Принцип роботи роботів-кур'єрів

Компанія Marble почала спільно з Yelp Eat24 тестувати роботів-кур'єрів для доставки їжі з кількох ресторанів Сан-Франциско. Пристрої представлені у вигляді невеликих фургончиків, які управляються операторами, але здатні і автономно їздити тротуарами, відстежуючи людей, автомобілі та інші об'єкти. Читайте докладніше про це…

Роботи для доставки Marble разом з Yelp Eat24 проходять випробування в районі Сан-Франциско та Потреро-Хілла. Це перше партнерство для компанії Marble, яка нещодавно отримала фінансування у розмірі $4 млн від таких венчурних капіталів, як Eclipse, Maven Ventures, Amplify Partners та Lemnos Labs, повідомляє robotics.ua.

 

Роботи для доставки Marble набагато більші і не так елегантні, як найближчі конкуренти Starship Technologies і Dispatch.
Вони оснащені суперкомп'ютерами NVIDIA Jetson TX1 AI для навігації та використовують AI, Lidar та комп'ютерний зір для виявлення людей, автомобілів чи інших об'єктів уздовж маршруту. Роботи-кур'єри відображають тротуари міста, щоб визначити оптимальні маршрути поїздок та покращити час доставки їжі. Marble планує нанести на карту більшість тротуарів Сан-Франциско наступного року.

Типові постачання будуть близько однієї милі. Але оскільки роботи доставки Marble знаходяться на стадії тестування, постачання є лише напівавтономними. На даному етапі співробітник Marble супроводжуватиме кожного робота під час доставки. Але у майбутньому роботи будуть повністю автономними.

Чотирьохколісний робот висотою більше одного метра, переміщається зі швидкістю 3-4 милі на годину і може вміщувати до чотирьох продуктових ящиків. Marble зрештою встановить температурний контроль у своїх роботах, але на даний момент Marble використовує спеціальні теплові ємності Yelp Eat24, щоб зберегти їжу в теплі.
"Ми завжди шукаємо інноваційні способи надання відвідувачам того, що вони хочуть: ефективну та доступну доставку їжі", - говорить Шалін Шет, керівник відділу доставки Yelp Eat24. - «Роботи Marble допомагають ресторанам Yelp Eat24 краще обслуговувати їхніх клієнтів, і ми раді підвищити якість обслуговування та мати можливість працювати з більшим ринком».

Yelp Eat24 обслуговує поки що лише п'ять ресторанів – DOSA у Валенсії, Truly Mediterranean, Rasoi з Асламу та Alhamra, але Marble очікує, що їх буде більше. Люди, які живуть у цих районах, повинні використовувати програму Yelp Eat24 для замовлення їжі з ресторану. Потім вони отримають текстове повідомлення, в якому їм пропонується тест із роботом. Ресторани розміщують свої страви у вантажних відсіках роботів-доставників Marble, щоб відправити їх у дорогу. Як тільки їжа доставлена, робот повертається до офісу Marble або їде до іншого ресторану.

До заснування Marble співзасновники стартапу Метт Делані, Джейсон Калайаро та Кевін Петерсон працювали в Інституті робототехніки Університету Карнегі-Меллона, співпрацюючи над оригінальними автомобілями самостійного водіння під час DARPA Grand та Urban Challenges. Вони також розробили автономні космічні роботи та місячні посадкові пристрої для багатьох змагань, у тому числі Google Lunar XPrize та NASA Regolith Excavation Challenge. Потім вони возз'єдналися у 2015 році та заснували Marble.
«Ми створюємо більш ефективний, надійний та доступний спосіб для людей отримувати те, що їм потрібно, одночасно зменшуючи затори у містах та не забруднюючи навколишнє середовище», - каже Делані. - «Наша система зміцнює місцеву комерцію і відкриває повний потенціал економіки на вимогу, дозволяючи їй бути чимось, де кожен може отримати вигоду».

Відео робота для доставки Marble

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки