У вересні 2018 року дослідницька команда ANYbotics прилетіла на вертольоті на одну з найбільших в Північному морі енергодобувних морських платформ. Роботизоване чотириноге облаштування ANYmal, обладнане спеціальним сенсором, пройшло усі тестові операції і стало першим у світі промисловим роботом для роботи на водних енергетичних станціях.

ANYbotics

Морські вітряні ферми

Виробництво енергії в морі є ключовим компонентом глобального енергопостачання. Окрім видобутку нафти і природного газу, енергія вітру все частіше робиться в морі. Однією з головних інноваційних систем в цій області є голландсько-німецька компанія TenneT, яка сполучає великомасштабні морські вітрові електростанції з наземною мережею через високовольтне з'єднання постійного струму. Для забезпечення надійної і недорогої передачі і розподілу енергії компанія використовує новітні технології.

Відео роботизованої інспекції з роботом ANYmal

NYbotics співпрацює з TenneT для проведення роботизованих інспекцій і огляду робочих платформ. В період автономної роботи платформи мобільні роботи допомагають понизити ризик збоїв і відстежують безпеку виробництва енергії. Грунтуючись на своїх автономних навігаційних можливостях, ANYmal виконує звичайні інспекційні завдання для контролю роботи платформи, прочитування даних сенсорного устаткування і виявлення гарячих точок, а також витоку олії або води. У разі, коли це необхідно, роботом, ANYmal можна управляти на відстані і отримувати передавані дані на комп'ютери, тим самим контролюючи роботу систем.

Перш ніж запустити проект морської роботизованої платформи, команда ANYbotics провела ряд випробувань, в том-числе і пошуково-рятувальних операцій з використанням ANYmal.

На відео вище можна спостерігати, як робот активно пересувається по платформі і прочитує необхідні показники, передаючи їх операторові. Робот прекрасно орієнтується і приймає вірні рішення в ситуаціях з виникненням перешкод. Відео показує, як робот повністю автономно виконує поставлене завдання, розраховане на 16 контрольних точок перевірки, у тому числі контроль рівня олії, води, температурного режиму і т.д