Що і як робитиме робот Spot на будмайданчику

Компанія Boston Dynamics вирішила не зупинятися на досягненні навчити робота Atlas паркуру, і продемонструвала на практиці навички свого робота Spot в області огляду будівельних майданчиків, повідомляє Robotics.ua

Промисловий робот Spot - це нащадок вже раніше представлених компанією Boston Dynamics робота-собаки BigDog, а також четырехногого швидкісного робота WildCat.

На відміну від своїх прообразів, робот Spot має менші розміри і гладшу форму, що дозволяє йому без зусиль пересуватися у вузьких сходових отворах і коридорах. На відео представлений два варіанти роботів, які рухаються по промислових майданчиках компаній Takenaka Corporation і Fujita Corporation.

Boston Dynamics Spot спускається по сходах

Перший варіант, представлений на відео нижче, має руку-маніпулятор, яка дозволяє йому орієнтуватися в просторі і не здійснювати помилок. На кінці маніпулятора робот має камеру і датчики, що ще більше допомагає йому без зусиль приймати вірні рішення, в якому напрямі рухатися, з якою швидкістю, а також проводити огляд конструкцій зблизька.

Другий варіант представленого пристрою не має маніпулятора, але натомість він оснащений панеллю, що світиться, на верхній частині корпусу, яка, імовірно, виступає датчиком візуалізації або ж сигнальним пристроєм. Проте, обидва варіанти роботів мають на задній частині корпусу навігаційний пристрій.

По відео також видно, як робот швидко і моторно пересувається по вузьких коридорах і сходових отворах, лише зрідка зупиняючись для ретельнішого вивчення складних конструкцій приміщень. Робот "від ніг до голови" усіяний датчиками, що робить його пересування розміреними і безпомилковими.

Відео роботи робота Spot на будівельному майданчику

Будівельні майданчики для випробування таких роботів як Spot - це найвдаліше місце, на думку виробників, оскільки складна конструкція приміщень, різнорівневі перешкоди дозволяють проводити в системі управління потрібні зміни, що дозволяють пристрою самостійно приймати рішення на шляху дотримання.

Як заявляє Boston Dynamics, зовсім скоро роботів типу Spot випустять в масштабне виробництво. Це будуть як універсальні пристрої, так і адаптовані під рішення конкретного роду завдань.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки