Сьогодні у продажу доступні роботи, здатні брати на себе частину функцій раніше виконуваних людиною, і дедалі більше власників бізнесу поглядають у цей бік. В першу чергу йдеться про роботів-офіціантів, роботів-консультантів, роботів-поштарів, і роботів для телеприсутності. Усі перелічені категорії пристроїв вже зараз доступні для придбання будь-яким охочим за ціною від $1000 до $15000. Є звичайно і більш високі цінники, але тут ми розберемо найдоступнішу частину ринку.

Роботи-офіціанти

Почнемо ми з роботів-офіціантів, що набирають популярність. Якщо сказати по правді то це не коректна назва, так як більшість роботів беруть на себе далеко не всі функції офіціанта людини. Пристрій виконує функцію смарт-візка, транспортуючи замовлення гостя до потрібного столика. Розмістити замовлення на тацях, і вибрати столик, якому призначено замовлення, потрібно буде працівнику ресторану.

смарт-візки

Розставити замовлення з підносів на стіл так само повинна буде людина. Це може бути як сам клієнт, наприклад, у ресторанах фаст-фуду, так і людина-офіціант, у більш вишуканих ресторанах. За такого алгоритму роботи офіціанту взагалі не потрібно буде підходити до видачі, і він буде сконцентрований головним чином на взаємодії з гостями, а мотатимуться туди-сюди будуть роботи.

Роботи-офіціанти

Існують і роботи-офіціанти що більше нагадують людей, проте більшість з них ніяк не відрізняються за функціоналом, і здатні лише тримати в руках піднос, або планшет. У ресторанах де гість сам забирає замовлення з підносу робо-візка, таких роботів можна використовувати для того, щоб приймати замовлення, таким чином повністю автоматизувавши весь процес взаємодії з клієнтом. Ціна таких пристроїв стартує від $1200 за найпростіші візки, або від $5 000 за людино-подібну модель з великим планшетом.

Роботи для телеприсутності

Часто навіть найдешевші роботи телеприсутності мають колісну базу для переміщення площею. Деякі здатні також переміщати планшет по вертикалі завдяки роботизованому кронштейну. Це дозволяє не тільки під'їхати до потрібної людини, але й розмістити планшет прямо на проти того хто приймає дзвінок. За допомогою таких пристроїв можна віддалено спілкуватися з домашніми, наглядати за дітьми або літніми батьками.

Роботи для телеприсутності

Роботи-консультанти

Професійні моделі вже можуть використовуватися для віддалених занять та бізнес-зустрічей, але головна їхня перевага не в цьому. Просунуті моделі не потребують управління людиною на тому боці, хоч і мають таку опцію. Вони здатні самостійно переміщатися торговими залами та офісами, надаючи людям допомогу у виборі товару, або показуючи дорогу.

Роботи-консультанти

Наступний клас пристроїв здатний взаємодіяти з людиною не лише за допомогою планшета, а й розпізнає голосові запити. Таких роботів далеко не завжди роблять людиноподібними, однак у більшості випадків це так. З таким роботом можна поговорити про товар, що вас цікавить, що б він підібрав потрібний, і відвів вас до нього.

Людиноподібні роботи-консультанти

Зрозуміло, що з таким функціоналом діапазон їх застосування дуже широкий. Найчастіше вони консультують, надають інформацію, оформляють замовлення, реєструють у черзі або проводять клієнта до потрібного місця. Ціна роботів для дзвінків стартує з $1 000, а просунуті моделі з гарною навігацією і розпізнаванням мови можна знайти від $3 500.

Роботи-листоноші

Найкращим придбанням до офісу може стати робот для обміну документами та іншими речами між співробітниками. Завдяки функції розпізнавання обличчя, пристрою можна довірити навіть конфіденційну документацію, не турбуючись, що робот доставить посилку не тій людині.

Роботи-листоноші

У пам'яті робота зберігаються дані про розташування робочих місць всіх співробітників, тому досить просто покласти документи в будь-який відсік, закрити його, і вибрати кому призначена посилка. Круті моделі інтегруються з системою ліфтів і можуть безконтактно переміщатися з їх допомогою. Заплатити за такий пристрій доведеться близько 15 000 доларів.

Роботи-пилососи з камерою

Пристрої такого типу безперечно можуть стати в нагоді в різних сферах бізнесу. Але якщо вам потрібен робот з камерою, щоб періодично дізнатись як вдома справи, то можна придивитися до робота-пилососа. До більшості моделей з передньою камерою можна підключитися для керування від першої особи, з можливістю говорити через динамік робота, і дивитися його очима.

Роботи-пилососи з камерою

Недоліки у такому разі два. Співрозмовник бачитиме лише робота, а не ваше обличчя, і дивитися доведеться знизу нагору. Однак по-перше - поговорити ви все одно зможете, а по-друге - не варто забувати про його основну функцію. Він буде щодня пилососити і мити підлогу по всьому будинку, коштуючи при цьому дешевше будь-якого згаданого тут робота.

Кнопка роботи пилососи з камерою