Актуальність проблеми

Самотність є серйозною проблемою для старіючого населення у всьому світі - еквівалентно палінню 15 сигарет в день. Повідомляється, що літні люди, що живуть одні будинки, розмовляють з іншими людьми всього п'ять раз на місяць. У відповідь на цю проблему компанія CareClever минулого тижня оголосила про випуск свого робота-компаньйона Cutii.

 

"Ізоляція для літніх людей в нашому суспільстві є величезною проблемою в усіх розвинених країнах", - заявив Антуан Батай, генеральний директор CareClever. - "Ми працюємо над цим і тому випустили робота-компаньйона Cutii. Він дозволяє літнім людям проводити старість в щасті".

Компанія, заснована в 2015 році, має представництва у Бостоні, США і Ліллі, Франція. IRCEM, велика страхова компанія, є стратегічним інвестором стартапа. CareClever раніше вже отримав визнання за свої розробки, у тому числі і приз Eurasanté Silver Surfer в 2016 році, нагороду CES за інновації в 2017 році, а також Meet & Connect, Японія, в 2019 році. Він був вибраний в якості частини MassChallenge Healthtech 2020, зайнявши перше місце серед 400 заявок.

Раніше компанії, що займаються соціальними роботами, такими як Jibo, вже звертали увагу на подібних помічників. Але найяскравішим прикладом став робот ElliQ від Intuition Robotics,який був створений за підтримки серйозного капіталу Toyota AI Ventures.

Робот CareClever

"Після трьох років напруженої роботи ми раді зробити Cutii доступним для літніх людей", - сказав Батай. - "Основна мета Cutii - підтримувати їх зв'язок з іншими людьми і при цьому підвищувати їх якість і тривалість життя".

"Ми розробили Cutii разом з нашими користувачами із самого початку", - додав він. - "Звичайно, це не та технологія, яка повністю змінить життя. Але ми можемо додамо роки щастя тисячам людей по всьому світу".

За словами CareClever, автономний мобільний робот використовує штучний інтелект для вивчення поведінки і переваг користувачів. Він також включає гарантії конфіденційності і не залежить від послуг основних технологічних компаній, таких як Amazon Alexa. За словами компанії, ніякі особисті дані ніколи не будуть продані маркетологам або третім сторонам.

Основні характеристики Cutii

Cutii пропонує масу полезностей, таких як кулінарія або зайняття йогою, екскурсії по музеях і вікторини, в які літні люди можуть брати участь, не виходячи з будинку. Особи, що займаються відходом за престарілими, можуть використати свої мобільні телефони для зв'язку зі своїми підопічними за допомогою відео, голосу або повідомлень через Cutii. Користувачі також можуть використати голосові команди, наприклад, просити, щоб робот прийшов до них, продиктував і відправив повідомлення друга. CareClever заявляє, що Cutii може поліпшити безпеку будинку, дозволяючи користувачам попросити його негайно викликати екстрені контактні телефони.

Крім того, Cutii дозволяє здійснювати дистанційний моніторинг пацієнтів за допомогою консультацій, які можна планувати і проводити, не виходячи з будинку. За словами CareClever, робот може нагадувати користувачам про зустрічі або інші події, таких як дні народження в сім'ї.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки