Особистий робот-кур'єр

Уявіть собі ситуацію: ви виходите з супермаркету з трьома сумками в кожній руці, і вже відчуваєте, що ось-ось що-небудь упустите. Здорово було б в такі моменти мати під рукою робота-помічника, який зміг би узяти увесь ваш вантаж на себе. Апарат на ім'я Gita може бути таким варіантом.

Робот був створений Piaggio Fast Forward, дочірньою компанією Piaggio Group, яка є відомою моторолерами Vespa. Piaggio Fast Forward описує Gita як "автономний транспортний засіб", який допомагає людині нести важкі пакети додому. Цей апарат своїм дизайном трохи нагадує робота-кур'єра від Starship Technologies, але відрізняється тим, що є персональним помічником, що постійно слідує за людини, навіть в приміщеннях.

Пристрій заввишки 65 см здатний перевозити до 20кг вантажу зі швидкістю вище, ніж 35 км в годину. Робот може управлятися або від людини-оператора, або пересуватися автономно в місцях з підготовленою маркіровкою. Клієнт надіває спеціальний білий пояс з камерою на передній частині. Використовуючи технологію SLAM (локалізація і картографія), ця система створює 3D хмар з точками на карті оточення користувача. За допомогою цієї карти робот знає, куди йому йти.

 

"Якщо ви виходите з лінії видимості, наприклад, повертаєте за кут, Gita вас все одно знайде", - говорить директор Piaggio Fast Forward Саша Хоффман. - "Він простежить ваш шлях по відбиваних точках на карті". Користувач може створювати путні точки і зберігати їх в хмарі, щоб робот наступного разу вже знав цей маршрут. Gita був офіційно представлений 2 лютого на конференції в Кембріджі, штат Массачусетс, де були обнародувані усі його детальні технічні дані. Piaggio Fast Forward говорить, що в найближчому майбутньому розгортатиме робота у ряді різних бізнес-проектів, націлених на сучасних споживачів. На представленому нижче відео Gita демонструє прийом і доставку пакетів, несе чиїсь покупки з ринку і навіть гуляє з собакою.

Більше фото і відео

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки