Молода компанія Fetch Robotics, яка розробляє промислові маніпулятори, повідомила про неймовірно успішне фінансування від японської компанії SoftBank та інших інвесторів із загальною сумою $20 млн. Детальніше про цю угоду читайте далі в нашому матеріалі.

Fetch Robotics, стартап робототехніки в Силіконовій долині, оголосив про приголомшливу серію фінансування в $20 млн від SoftBank, поряд з додатковими надходженнями коштів від інвесторів O'Reilly Alpha Tech і Shasta Ventures, передає Robotics.ua.

SoftBank є японським багатонаціональним телекомунікаційним та Інтернет-гігантом, який уже мав справу з робототехнікою. Свідчення тому – $100 млн інвестування в Aldebaran Robotics лише кілька років тому та робота над роботом Pepper.

Поки що SoftBank відмовилися коментувати інвестиції у Fetch за межами крім наступної заяви:
«У той час, коли компанії шукають рішення для оптимізації операцій та задоволення потреб економіки, ми бачимо величезні можливості для робототехніки, щоб вирішити ці проблеми», каже Кабір Мішра (Kabir Misra), керуючий директор групи SB GroupUS, - «Команда, роботи та час – все вело нас до того, що ми фінансували у Fetch Robotics і ми раді приєднатися до них, допомагаючи їм вийти на ринок».

Вдалий старт

Генеральний директор Fetch Мелоні Уайс (Melonee Wise) не розголошує точну суму угоди. Але відомо, що початковий раунд фінансування становив $3 млн, і збереження контролю над компанією було для них пріоритетом. За підрахунками фахівців, капітал Fetch Robotics становить $50 млн, а може й більше. Не погано для компанії робототехніки, яка тільки недавно почала випускати своїх роботів.
Вайс заявила, що їхнє перше виробництво реалізувало 40 роботів, і вони зараз планують другий, великий виробничий цикл, щоб задовольнити попит серед покупців. Вони також мають більше свободи інвестувати в нові технології, експериментувати з різними маніпуляторами. Fetch також хочуть спробувати випускати робочі інструменти для маніпуляторів, покращити батареї та технології заряджання, щоб забезпечити роботам 21 годину безперебійної роботи протягом 24-годинного періоду.

За даними robotics.ua, компанія в даний час має дистриб'ютора в Європі, і вони знаходяться в процесі створення своєї фірми в Азії, але поки що тільки для науково-дослідних цілей. Уайс пояснила, що під час продажу комерційних роботів за кордоном доводиться мати справу з купою нормативних сертифікатів та іншим галасом, і в даний час, Fetch просто занадто зайняті, щоб розбиратися з цими речами. І, крім того, вони мають набагато більше потенційних клієнтів у США, з якими вони не можуть впоратися одразу, і їм уже довелося відмовитись від багатьох потенційних клієнтів.
Fetch планує розпочати три пілотні проекти протягом літа з реальними клієнтами. І, нарешті, компанія намагається взяти до себе в команду ще 20-25 осіб та підвищити їхню програму стажування на цілий рік.
Ця інвестиція є суттєвим доказом довіри від SoftBank з огляду на те, що роботи Fetch довели, що вони можуть успішно працювати в комерційному середовищі. І якщо раніше було багато сумнівів, що Fetch принесе у світ технології, які вони обіцяли, тепер маючи багато грошей, це обов'язково станеться.