Принцип роботи безпілотної системи Matternet

Компанія Matternet розпочинає службу безпілотної доставки крові та медикаментів на території Швейцарії. Для обслуговування дронів використовується спеціально створена система, на яку пристрої приземляються, заряджаються та отримують коробки для відправки. Докладніше про цю систему читайте далі в нашому матеріалі.

Європейські країни продовжують впроваджувати інноваційні технології у різноманітні послуги. За Естонією, де вже працює служба безпілотної доставки Flytrex, компанія Matternet почала тестувати свою технологію повітряної доставки на території Швейцарії. Компанія розкрила плани створення першої в світі автономної мережі доставки дронами, в якій роботи-кур'єри будуть передавати зразки крові та медикаменти між лікарняними установами - повідомляє robotics.ua.

Головна особливість системи полягає в обслуговувальній станції Matternet, представленій на зображенні. Коли безпілотник приземляється, станція фіксує його та замінює акумулятор та вантаж. До речі, коробки завантажуються на БПЛА людьми, які сканують QR-коди для доступу. У станції навіть є свої механізми для керування безпілотним трафіком, якщо повітряні коридори зайняті.

Керівник компанії Андреас Раптулулос очікує, що безпілотна мережа передаватиме медичні предмети протягом 30 хвилин, а надійність автоматизованої системи значною мірою означає, що лікарням не потрібно турбуватися про непередбачувані терміни доставки.

Але не варто побоюватися того, що дрони заповнять весь повітряний простір. Matternet пояснює, що в кожній мережі буде лише один або два безпілотні літаки. За даними robotics.ua, компанія планує запустити аналогічний сервіс у Німеччині та Великій Британії, але тільки після успішних випробувань у Швейцарії. Компанія одержала дозвіл на політ над густонаселеними міськими районами ще у березні. Успіх системи зможе переконати інші країни розглянути можливість використання безпілотних мереж у міських умовах.

Відео системи Matternet

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки