Коротко про нововведення Cainiao і перспективах

Китайська компанія Cainiao, 51% якою управляється Alibaba Group, впровадила систему роботизації в складський комплекс. Зараз там вже працює більше 700 роботів. На думку розробників, автономні пристрої зможуть впоратися з великою кількістю покупців, очікуваних до дня холостяків(11 листопада). Минулого року до цього дня компанія Cainiao обробила більше 800 млн посилок, а загальний доход Alibaba склав більше за 25$ млрд. оскільки виробництво і попит росте з кожним роком, в 2018 цифра оброблюваних посилок може зрости, що робить обов'язковим впровадження новітніх технологій в роботу складу.

Робот Cainiao на складі

Cainiao поставила високу планку і планує доставку будь-якого товару по території Китаю впродовж 1 доби, а міжнародні посилки обробляються і доставляються впродовж 3 діб. Завдання роботів в даному випадку - зайнятися сортуванням і комплектацією товарів, що поступають на склад. Компанія планує роботизувати ще більше процесів цього року, враховуючи, що автономні пристрої працюватимуть спільно з людиною вже найближчим часом. З часом планується практично повністю роботизувати усі процеси.

Відео роботи роботів кур'єрів для складських операцій Cainiao

За оцінками експертів, складські роботи - це одно з найкорисніших напрямів в робототехнике, тому і попит на них росте з величезною швидкістю.

Варто відмітити, що не лише китайські компанії Cainiao і Alibaba впроваджують роботизацію в складські процеси, але і американська компанія Amazon спільно із складськими роботами британської Ocado, також не відстають. Влітку цього року Amazon повідомила, що кількість складських роботів у них перевалила за 100 тис. екземплярів.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки