iRobot була заснована 19 років тому і стала найзначнішим та найінноваційнішим гравцем на ринку роботизованих пилососів. Вони зробили багато успішних продуктів, які здобули популярність у всьому світі. Якщо Ви плануєте купити iRobot Roomba, то станете перед вибором, яка модель краща для ваших потреб. Чи варто заплатити 1560 доларів США за високоякісну модель Roomba s9+, чи бюджетний Roomba 676, який ви можете купити менш ніж за 320 доларів, покриє усі ваші потреби? У цій статті ми збираємось порівняти всі роботи-пилососи Roomba та визначити між ними різницю.

Щоб краще зрозуміти важливі функції кожного пристрою, погляньмо на порівняльну таблицю нижче.

Порівняльна таблиця моделей Roomba

Модель Roomba 616 Roomba 676 Roomba 966 Roomba 980 Roomba E5 Roomba i7/i7+ Roomba S9/S9+
Зображення iRobot Roomba 616 iRobot Roomba 676 iRobot Roomba 966 iRobot Roomba 980 iRobot Roomba E5 iRobot Roomba i7+ iRobot Roomba S9+
Рекомендована площа прибирання (м²) до 40 до 60 до 80 Більше 100 до 80 до 80/Більше100 до 100/Більше 100
Час роботи на одній зарядці (мин.) до 60 до 60 до 75 до 120 до 90 до 75 до 120
Орієнтація у просторі iAdapt iAdapt iAdapt 2.0 iAdapt 2.0 iAdapt 2.0 iAdapt 3.0 (Imprint™ Smart Mapping) iAdapt 3.0 (Imprint™ Smart Mapping)
Модуль навігації vSLAM vSLAM vSLAM vSLAM
Прибирання за розкладом
Датчик забруднення поверхні
Відображення картки прибирання
Підвищення потужності на килимах
Фільтр AeroVac AeroVac HEPA HEPA HEPA HEPA HEPA
Акумулятор 2200 mAh (NiMH) 1800 mAh (Li-ion) 2400 mAh (Li-ion) 3300 mAh (Li-ion) 1800 mAh (Li-ion) 1800 mAh (Li-ion) 3300 mAh (Li-ion)
Керування за допомогою смартфона
Функція самоочищення ✖/✔ ✖/✔
Купити Купити Купити Купити Купити Купити Купити Купити

Який Roomba буде найкращим для вас?

Якщо у вас обмежений бюджет, ми рекомендуємо придбати iRobot Roomba 676. Він дуже схожий на iRobot Roomba 616, але має Wi-Fi та Li-ion батарею, та при цьому коштує майже стільки ж. Пам'ятайте, що обидві моделі не мають модуля навігації та не можуть будувати карту прибирання, що робить цих роботів придатними для прибирання невеликих квартир або покімнатно.

Якщо у вас є домашні тварини, але ви не готові витрачати більше, погляньте на iRobot Roomba e5. Він коштує трохи дорожче, але Е5 більш потужний і має таку конструкцію, що і флагман Roomba i7 / i7 +, тільки без картографування і розумної навігації. Очищення силеконових щіток iRobot E5 займе кілька хвилин, і виключить забивання волосся, якщо у Вас є домашні тварини.

Для тих, хто шукає робот-пилосос з навігацією (картографією) і не має багато килимів або хоче використовувати його як додатковий пилосос, до традиційного (звичайного) пилососа, купуйте iRobot Roomba 966 . Це найдешевша модель з картографією, відмінно працює на твердих покриттях і ковроліні, але не має достатньої потужності для глибокого очищення килимів.

Якщо Ви бажаєте, щоб Roomba чистив килими, але не готові витрачати більше 1000 доларів, подивіться на iRobot Roomba 980. Це може бути трохи дорожче, але для тих, хто хоче робот з навігацією і щоб той добре чистив килим, iRobot 980 буде ідеальним варіантом.

Нарешті, якщо Ви готові витратити $ 1000 і більше на робота прибиральника, то Румба пропонує моделі Преміум сегменту -  iRobot i7 або iRobot s9. Вони відмінно підійдуть для багаторівневих будинків завдяки збереженню декількох карт прибирання. Якщо Ви не хочете витрачати час навіть на таку дрібницю, як щоденне очищення контейнера (сміттєзбірника) автоматичного пилососа, то можна розглянути питання про покупку iRobot Roomba i7+ або iRobot Roomba s9+. Це рооботи пилососи з самоочищенням, повністю автономні і не потребують обслуговування протягом 30 днів. 

iRobot Roomba i7 Plus більше підходить для малих та середніх будинків з домашніми тваринами, килимами та твердими підлогами.

iRobot Roomba s9 Plus ідеально підходить для великих будинків, а форма забезпечує кращу ефективність очищення по кутах та вздовж стін. Він має найвищу потужність всмоктування серед всіх румба і є одним з найкращих пилососів роботів, який бездоганно виконує прибирання на тонких і товстих килимах.

Датчики обриву (падіння) та запобігання зіткненням стають стандартом у робототехніці. Всі пилососи-роботи оснащені ними, що запобігає зіткненню з предметами та падіння зі сходів. У всіх прибиральників iRobot вони є.

Всі роботи Roomba мають функцію автоматичного заряджання. Робот автоматично повернеться на базу для заряджання, коли батарея розрядиться до 20%.

Режим Spot Clean Mode

У режимі очищення "Spot Clean" робот рухається по спіралі, забезпечуючи інтенсивне очищення на невеликій площі. Всі очищувачі Roomba підтримують режим локального прибирання.

Датчик виявлення бруду

Запатентовані датчики виявлення бруду попереджають Roomba про необхідність інтенсивно працювати на забруднених ділянках. Датчики розпізнають проблемні області та збільшують потужність всмоктування для глибшого очищення.

Індикатор повного сміттєзбірника

Нові роботи Roomba мають індикатор заповнення контейнера сміттям та повідомляє Вам про це. Моделі Roomba 966 та 980 пропонують два варіанти: «Завершити роботу» та «Негайно призупинити роботу», якими Ви можете керувати із програми iRobot Home. Перший негайно завершує очищення та повертає пилосос на базу, другий ставить пилосос тимчасово на паузу. Як тільки Ви спустошите контейнер для сміття, Roomba продовжить роботу.

Roomba i7+ та s9+ автоматично повертаються на зарядну док-станцію, коли контейнер наповнюється, спорожняються та відновлюють очищення.

Планування графіка очищення

Всі пристрої у нашому списку, крім Roomba 616, мають функцію планування збирання. Ви можете запрограмувати робота на роботу в певний час до 7 разів на тиждень за допомогою пульта дистанційного керування або програми iRobot Home.

Нові Roomba i7+ та s9+ також можна замовити для прибирання однієї чи двох кімнат у певний час, а не всього будинку.

Яку технологію Roomba використовує для навігації роботів? Технологія очищення та навігації iAdapt.

iAdapt Navigation – це набір датчиків, які допомагають роботу-пилососу переміщатися, не падаючи, використовуючи випадковий (хаотичний) шаблон навігації. Roomba запобігає ударам по стінам та предметам інтер'єру, використовуючи технологію м'якого бампера Light-Touch (легкий дотик).

Однак Roomba 960 та Roomba 980 використовують оновлену версію iAdapt – iAdapt 2.0. iRobot покращив свою навігацію та додав візуальну локалізацію, систему, яка використовує датчик камери для орієнтування. Roomba 960 і 980 рухаються прямими паралельними лініями.

У нових Roomba i7/s9 використовується вдосконалена навігаційна система – iAdapt 3.0.

Що таке система очищення AeroForce?

Всі роботи Roomba використовують систему очищення AeroForce. Як це працює? Подвійні безшумні щітки, що обертаються в протилежних напрямках, захоплюють бруд і сміття з килимів та твердої підлоги. Прискорювач повітряного потоку збільшує потужність всмоктування для уловлювання пилу, сміття та алергенів, передаючи їх у смітник. В останніх моделях використовуються потужніші двигуни, які здатні збільшувати потужність в 5 і в 10 разів більше, ніж попередні моделі. У пилососі Roomba 980, s7 та s9 є функція «Збільшення потужності на килимовому покритті», яка збільшує потужність всмоктування до максимуму при заїзді на килими. Бічна щітка, що обертається, очищає кути і плінтуса, переносячи бруд у сміттєвий контейнер. Система запобігання намотування проводів не дозволить роботу застрягти між шнурами або бахромою. Якщо це станеться, система зупиняє бічні та основні щітки пилососа, щоб спробувати вибратися.

Система очищення AeroForce iRobot Roomba

Режим очищення вздовж стін (По периметру)

Всі моделі 900-ої серії, i7 та s9 оснащені окремим режимом очищення вздовж стін. Після завершення основного очищення робот додатково проходить ще раз уздовж усього периметра. Ця функція завжди ввімкнена за умовчанням, але якщо Ви хочете, щоб Ваша Roomba завершила роботу швидше, Ви можете відключити її на своєму смартфоні.

Режим очищення вздовж стін iRobot Roomba

Продовження прибирання після зарядки

Як тільки батарея робота розрядиться, Roomba повернеться на док-станцію для заряджання. Roomba 960, 980, i7 та s9 пропонують можливість перезаряджання та відновлення очищення. Вони продовжують очищення з місця, де зупинилися після розряду батареї.

Функція перезаряджання та відновлення прибирання дозволяє Roomba прибирати навіть у великих будинках.

Продовження прибирання після зарядки iRobot Roomba

Нижній збиральний блок

Дві щітки, розташовані знизу, обертаються у протилежному напрямку, щоб захопити та зібрати бруд, сміття та запобігають сплутуванню волосся. Ця технологія була модернізована у моделях 800, 900, i7 та s9. Вони поставляються з новим прибиральним блоком, що складається з двох гумових «барабанів» валиків замість щетинистої щітки. Нові щітки виключають намотування волосся і забивання вовною і потребують мінімального догляду.

Як керувати Roomba?

Доступні три види керування: Через програму, пультом дистанційного керування та голосовими командами. Робот-пилосос, що підтримує Wi-Fi, може керуватися через iRobot HOME. Попередні моделі працюють із фізичним пультом дистанційного керування. Якщо у вас є Roomba з Wi-Fi і у вас є Amazon Alexa або Google Home, ви можете керувати роботом голосом.

Що Ви можете зробити за допомогою додатку iRobot?

Мобільний додаток допоможе Вам контролювати Ваш робот Румба, встановити графік збирання прямо з телефону або перемикатися між режимами збирання. Додаток також попереджає Вас, коли контейнер для сміття заповнений і потребує спорожнення.

Якщо Ви є щасливим власником нових роботів з функцією картування, Ви можете переглянути карту прибирання, історію очищення, налаштувати віртуальні обмежувачі.

Додаток iRobot Roomba

Зрозуміло, що Ви також можете запускати або зупиняти свого робота в будь-який час, просто використовуючи Ваш мобільний пристрій.

Останніми досягненнями можуть похвалитися Roomba i7+ та s9+. Коли карта створена, Ви можете розділити її на окремі кімнати, щоб робот знав, де кожна кімната. Якщо ви хочете, щоб Roomba прибирав кухню, Ви можете вибрати кухню в додатку або просто сказати: Roomba, очистити кухню (якщо у вас є пристрій з підтримкою Alexa або Google Home) і дозволити пилососу робити свою роботу. Крім того, лише ці моделі зберігають до 10 різних карток, і Ви можете взаємодіяти з ними, встановлюючи заборонені зони, називаючи кожну кімнату або вибираючи яку з них Ви хочете очистити.

Віртуальні стіни

Віртуальна стіна – ще один пристрій, що допомагає орієнтуватися Айроботу. Тільки найпростіші моделі, наприклад, iRobot 616 не мають її в комплекті. Застосування віртуальних стін дозволяє контролювати, куди Ви хочете, щоб робот пішов. Ви повинні встановити прилад там, де хочете захистити територію від відвідування роботом. Будь це дверний отвір і місце годівлі свійських тварин.

Віртуальні стіни iRobot Roomba

Збереження зон очищення

iRobot – перший виробник, який дав можливість використовувати віртуальні заборонені зони на роботах пилососах із оптичним гіроскопом (камерою). Ця функція все ще знаходиться в бета-версії і представлена тільки в пилососах Roomba i7+ та s9+. На збереженій карті Ви можете встановити зони, які Ви не бажаєте, щоб робот чистив. Ця опція робить останню версію Roomba набагато просунутішою, ніж інші моделі.

Поділ прибирання за кімнатами

Roomba i7 і s9 має нову опцію, яка дозволяє прибирати окрему кімнату або дві замість всього будинку. У деяких кімнатах стає бруднішим, ніж в інших, наприклад у кухні або вітальні, тому трапляються випадки, коли Вам потрібно прибрати лише одну кімнату. Просто натиснувши на карту, Ви можете змусити робот очисник прибирати певну кімнату та призначити розклад для прибирання кімнати у певний час.

Clean Base Автоматичне видалення бруду з пилозбірника

Останні моделі Roomba поставляються з базою, що самоочищається. Усередині знаходиться одноразовий мішок, що містить до 30 повних контейнерів Roomba. Коли контейнер робота наповнюється або він завершує роботу, Roomba повертається на базу, де бруд засмоктується в мішок. База звільняє Вас від спустошення бака для сміття протягом місяця в залежності від використання.