Лімфатичні набряки рук та ніг. Вирішення проблеми – апаратний лімфодренаж!

Лімфедема (лімфостаз, слоновість) найчастіше вражає кінцівки і проявляється як набряк ніг чи рук по всій довжині. Однак іноді розлади лімфатичної системи можуть виявлятися в набуханні тільки невеликих областей, наприклад набряк ніг, передпліч.

Лімфатичний набряк ніг

Набряк задньої частини лімфи може виникати у людей різного віку і бути викликаний різними захворюваннями, які не обов'язково пов'язані із системою кровообігу. Симптоми варіюються залежно від причини, ускладнень, загального стану організму, перебігу захворювання та типу лікування. Лімфедема (лімфостаз, слоновість) нижніх кінцівок найчастіше є результатом порушення лімфатичного відтоку, раптової чи хронічної венозної недостатності. Набряк може впливати тільки на руки, гомілку або ноги по всій довжині.

Набряк на ногах може виникати:

  • у вигляді жирного набряку, який пов'язаний із надмірним розвитком адипоцитів (тобто жирових клітин), що викликає лімфатичний арешт у цій галузі;
  • як наслідки травм;
  • від серцевої недостатності;
  • як дисфункція щитовидної залози;
  • у передменструальний період;
  • при діабеті.

Лімфедема ніг характеризується тим, що зазвичай зникає під час нічного відпочинку, але протягом дня збільшується. Тому часто пацієнти, які страждають набряком лімфи нижніх кінцівок, інстинктивно відпочивають ногами, піднятими вище рівня тіла. Іноді це справді виявляється ефективним, оскільки полегшує процес відтоку лімфи до стегон. На жаль, зазвичай досить стати на кілька хвилин, так щоб пухлина ніг знову з'явилася, а в деяких випадках вона може швидко поширитися на решту ноги. Це з тим, що лімфа спонтанно може проникати в лімфовузли, які переносять їх у інші частини тіла. Тому більшість людей, які страждають від лімфатичного набряку ніг або стегон, зрештою проводять регулярний лімфодренажний масаж. Така стимуляція лімфатичних судин ефективно виснажує лімфу в лімфовузлах, звідки вона вільно переміщається до інших частин тіла і перестає викликати лімфатичний набряк нижніх кінцівок. Навіть якщо пацієнт страждає лише від набряку стоп, дренаж слід проводити так само, як і при набуханні ніг по всій довжині, тобто до пахвинних лімфовузлів.

Лімфодренаж можна проводити у багатьох реабілітаційних центрах чи салонах. Є також масажисти, які працюють по виїзду та виконують процедури у будинку пацієнта. Це чудове рішення у разі короткочасного лімфатичного набряку рук або цілих ніг. Проблема виникає, коли набряк ніг стає хронічним розладом і часто повторюється, хоч фахівець виконав процедури. Слід пам'ятати, що однією з основних особливостей лімфатичного набряку нижньої кінцівки, на жаль, є часті рецидиви. Деякі пацієнти можуть щодня користуватися послугами фізіотерапевта, у такому випадку варто мати домашній масажер для пресотерапії, завдяки якому можна регулярно позбавлятися набряків рук або ніг. Це рішення знижує ризик рецидиву та значно дешевше порівняно з регулярними професійними процедурами.

Для людей з частим набряканням ніг рекомендується використовувати пристрої від південнокорейських виробників, таких як WelbuTech, Maxstar, Doctor Life, Zespa. Але і серед них хотілося б виділити одного лідируючого виробника WelbuTech - і їх апарати: Seven Liner Zam 02 або Seven Liner Luxury Zam. Тільки в цих апаратах Ви отримаєте 5-ти або 10-ти камерні манжети, надпотужні компресори, максимальний функціонал та широкий вибір додаткових манжет, включаючи Манжету-шорти. Просто виконуйте п'ятнадцять хвилин лікування щодня, щоб підтримувати ефект легких ніг. Усі види лікування, спрямовані на полегшення лімфатичного набряку ніг, гомілки, рук, стегон або інших частин тіла, повинні підтримуватись належною дієтою та принаймні невеликою дозою денного руху. Не забудьте зменшити кількість споживаної солі. Крім того, ви можете приймати ніжні, переважно натуральні діуретики, такі як зелений сік петрушки, зелений чай, липу або екстракт кропиви і т.д. Часто лімфатичний набряк вражає людей, робота яких є сидячою або малорухливою. В цьому випадку варто приділяти 20-40 хвилин невеликим тренуванням, наприклад, біг підтюпцем, ходьба, плавання.

Лімфатичний набряк рук

Розпухлі руки менш поширені, ніж лімфедем нижніх кінцівок. Через те, що руки не дуже сприйнятливі до набряку, якщо він є в цій галузі, зазвичай це пов'язано з порушенням лімфатичних судин або лімфовузлів. Лімфедема верхньої кінцівки найчастіше зустрічається у пацієнтів, які перенесли мастектомію, пов'язані з пошкодженням або повним видаленням пахвових лімфатичних вузлів. Через це лімфодренаж утруднений і, як наслідок, пухлина руки створюється по всій її довжині. Найчастіше пацієнти, які перенесли односторонню операцію з видалення пухлини молочної залози, страждають на лімфедеми однієї верхньої кінцівки. Також буває, коли пухлина вражає обидві груди, що може призвести до лімфатичного набряку обох рук. Набряк лімфи верхньої кінцівки може впливати на всю руку або обмежуватися тільки її частиною, наприклад пензлем, передпліччям або пахвою. Якщо пухлина рук все ще перебуває в післяопераційному періоді, немає причин турбуватися. Це нормальний процес загоєння тканин після операції. Протягом цього періоду лікар може рекомендувати, щоб рука була піднята якнайбільше (наприклад, за допомогою клинової подушки на ліжку). Пацієнт може також отримати інструкцію по самомасаж або буде відправлений на лікування з використанням обладнання для терапії тиском або лімфатичного ручного масажу.

Проблема виникає в той момент, коли лімфедема впливає на пацієнта, який мав операцію протягом декількох місяців або навіть років. Постійне набрякання рук може бути ознакою постійного порушення лімфатичних судин і потребує регулярного використання лімфодренажу. На жаль, спроби самостійно виснажувати лімфу зазвичай призводять до погіршення лімфатичного набряку рук, тому що тільки професійний масажист може правильно виконувати таку процедуру. Чудове знання анатомії лімфатичної системи відіграє надзвичайно важливу роль. Навіть хронічний лімфатичний набряк ефективно усуває послідовні масажні процедури, що пропонуються більшістю фізіотерапевтичних кабінетів. Однак слід пам'ятати, що лише регулярне використання цього типу послуг може допомогти усунути набряк назавжди. Може виявитись, що рекомендується щоденний масаж, який потребує величезних витрат. Тому для людей, які скаржаться на хронічний набряк лімфи верхньої кінцівки, рекомендується використовувати домашнє дренажне обладнання. З цією метою пристрої, такі як: Seven Liner Luxury Zam працюють чудово. Наявність пристрою для домашньої терапії заощаджує багато грошей та часу та гарантує відмінні результати в усуненні лімфедеми рук.

Якщо ви страждаєте від лімфатичного набряку ніг, стегон або боретеся з опухлими руками і шукаєте поради, зверніться до нас.