmniLabs представив простого робота для дистанційного спілкування, який простий у встановленні та управлінні. Тому використовувати його зможуть люди із мінімальним досвідом роботи з комп'ютерними технологіями. Які ж відмінні риси цього апарату, дивіться далі в нашому матеріалі…

OhmniLabs, стартап робототехніки із Санта-Кларе, Каліфорнія, випустив нового робота телеприсутності під назвою Ohmni. Завдяки легкому дизайну, вбудованому екрану та простому у використанні програмному забезпеченню, Ohmni здатний стати найдоступнішим мобільним роботом для дистанційного спілкування, повідомляє Robotics.ua.

 

Переваги Ohmni

Ohmni значною мірою орієнтований на простоту використання, що є важливою перевагою для споживачів. Він є повністю зібраним, і його встановлення вимагатиме мінімум зусиль. Тому його можна відправляти до людей, які не мають серйозного досвіду роботи на комп'ютері.

Апарат має висоту 1,2 м-код і важить близько 5 кг. Він працює від Android 6.0 на процесорі Intel X5 з 64 ГБ вбудованої пам'яті та 4 ГБ оперативної пам'яті. Літієва батарея підтримуватиме роботу Ohmni протягом 5 годин, а процес підзарядки займе лише годину.

У Ohmni є функція автономної установки на зарядку: доки камери бачать координатори на док-станції, робот може орієнтуватися та заряджати себе самостійно. Одна особливість, яка відрізняє його від інших платформ телеприсутності - це шия, що нахиляється. Це додатковий ступінь свободи, який дозволяє роботу дивитися вгору, вниз та кивати. Керувати шиєю потрібно вручну, але це має велике значення, щоб зробити робота більш прив'язаним до людини.

Джаред Гоу, співголова Ohmni розповів детально про роботи у наступному інтерв'ю:

Як ви збираєтеся переконати людей у тому, що слід купувати робота телеприсутності, адже мобільні телефони та планшети також мають можливість відео-спілкування?

Справа в тому, що майже всі, з ким ми розмовляли, казали нам, що їм не вистачає почуття особистої присутності з усіма цими програмами відео-чату та обладнанням. Таким чином, існує певна різниця у вартості, і наші дослідження та тестування користувача на ранньому етапі зосереджені на ключовому питанні: як використовувати робототехніку, щоб вирішити цю проблему.

Тепер ми знаємо, що ключ лежить у цілісному, диференційованому досвіді. Йдеться не про екран або колеса для дистанційного керування. Ми вивчали поведінку людей, які експериментували з Ohmni, і результати були справді приголомшливими. Це була повна взаємодія.

Ми виявили, що розмова могла переміщатися в будь-яке зручне місце. З іншого боку, люди почуваються вільніше, вони змушені постійно наводити ними пристрій чи сидіти одному місці. Тому розмови стали довшими з можливістю виконувати інші дії, що було недоступним із FaceTime або Skype.

Як Ommni відрізняється від інших мобільних платформ телеприсутності, таких як Double чи Beam+?

Double і Beam розробили свої продукти в рамках корпоративного використання з першого дня, що змусило їх пройти певним шляхом, дуже відмінним від нас. Ми зосередилися на будинку з самого початку, що дозволило нам забезпечити набагато більш сприятливий досвід. Ми переосмислили весь процес. Планшет на нашому роботі не є знімним та повністю інтегрований та налаштований заздалегідь. Коли користувач замовляє пристрій, ми можемо попередньо запрограмувати облікові дані WiFi, щоб надсилаючи їх своїм батькам, вони просто розпаковували, розвертали та включали його. Ми залучили людей віком за 65, які налаштовували робота лише за допомогою усних інструкцій високого рівня. Це дуже важливо для споживчого ринку.

Рухлива шия разом із нашою технологією MotionMap також є ключем до створення найбільшої різниці. Рух Beam та Double дуже схожий на ходьбу з шийною скобою, що призводить до неприродної взаємодії. Ми вивчили це і помітили, що в багатьох випадках люди нагинаються, щоб дивитися на екран у горизонтальному положенні. Але рухлива шия дозволить полегшити цей досвід. Людський мозок жорстко налаштований на те, щоб сприймати спостереження за тим, що саме бачить віддалений користувач, і це має величезний вплив. Бути здатним емоціонувати та кивати теж надає додаткової переваги цьому почуттю.

Чи зможуть робототехніки бути у захваті від Ohmni? Яку цікаву технологію (програмне забезпечення, апаратне забезпечення) він використовує?

І те і інше. Ми націлені на оптимізацію досвіду телеприсутності насамперед, але ми вже почали виробляти Ohmni як недорогу людську платформу. У нас є хмарна інфраструктура JS, яку ми називаємо OhmniAPI. Наша мета в тому, щоб зробити програмування Ohmni таким самим простим, як створення веб-сторінок. Ви в основному розробляєте багату програму HTML5, яка може запускати відображення будь-якого складного медіа або мережевої логіки на екрані, а також використовує привілейовані виклики JS, щоб мати повний доступ до моторів, підсвічування, перетворення тексту на мову і т. д. І ви розгортаєте його для будь-якого бота одним кліком з хмари. Ми будемо розширювати можливості інфраструктури з часом, щоб додати навігацію та розпізнавання зображень / звуку вищого рівня, щоб написати завдання високого рівня.

Ми також розробляємо консоль розробника, щоб ви могли запускати код на боті, коли ви дистанційно, що, на нашу думку, є дійсно цікавим способом розробки роботів. Ми опублікуємо докладнішу інформацію про це пізніше цього року.

Ohmni також побудований на відкритих стандартах, що дає розробникам більшу гнучкість для зламування апаратного забезпечення. Ми залишили додаткові порти обладнання, в яких можна встановити додаткові сервоприводи та датчики. Ядро датчиків Ohmni та периферійних пристроїв – це кореневий USB-концентратор, тому ви можете легко підключити та керувати всім обладнанням із потужного ноутбука або іншого ПК.

Як ви плануєте покращити Ohmni за допомогою оновлень програмного забезпечення?

Ми виконуємо такі речі, як точність автономної установки на підзарядку та налаштування MotionMap, постійно вдосконалюючи інтерфейс користувача. Ми плануємо впроваджувати і такі функції, як виявлення осіб та управління мовою (тобто інтеграція з Alexa API). У нас безперечно є плани щодо більшої автономії та більшої підтримки руху. Ми сподіваємося, що розробники будуть робити неймовірні кумедні речі за допомогою Ohmni, наприклад, цікаві HCI-програми або навіть такі речі, як отримати цілий набір Ohmni-ботів, щоб синхронізуватися разом і виконувати пісні з мюзиклу Hamilton.

За інформацією robotics.ua, Ohmni доступний для замовлення на Indiegogo за $1460 (включаючи доставку), що на 500 доларів менше кінцевої вартості. Тому купити цей робот телеприсутності буде набагато легше, ніж аналогічні системи конкурентів.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки