Зміст:

 1. Вступ
 2. Крок 1. Матеріали та інструменти
 3. Крок 2. Зробіть ноги для робота
 4. Крок 3. Зробіть крила
 5. Крок 4. Приклейте та припаяйте
 6. Крок 5. Зберіть робота-комаху


Вступ

Представляем вам вибрирующий робот на основе жестяной банки из-под газированного напитка, который гудит, как насекомое и двигается сам по себе. Легкая конструкция с множеством возможностей для детей, чтобы научиться делать робота самостоятельно.

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки

Цей віброробот дуже добре працює на кафелі, де він ходить і пристрибує на плитці, коли його нога застряє в щілини. Залежно від того, наскільки він збалансований, він рухатиметься по кімнаті і стане чудовою забавою для малечі.

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 1


Крок 1. Матеріали та інструменти:

Робота-комахау можна зробити з матеріалів, які є просто в будинку. Це багато вібруючих іграшок та інших доступних пристроїв, які роблять роботу легкою і швидкою. Банка з-під напою має бути випорожненим від рідини, але наповненим картоном. На ваше бажання може використовуватися звичайна пластикова пляшка, але тільки проста і не важка з повітрям усередині, щоб можна було відтворювати ефект дзижчання. Підійде невеликий електричний мотор, вилучений із старої іграшки або куплений за 2 долари із звичайних магазинів електроніки.

Ось повний список необхідних матеріалів:

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 2

 • 1 порожня жерстяна банка
 • 2 x 15 сантиметрові кабельні стяжки
 • 1 x 30 сантиметрова стяжка
 • довгий провід
 • 1.5V іграшковий мотор
 • невелика шестерня, або роз'єм, що підходить мотору
 • невеликий болт та дві гайки
 • тонкий електричний провід
 • плівка
 • кришка від пляшки
 • 1 батарейка AAA
 • Невеликий шприц для утримання батарей
 • 2 додаткові гайки для перемикача.

 

Инструменты:

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 3

 • обычные плоскогубцы
 • остроносые плоскогубцы
 • канцелярский нож
 • термоклей
 • паяльник.


Крок 2. Зробіть ноги для робота:
Довгий провід необхідно зігнути так, щоб вийшло центральне кільце розміром з вашу бляшанку, а кінці утворили дві ноги для робота. Дивіться на цьому фото, як повинен виглядати цей зігнутий провід.

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 4


Крок 3. Зробіть крила:

Оскільки цей робот матиме форму комахи, зігніть два крила, переконавшись, що вони є дзеркальним відображенням один одного. Можна використовувати дріт іншого кольору, щоб крила відрізнялися від ніг. Для крил можна використовувати також реалістичніший матеріал, такий як лист прозорого пластику, або пофарбований картон.
Дивіться на фото приблизну форму крил для робота, але не забувайте, що вони мають бути однаково симетричними.

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 5


Крок 4. Приклейте та припаяйте:

Прикріпіть шестерню до мотора і приклейте болт із двома гайками на шестірню. Це змушує двигун вібрувати, оскільки він знаходиться не по центру двигуна. Вібрація створює повітря всередині, і банка крутиться, виробляючи при цьому особливий звук. Припаяйте провід до кожного з роз'ємів двигуна. Переконайтеся, що провід досить довгий і що його вистачить, щоб обкрутити банку навколо, з'єднати його з утримувачем батарей та свитчем.

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 6

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 7
Зробити батарейкотримач із шприца дуже просто:

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 9

Крок 5. Зберіть робота-комаху:

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 10

Прикріпіть ноги і крила, використовуючи скотч або мотузку до бляшаної баночки. Мотор прикріпіть до нижньої частини банки, використовуючи плівку, а тримач для батареї встановіть на верхній частині робота. Мотузку або плівку перев'яжіть готовими стяжками внизу та вгорі. Помістіть кришку між банкою (тілом робота) і конструкцією двигуна так, щоб двигун міг вільно рухатися зі своїм вантажем. Використовуйте дві короткі стяжки як антен для вашої комахи.

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 11

Якщо вам не подобається, як виглядає ваш робот, ви можете пофарбувати банку в будь-який колір. На цьому прикладі я пофарбував банку в чорний колір, за бажанням можна додати жовті смужки, щоб вийшов ефект бджоли.

Збираємо Вібруючого Робота-Комаху з Жерстяної Банки - 12

Серед інших удосконалень робота варто відзначити, що можна додати дві додаткові ноги, щоб робот виглядав більш реалістично, як бджола.

 

Тепер ваш робот-комаха готовий! Загальний час побудови іграшки становив майже годину. Як бачите, це не так багато, зате гарний настрій і заряд позитиву вам забезпечений. Так що робіть і насолоджуйтесь!