Умови та перспективи участі у перегонах DRL 2019:

Що ви чули про гонки на дронах? Якщо нічого, то організація Drone Racing League (DRL) може розповісти про це все і навіть більше, адже незабаром у гонках на безпілотниках вже не братимуть участі люди. Нещодавно DRL анонсувала свій намір створити команди для змагань, де пілотів дронів замінить штучний інтелект, повідомляє robotics.ua.

Американська військово-промислова корпорація Lockheed Martin підтримує ідею DRL, завдяки якій у найближчому майбутньому будуть залучені розробники з усього світу, щоб наділити дрони ІІ. Головним завданням буде створити штучний інтелект для одного зі стандартних дронів, що беруть участь у перегонах, без попереднього програмування та участі людини. Створені команди змагатимуться вже у сезоні DRL 2019, беручи участь у перегонах на тих самих умовах, що й люди-оператори.

Читайте також: Гонки дронів DRL 2018: що нас чекає вже в листопаді? (відео траси).

Перша команда ІІ, яка зможе перемогти справжнього пілота, як приз отримає 200 $ тис. Загальний фонд винагород для переможців складе близько 2 $ млн. Чи ці не стимул перемогти команді ІІ? Але, на жаль, за оцінками експертів, позитивний результат змагань для новоствореної команди є малоймовірним. Вже не вперше інститути робототехніки розробляють подібні рішення для безпілотників, але поки що жоден із варіантів не зміг перевершити професіонала «з людським обличчям».

Багато хто не розуміє, яке відношення найбільша військово-промислова корпорація Lockheed Martin, яка розробляє зброю, має квадрокоптери зі штучним інтелектом. Адже цей винахід навряд чи можна назвати зброєю майбутнього. Тим не менш, варто відзначити, що компанія орієнтується на можливість використовувати коптерів на полі бою. Але, як і раніше, залишається страх технічних збоїв ІІ, враховуючи, що вплив людини на ситуація буде повністю відсутній.

Як зазначає Lockheed Martin, основним завданням команд буде розробка ІІ для гонок, але це не стане єдиним призначенням розробок. Кожна команда матиме наставника з боку компанії Lockheed Martin. За результатами змагань, ймовірно, компанія вибере для себе нових співробітників, і цю можливість також можна розцінювати як частину призового фонду.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки