У 2023 році розпочався випуск перших моделей роботів-пилососів зі станцією самообслуговування, яку можна підключати до системи водопроводу та каналізації. Само собою наявність цієї функції викликає багато питань, починаючи з того навіщо взагалі це потрібно, і закінчуючи тим, як це технічно реалізувати. Ця стаття покликана дати потенційному покупцеві такого пристрою відповіді.

Для чого потрібно підключати станцію до водопроводу?

Відповідь дуже проста - для економії часу та зусиль користувача. Дивіться самі, хоч робот і пере ганчірки самостійно, що, безумовно, дуже спрощує його обслуговування, але воду всередині станції доводиться міняти вручну. Причому робити це потрібно значно частіше, ніж міняти мішок для сміття. Наприклад, якщо ваша площа 70 кв.м., то за вирахуванням меблів та килимів це приблизно 40 кв.м. площі, яку потрібно мити. При щоденному вологому прибиранні в таких умовах води у станції вистачить лише на 4 дні. Потім вам необхідно буде витягнути контейнер з брудною водою, і позбудеться її, а в порожній контейнер набрати чисту воду.

Для чого потрібно підключати станцію до водопроводу?

Це звичайно ніяк не зрівняється з необхідністю самостійно прати і сушити роботу ганчірки після кожного прибирання, проте тепер є ще найкраще рішення. Після стаціонарного підключення станції до комунікацій ви зможете насолоджуватися щоденним вологим прибиранням, а всі пов'язані з цим клопоти випаруються зовсім. Єдиною вашою турботою залишиться заміна мішка для сміття приблизно раз на 30 прибирань.

Порівняння перших станцій із підключенням до водопроводу

Наявність стаціонарного підключення зовсім не зрівнює всі станції між собою. Навпаки, що далі, то більше в них відмінностей. Розглянемо це на прикладі перших трьох моделей із цією функцією:

Dreame Bot W10s Pro

Dreame Bot W10s Pro із підключенням до водопроводу

Ця модель примітна насамперед тим, що в ній відсутнє самоочищення пилозбірника. Як це не дивно, але таке рішення виробника. Тут реалізований повний цикл самообслуговування вологого прибирання, прання і сушіння ганчірок, і навіть іонізація води, але пилозбірник робота власнику доведеться витрушувати вручну кожні 1-2 прибирання.

Dreame X10 Ultra

Dreame X10 Ultra із підключенням до водопроводу

Слідом за першою моделлю тим же виробником був випущений повноцінний флагман, з повним самообслуговуванням як сухого, так і вологого прибирання. Тут станція вже робить все за повною програмою: іонізує воду, заправляє робота, пере і сушить ганчірки, висмоктує сміття. Головною фішкою моделі є те, що робот самостійно може знімати та встановлювати на себе миючі насадки.

Ecovacs Deebot T20 PRO

Ecovacs Deebot T20 PRO із підключенням до водопроводу

Цього робота виробник вирішив забезпечити всім у світі найінноваційнішим, і його база не просто вміє все вищеперелічене, а й має власну фішку. Станція пере ганчірки робота водою, нагрітою до 55 градусів, що позитивно позначається на якості їхнього очищення. У попередніх моделях база неспроможна регулювати температуру води.

Види баз самообслуговування у роботів Ecovacs

Як підключити робот пилосос до водопроводу?

Якщо коротко, то принцип тут мало чим відрізняється від підключення пральної машини або посудомийки, з тією лише різницею, що трубки тут меншого діаметру, тому що станції необхідно набагато менше води. У комплектацію таких роботів входять всі необхідні для підключення компоненти: трубки, з'єднання, фіксатори, перехідники та інше. Але це прив'язує місце для паркування робота до санвузла або кухні, оскільки в житлових кімнатах часто відсутні необхідні комунікації. Не зовсім так, трубки для води досить тонкі і можуть бути довільної довжини. Однак вам доведеться заздалегідь подбати про маршрут прокладання цих трубок таким чином, щоб сховати їх в інтер'єрі. А значить під час продумування ремонту, у вас чи вашого підрядника тепер буде на одне завдання більше.

Найпопулярніші моделі роботів с базами самоочищення