Ще в 2014-2017 роках Blue Ocean Robotics створила дезинфекційного робота з автоматичним управлінням для закупівель в комерційних цілях для групи покупців з декількох датських регіонів. Відтоді датський стартап притягнув венчурний капітал у розмірі 34 млн. доларів США, різко виріс до 800 млн. датських крон і як очікується стане одним з фінансових монстрів Дании. З 2016 року компанія притягнула три раунди інвестицій(7,4 млн доларів США в 2016 році, 14,8 млн доларів США в 2018 році і 12 млн доларів США в 2019 році). Подвоїла оцінку своїх активів за один рік і росте так швидко, що наймає одного нового співробітника в день. З моменту своєї появи на ринку, вже в 2018 році робот UVD продавався більш ніж в 40 країнах. UVD Robots поставляє свої дезинфекційні роботи з автоматичним приводом в лікарні по усій Азії на додаток до ринків охорони здоров'я в Європі і Сполучених Штатах. Робот UVD отримав декілька нагород, серед яких нещодавно була відмічена європейська нагорода euRobotics, Technology Transfer Award 2020 .

Дезинфекційний робот UVD schedule

Робот є результатом зразкової співпраці між Університетською клінікою Оденсе і Blue Ocean Robotics. Разом вони поставили мету розв'язати проблему, що полягає в тому, що надто багато пацієнтів заражаються інфекцією під час госпіталізації. У одній тільки Дании проблема настільки велика, що щороку 50 000 пацієнтів отримують внутрішньолікарняну інфекцію, і більше 1000 пацієнтів помирають як пряме слідство.

У рамках тендеру, організованого Партнерством по лікарнях(Sygehuspartnerskabet), професор і головний лікар Ханс Йорн Колмос почав співпрацю по розробці робота з Клаусом Рисагером, генеральним директором Blue Ocean Robotics і його командою. Пізніше Пер Юул Нильсен і його команда об'єдналися, оскільки співпраця перейшла від розробки до комерціалізації. Пер є генеральним директором UVD Robots, дочірній компанії Blue Ocean Robotics, що спеціалізується на поширенні роботів UVD по всьому світу. Сторони створили рішення, яке поєднує в собі новітні технології мобільних роботів з модулем верхнього ультрафіолетового світла. Робот UVD може знищити 99,999% усіх бактерій впродовж 10-15 хвилин в палаті. При використанні робота як частини циклу очищення загальне поширення бактерій може бути значно зменшене. Недавні тести, проведені в лікарні Тайваню показують, що правильно використовувані роботи UVD можуть зменшити кількість бактерій на 77% в у відділеннях інтенсивної терапії і на 83% в операційних. Очікується, що при такому значному скороченні число заражених пацієнтів і персоналу значно скоротиться, і буде продемонстровано подальшими тестами і вимірами.

Рішення складається з роботизованої платформи з автоматичним управлінням, оснащеною системою ультрафіолетового освітлення. Ультрафіолетовим світлом робот може дезинфікувати і вбивати хвороби, віруси, бактерії і інші види шкідливих органічних мікроорганізмів в довкіллі, руйнуючи структуру їх ДНК. Робот дезинфікує 99,99% бактерій і вірусів. Винахід підвищує безпеку як персоналу, пацієнтів, так і їх родичів за рахунок зниження ризику контакту з бактеріями, вірусами і іншими шкідливими мікроорганізмами. Це може ефективно запобігти і зменшити поширення інфекційних захворювань, вірусів і бактерій. Система автоматично приділяє особливу увагу "гарячим точкам зараження", таким як раковина, ліжко пацієнта, дверні ручки ручки і так далі.

Відео

Робот UVD зручний, безпечний і надійний, економить експлуатаційні витрати і усуває людські помилки. Як тільки прибиральник через додаток наказує роботові почати прибирання, робот самостійно переміщається з кімнати до кімнати, він може піднятися на ліфті і автоматично відкрити двері. Тому він робить мінімальний вплив на робочий процес персоналу лікарні. Крім того, робот підтримує додатковий модуль, який може виявляти флуоресцентні бактерії і біологічні рідини. Це може використовуватися як навчальний посібник для прибиральників, збір даних про гігієну в лікарнях і так далі.

UVD schedule

Через китайського партнера Sunay Healthcare Supply, з лютого роботи були спрямовані в усі провінції Китаю для боротьби з коронавірусом. " Перш ніж укласти угоду з UVD Robots, ми провели скринінг ринку на кращі технології для боротьби з коронавірусом. Ми виявили, що робот UVD перевершує інші технології. Більше 2000 лікарень тепер мають можливість забезпечити ефективну дезинфекцію, захищаючи як своїх пацієнтів, так і персонал ", - говорить Су Янь, генеральний директор Sunay Healthcare Supply, компанії постачальника медичного устаткування на китайський ринок. Прямо зараз датські дезинфекційні роботи з UVD Robots в Оденсе вирушають з великою швидкістю в райони, найбільш постраждалі від коронавіруса, і перші роботи вже працюють в лікарнях в епіцентрі спалаху в Ухане. Робот допомагає владі запобігти поширенню інфекції шляхом ефективнішої дезинфекції Клаус Рисагер, генеральний директор Blue Ocean Robotics і голова ради директорів UVD Robots, називає це величезним задоволенням, допомагаючи боротися з коронавірусом по всьому світу. " Завдяки роботі, яка була розпочата перспективними лікарнями в області передкомерційних закупівель, ми тепер готові допомогти вирішити одну з найбільших проблем нашого часу, запобігаючи поширенню бактерій і вірусів за допомогою робота, який рятує життя в лікарнях щодня. "