COVID 2019 і роботи

Не можна недооцінювати реакцію на пандемію COVID - 19 і її вплив на суспільство і економіку у всьому світі. Хоча учені попереджають про хвороби, що швидко поширюються, більшість урядів були недостатньо підготовлені, компанії і підприємства усіх розмірів просять співробітників працювати дистанційно або стикаються із зупинкою виробництва (а в деяких випадках, з різким зростанням попиту).

Новий коронавірус викликав підвищений інтерес до роботів, дронів і штучному інтелекту. Ці технології можуть допомогти впоратися:

1) з нестачею персоналу в охороні, здоров'я виробництві і ланцюжках постачань ;

2) з необхідністю "соціального дистанціювання";

3) з діагностикою і лікуванням людей.

Ми ще не знаємо довгострокові наслідки, але ось декілька прикладів того, як робототехника вирішує проблеми, викликані пандемією.

Дрони і роботи перероблені для дезинфекції XAG розширив використання наземних роботів з повітряними беспилотниками, перетворивши сільськогосподарські агрегати на дезинфікуючі обприскувачі. Компанія використала в Китаї більше 2600 дронів, які за її словами, зараз відновлюються.

UVD Robots ApS були відправлені дезинфекуючі роботи в лікарні Китаю, де почалася пандемія COVID-19. Корпорація Xenex заявила, що розмістила свої дезинфекційні роботи більш ніж в 500 лікарнях і тепер відправляє роботів в Італію, яка сильно постраждала від цієї хвороби.

MTR Corp., система метро Гонконгу використовує роботів з випарованим пероксидом водню (VHP), розроблених спільно з Avalon Biomedical(Management) Ltd. для дезинфекції залізничних вагонів. "Ми плануємо задіяти в цілому 20 роботів VHP для очищення потягів в депо і сподіваємося, що це допоможе забезпечити комфорт поїздок пасажирів, забезпечуючи ще більший захист для здоров'я наших колег і наших клієнтів", - сказав доктор Тоні Ли директор в ССО.

Автономні транспортні засоби також були введені в експлуатацію. Idriverplus, що виробляє робота для прибирання вулиць, також вносить вклад в дезинфекцію COVID-19.

Медичні установи додають автоматизацію під час пандемії. Тестування тисяч, і можливо мільйонів людей на наявність інфекції, а також потенційних вакцин - це грандіозне завдання за допомогою автоматизованих систем .

 

Гонконзький університет науки і технології в співпраці з урядом і місцевими лікарнями, проводить випробування різних мобільних роботів для боротьби з інфекцією. Чжэн Гангу, професор Університету Цинхуа в Пекіні, побудував мобільний маніпулятор для захисту медичного персоналу під час лікування пацієнтів.

Hooman Somani розмістив руку робота на мобільній базі для свого робота швидкої допомоги або AmbuBot . Як і у разі гуманоїдних конструкцій, ці роботи менш розвинені, чим інші системи обробки матеріалів. Moxi від Diligent Robotics зріліший, і нам ще належить побачити повний ринок роботів для допомоги медсестрам і лікарям.

SRI Biosciences в Менло-парку, Каліфорнія, використовує роботів і штучний інтелект для розробки противірусних препаратів. Китайська компанія Ubtech Robotics Inc. з Шэньчжэня модифікувала своїх сервісних роботів для виміру температури людей. У новому польовому госпіталі в Ухане, Китай, використовуються різні системи, у тому числі роботи-гуманоїди з підтримкою CloudMinds 5G . Соціальні роботи більше для надання інформації, чим для догляду. Лікарня Alexandra в Сінгапурі, яка тільки що почала тестувати робота BeamPro, планує використати його для доставки їжі пацієнтам, підозрюваним на зараження новим коронавірусом. Європейська комісія пропонує малим підприємствам 164 млн. Євро (178,16 млн. Доларів США) у вигляді прискореного фінансування для розробки методів лікування, тестування, моніторингу і інших технологій, які допоможуть боротися з пандемією COVID-19.

