Збираємо робот із зубної щітки з розумним сенсором

Зміст:

 1. Вступ
 2. Крок 1. Матеріали
 3. Крок 2. Схема
 4. Крок 3. Двигун та розумний сенсор
 5. Крок 4. Батарея та повний монтаж


Вступ:

Що таке робот-bristlebot? Це вібруючий робот, побудований на основі зубної щітки. Він використовує двигун без рівноваги (як двигун від пейджера), який змушує зовнішню частину носитися поверхнею. Спочатку заснований на віброботі, робот із зубної щітки (bristlebot) дуже легко зробити та запустити в дію. Для цього знадобиться лише зубна щітка, двигун і батарея.
Але якщо вас не влаштовує такий простий варіант вібробота на зубній щітці, пропонуємо додати додаткові особливості, які не вимагають дорогих технологій, ні програмування. Наприклад, ваш робот міг би реагувати на світ. Це можна досягти за допомогою спеціального сенсора.
Датчик пізнання є дивовижним пристроєм, тому що з ним ви можете змусити робота розпізнавати різні рівні освітленості. Ви можете змусити свого bristlebot працювати в темряві і зупинятися при попаданні світла. Ви також можете запустити його тільки в потрібну температуру або коли він обладнаний датчиком тепла або подібним датчиком.

Крок 1. Матеріали:

Що ж нам потрібно для віброробота, який реагуватиме на світ:

Bristlebot 1

 • зубна щока з рівномірно закругленими щетинками
 • вібруючий мотор
 • розумний сенсор від Aniomagic
 • випрямний діод
 • велика батарея
 • двостороння липка стрічка

Звичайно, ви можете використовувати транзистор, світловий сенсор, пару резисторів, але навіщо все це, якщо у вас є навчальний сенсор Aniomagic, за допомогою якого ви легко змусите робота тікати.

Крок 2. Схема:

Щоб зібрати механізм робота, потрібно для початку зібрати макет схеми з'єднання електропроводків двигуна з батареєю та іншими деталями.

Bristlebot 2

 • з'єднайте двигун з отвором Н на розумному сенсорі
 • з'єднайте діод. Переконайтеся, що чорна смужка з'єднана з отвором +
 • підключіть батарею.
 • На картинке видно точный макет схемы, так что вы не должны нигде ошибиться.


Двигун обертається внаслідок магнітного поля, створеного в кільці. Коли двигун вимкнено, магнітне поле руйнується. У цьому полі створюється протилежний струм, який може спричинити пошкодження розумного датчика. Діод необхідний, щоб він міг безпечно проводити цей протилежний струм, дозволяючи при цьому нормальну напругу живлення двигуна.

Крок 3. Двигун та розумний сенсор:

Спочатку прикріпіть двигун до верхньої частини сенсора за допомогою двосторонньої липкої стрічки або епоксидного клею.
Bristlebot 3
Далі прикріпіть діод. Переконайтеся, що темний бік (катод) підключається до відсіку +, а інший кінець (анод) під'єднується до отвору Н.
Bristlebot 4
Тримайте + контакт якомога довше; він досить жорсткий, щоб зігнути його та встановити контакт з батареєю +. До отвору Н закріпіть короткий контакт. Припаяйте обидва контакти до отворів.
Bristlebot 6
Нарешті, прикріпіть дроти двигуна до контактів діода. Якщо ваш двигун добре підходить для цього, не має значення, який провід до якого контакту приєднаний.
 Bristlebot 7
На цих фото показано докладне зображення того, як повинні бути підключені дроти до розумного датчика.
Bristlebot 8
Bristlebot 10

Крок 4. Батарея та повний монтаж:

Тепер прикріпіть тонкий провід до отвору. Оголіть кінець і зробіть невелике кільце, яке приєднуватиметься до батареї.
Bristlebot 12

Bristlebot 15
За допомогою липкої стрічки або двостороннього скотчу прикріпіть розумний датчик, двигун та батарею до голівки зубної щітки.
Bristlebot 14
З'єднайте + контакт, щоб забезпечити контакт із батареєю.
Bristlebot 17
Поекспериментуйте з роботом, відправляючи його у темні та освітлені місця. Зміни відбуваються, коли ви поєднуєте отвір С з негативним отвором. У темряві робот рухається вільно, якщо калібрування встановлено відповідним чином, якщо навпаки, отже, у темряві робот зупиняється.
Bristlebot 11

Як бачите, нам вдалося зібрати унікального «розумного» робота, який може легко переміщатися плоскою поверхнею, реагуючи на світло. Він неодмінно вам сподобається.