Більш ніж роботи-іграшки

Роботи bots alive покликані продемонструвати дітям та дорослим можливості самонавчання та автономії. Працюючи разом із роботом-іграшкою Hexbug Spider, ці пристрої можуть діяти спільно для досягнення поставленого ним завдання. Детальніше про набор дивіться далі…

В наш час існує безліч робототехнічних наборів та іграшок для дітей, які різняться переважно ціною. Новий набір під назвою bots alive відрізняється тим, що містить елементи штучного інтелекту та доповненої реальності, які дозволяють дітям пізнати ази глибокого навчання на простому доступному роботі Hexbug Spider, повідомляє robotics.ua.

Навчання дітей програмування є спільною метою роботів-іграшок. Є модульні конструкції, де програмується окремо кожен блок, як Tinkerbot Інші, такі як Cozmo і Sphero BB-8 більшою мірою орієнтовані на розвагу.
Але є Hexbug. Ці відносно недорогі роботи-жуки, які працюють під дистанційним керуванням. Але набір bots alive призначений дати їм своє життя. Мозок цих роботів народився в лабораторії MIT Media Lab і покликаний забезпечити більш природний спосіб мислення. Роботи з цим мозком робитимуть помилки і навчатимуться на них, щоб досягти заданої мети.
"Комплект bots_alive робить автономним робота, який раніше керувався з пульта", - говорить Бред Нокс, засновник і генеральний директор bots alive. «Наше бачення полягає у створенні розумних істот, які почуваються органічними та живими. Упакувавши наші передові технології у доступний комплект, ми раді принести більше автономії до рук молодих ентузіастів у всьому світі».

Принцип роботи bots alive

Комплект містить інфрачервоний приймач, який використовується для дистанційного керування від пульта. Але bots_alive використовують це для поєднання зі смартфоном, мобільний додаток якого створює їм спосіб мислення. В результаті робот, який працював раніше від дистанційного керування, починає працювати від штучного інтелекту.
Це дозволяє роботу бачити все довкола нього. Верхні наклейки-маркування роботів botsalive дозволяють Hexbug Spider розпізнавати та відстежувати їх поряд з блоками бачення (vision blocks), які користувачі можуть розкладати навколо нього. Наприклад, робот може знаходити синій блок, уникаючи при цьому червоних, що дозволяє створювати лабіринти та барикади, ускладнюючи його шлях і змушуючи більше «думати».

Кожен комплект може підтримувати до двох роботів одночасно, що дозволяє побачити, як вони можуть вирішити одну й ту саму проблему по-різному. Розробники кажуть, що роботи будуть навчатися та розвивати свої можливості протягом тривалого часу.

За інформацією robotics.ua, комплект bots_alive вже має свою кампанію зі збирання коштів на Kickstarter. Суми застав починаються від $35 за базовий комплект, який включає набір наклейок-маркувань, ІЧ-приймач, додаток для IOS і Android і п'ять блоків бачення. Якщо у вас немає робота Hexbug Spider, базовий комплект за $60 включатиме його, а також додаткові блоки бачення за ціною $15. Кампанія націлена на суму $15 000, і якщо все піде за планом, розробники почнуть поставляти комплекти вже у вересні.

Відео bots alive

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки