Складання найпростішого робота зі старого фотоапарата

Зміст:

 1. Вступ
 2. Крок 1. Матеріали
 3. Крок 2. Розібрати фотоапарат
 4. Крок 3. Конструкція
 5. Крок 4. Прикріпити похилу гнучку частину
 6. Крок 5. Зарядити енергією
 7. Крок 6. Поїхали

Вступ:

Для того щоб створити віброробота не обов'язково потрібні зубні щітки. Ці пристрої створюються легко зі старих неробочих речей, як фотоапарат. Крім фотоапарата для побудови робота знадобиться трохи скотчу та кілька доларів. Якщо у вас є старий поламаний та непотрібний фотоапарат, можете сміливо приступати до конструкції цього робота. У цьому вам допоможе наступна покрокова інструкція. Увага! Камери зі спалахом містять конденсатор, який може стягуватися навіть після видалення батарей. Торкаючись його проводок, можна отримати удар струмом. Існують різні думки про те, наскільки фактично це небезпечно, але в жодному разі не торкайтеся спалаху. Розбирайте апарат акуратно, тому що деякі компоненти мають дроти з постійним зарядом, незважаючи на відсутність акумулятора.

робот з фотоаппарату
 

Крок 1. Матеріали:

Отже, загалом для нашого робота знадобляться такі матеріали:

 • старий фотоапарат
 • два рідкокристалічні індикатори
 • кілька світлодіодів, включаючи інфрачервоний діод
 • кілька приводів
 • скотч.

 

Крок 2. Розібрати фотоапарат:

Візьміть фотоапарат і розкрутіть усі шурупи. Їх буде багато, і те, що здається на перший погляд простим, може зайняти певну кількість часу. Розкручуйте і виймайте деталі доти, доки знайдете двигун, зібрану купу всіх витягнутих частин доки викидайте.

робот з фотоаппарату 1  

 

Крок 3. Конструкція:

Оголіть кінці дротів двигуна. Подивіться, як він працює. Для нормальної потужності двигуна достатньо роботи на двох батарейках (тип АА). Прикріпіть до двигуна додатковий вантаж. У цьому випадку використовуються дверцята від відсіку для батарей, оскільки вони мають пружинисту частину, яка може досить щільно прилягати до зубчастої частини двигуна. Далі потрібно прив'язати скотчем двигун до переднього корпусу фотоапарата, так щоб пристрій зрештою зміг вільно обертатися, вібрувати та підстрибувати. Кришка від відсіку для батарей має бути прикріплена знизу двигуна. Прикріпіть скотчем батарею до іншої сторони (або в іншому будь-якому місці).

робот з фотоаппарату 2

 

Крок 4. Прикріпити похилу гнучку частину:

Прикріпіть скотчем якийсь м'який, гнучкий і довгий предмет. Для цього може підійти шматок пластику. Його необхідно встановити на верхній частині основного корпусу робота. Пластик має бути плоским і досить довгим для роботи. Пам'ятайте, що ця частина поступово змінюватиме рух пристрою, вона повинна бути гнучкою, щоб добре згинатися.

робот з фотоаппарату 3

 

Крок 5. Зарядити енергією:

Прикріпіть скотчем дроти. Тут також можна використовувати трохи припою, додати перемикач або ще якісь додаткові деталі. Звичайний фотоапарат має тільки мембранний перемикач для перемотування плівки, що в даному випадку практично не має сенсу. Для цілей чистоти можна нічого не використовувати, крім скотчу. З камери ви точно нічого не отримаєте, так що можете прикріпити світильник, щоб перемикати дії робота.

робот з фотоаппарату 4

 

Крок 6. Поїхали:

Встановіть пристрій, який у вас вийшов на плоску поверхню, і подивіться, як рухатиметься по колу. Якщо воно зміщується убік від правильного напрямку, спробуйте вирівняти похилу частину. Чим пряміше ця частина, тим стійкішим пристрій, як правило, виявляється ще більший тиск з одного боку, коли робот намагається слідувати у протилежному напрямку. З іншого боку, якщо вам подобається, як робот нарізає кола у звичайному положенні, нахиліть його трохи вперед, і він буде рухатися досить стабільно. Ми впевнені, що цей чудовий механізм сподобається не тільки вам, а й вашим оточуючим, наприклад, дітям чи домашнім тваринам. Під час руху він видає тихі, але скрипучі звуки, чим абсолютно нікому не заважає.

робот з фотоаппарату 6