Baidu співпрацює з Neolix, щоб доставити їду і витратні матеріали в Пекінську лікарню Хайдан на автономному автомобілі Apollo. Алгоритми штучного інтелекту Baidu також використовуються для відстежування поширення інфекції. Бакалійні крамниці, аптеки і ресторани мають обмежені ресурси для швидкого і точного виконання замовлень, тому роботи набувають все більшого значення при доставці товарів із складів і магазинів вантажівкам і покупцям. JD.com використала автономні автомобілі 4-го рівня для доставки в Ухане. Дронові постачання ліків ще не стали звичайною справою, але такі компанії, як Drone Delivery Canada Corp.(DDC) чекають, що це станеться. "Компанія веде діалог з урядами різних міністерств і рівнів, підкреслюючи що поточна ситуація є ідеальним варіантом використання нашого перевіреного рішення по логістиці безпілотних літальних апаратів для обмеження контактів між людьми; доставити необхідні медичні і фармацевтичні матеріали у віддалені, сільські і приміські райони; транспортувати зразки крові в лабораторії для тестування; і доставити інші необхідні матеріали, необхідні Канаді для ефективного управління поточною ситуацією ", - заявив Майкл Захра, президент і головний виконавчий директор DDC.

"В умовах швидкого зростання глобальної пандемії урядовці повинні будуть діяти швидко у пошуках масштабного рішення, яке допоможе уповільнити поширення коронавіруса", - сказав Метью Суини, засновник і генеральний директор Flirtey. "Flirtey має унікальні можливості для надання технології доставки беспилотников для боротьби з пандемією, тому що наша технологія може використовуватися в якості масштабного, ефективного, з низьким рівнем ризику засобу для значного зниження загрози вірусу". Antwork, компанія групи Terra Drone, вже перевозить медикаменти між лікарнею, центром по боротьбі з хворобами і відділенням Народної лікарні округу Синьхайган.

У Китаї і Іспанії поліція використовує беспилотники для того, щоб люди залишалися удома. Крім того, Guangzhou Gosuncn Robot Co. надає поліції патрульні роботи з дистанційним управлінням через 5G для виявлення людей з високою температурою.

Вже більше 20 років виробники переміщають виробництво в країни з нижчими витратами на робочу силу. Останнім часом торгові конфлікти, політичні інтереси в розвиненіших країнах, а тепер і нового коронавіруса, примушують виробників перемикати свою увагу на автоматизацію для підвищення ефективності, пише Педро Паландрани, аналітик-дослідник у фірмі по управлінню активами Global X. "Ми чекаємо, що багаторічна тенденція офшоринга розгорнеться, оскільки компанії все більше турбуватимуться про цілісність ланцюжка постачань", - сказав він. "Підривні макроекономічні події, такі як торгові конфлікти і глобальні надзвичайні ситуації в області охорони здоров'я, вносять невизначеність в операційні можливості компаній і ланцюжка постачань. Оскільки робототехника і автоматизація стають усе більш функціональними, дешевшими і простішими в реалізації, ймовірно вони ще більше прискорять повторне використання, оскільки фірми усвідомлюють, що вигоди від злокалізованого виробництва переважують риски виробництва товарів за кордоном ".

Дистанційна присутність і дистанційне навчання в період COVID-19

Більшість роботів телеприсутності не були розроблені з урахуванням пандемії коронавіруса, але ширше використання може допомогти понизити їх ціни. Zorabots пропонує своїх роботів для телеприсутності бельгійським будинкам престарілих, де уразливі групи населення обмежують контакти з членами сім'ї у відповідь на COVID-19.

Хоча змагання по робототехнике були скасовані або відкладені, робототехника може бути корисна для дистанційної присутності і дистанційного навчання.

Dallas-based RoboKind, яка робить Milo - людиноподібного робота, пропонує свою robots4STEM Avatar Version програмного забезпечення безкоштовно для студентів, чиї початкові і середні школи закриті. Клас віртуального програмування відповідає стандартам інформатики, встановленим Міжнародним технологічним суспільством.

Навіть якщо пандемія незабаром стихне, швидше за все постачальники медичних послуг, споживачі і компанії доброзичливіше відноситимуться до роботів усіх видів і більше зацікавлені в їх використанні.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки