OhmniLabs, стартап робототехники з Санта-Кларі, Каліфорнія, випустив нового робота телеприсутності під назвою Ohmni. Завдяки легкому дизайну, вбудованому екрану і простому у використанні програмному забезпеченню, Ohmni здатний стати найдоступнішим мобільним роботом для дистанційного спілкування.

Переваги Ohmni

Ohmni значною мірою орієнтований на простоту використання, що є важливою перевагою для споживачів. Він є повністю зібраним, і його установка зажадає мінімум зусиль. Тому його можна відправляти до людей, що не мають серйозного досвіду роботи на комп'ютері.

Апарат має висоту 1,2 м і важить близько 5 кг Він працює від Android 6.0 на процесорі Intel X5 з 64 ГБ вбудованої пам'яті і 4 ГБ оперативної пам'яті. Літієва батарея підтримуватиме роботу Ohmni впродовж 5 годин, а процес заряджання займе всього годину.

У Ohmni є функція автономної установки на зарядку: доки камери бачать координатори на док-станції, робот може орієнтуватися і заряджати себе самостійно. Одна особливість, яка відрізняє його від інших платформ телеприсутності, - це шия, що нахиляється. Це додатковий ступінь свободи, яка дозволяє роботові дивитися вгору, вниз і кивати. Управляти шиєю треба вручну, але це має велике значення, щоб зробити робота більше прив'язаним до людини.

Джаред Гоу, співголова Ohmni розповів детально про робота в наступному інтерв'ю:

- Яким чином ви збираєтеся переконати людей в тому, що слід купувати робота телеприсутності, адже мобільні телефони і планшети також мають можливість відео-спілкування?

- Річ у тому, що майже все, з ким ми розмовляли, говорили нам, що їм бракує почуття особистої присутності з усіма цими додатками відео-чату і устаткуванням. Таким чином, існує певна різниця у вартості, і наші дослідження і призначене для користувача тестування на ранньому етапі зосереджені на ключовому питанні: як використати робототехнику, щоб розв'язати цю проблему.

Тепер ми знаємо, що ключ лежить в цілісному, диференційованому досвіді. Йдеться не про екран або колеса для дистанційного керування. Ми вивчали поведінку людей, які експериментували з Ohmni, і результати були дійсно приголомшливими. Це була повна взаємодія. Ми виявили, що розмова могла переміщатися у будь-яке зручне місце. З іншого боку, люди почувають себе вільніше, вони не вимушені постійно наводити на них пристрій або сидіти на одному місці. Тому розмови стали довше з можливістю виконувати інші дії, що було недоступне з FaceTime або Skype.

- Як Ommni відрізняється від інших мобільних платформ телеприсутності, таких як Double або Beam +?

- Double і Beam розробили свої продукти у рамках корпоративного використання з першого дня, що змусило їх пройти по певному шляху, дуже відмітному від нас. Ми зосередилися на будинку із самого початку, що дозволило нам забезпечити набагато більше відповідний досвід. Ми переосмислили увесь процес. Планшет на нашому роботові не є знімним і повністю інтегрований і налагоджений заздалегідь. Коли користувач замовляє пристрій, ми можемо заздалегідь запрограмувати облікові дані WiFi, щоб відправляючи їх своїм батькам, вони просто розпаковували, розгортали і включали його. Ми притягнули людей віком за 65, які настроювали робота тільки за допомогою усних інструкцій високого рівня. Це дуже важливо для споживчого ринку.

Рухлива шия разом з нашою технологією MotionMap також є ключем до створення найбільшої різниці. Рух Beam і Double дуже схоже на ходьбу з шийною скобою, що призводить до неприродної взаємодії. Ми вивчили це і помітили, що у багатьох випадках люди нагинаються, щоб дивитися на екран в горизонтальному положенні. Але рухлива шия дозволить полегшити цей досвід. Людський мозок жорстко налаштований на те, щоб сприймати спостереження за тим, що саме бачить видалений користувач, і це має величезний вплив. Бути здібним эмоционировать і кивати теж надає додаткову перевагу цьому почуттю.

- Чи зможуть робототехники бути в захваті від Ohmni? Яку цікаву технологію (програмне забезпечення, апаратне забезпечення) він використовує?

- І те і інше. Ми націлені на оптимізацію досвіду телеприсутності в першу чергу, але ми вже почали робити Ohmni як недорогу людську платформу. У нас є хмарна інфраструктура JS, яку ми називаємо OhmniAPI. Наша мета полягала в тому, щоб зробити програмування Ohmni таким же простим, як створення веб-сторінок. Ви в основному розробляєте багатий додаток HTML5, який може запускати відображення будь-якого складного медіа або мережевої логіки на екрані, а також використовує привілейовані виклики JS, щоб мати повний доступ до моторів, підсвічування, перетворення тексту в мову і т. д. І ви розгортаєте його для будь-якого бота одним кліком з хмари. Ми розширюватимемо можливості інфраструктури з часом, щоб додати навігацію і розпізнавання зображень / звуку більш високого рівня, щоб писати завдання високого рівня.

Ми також розробляємо консоль розробника, щоб ви могли запускати код на боті, коли ви знаходитеся дистанційно, що, на нашу думку, є дійсно цікавим способом розробки роботів. Ми опублікуємо детальнішу інформацію про це пізніше цього року.

Ohmni також побудований на відкритих стандартах, що дає розробникам велику гнучкість для злому апаратного забезпечення. Ми залишили додаткові порти устаткування, в яких можна встановити додаткові сервоприводи і датчики. Ядро датчиків Ohmni і периферійних пристроїв - це кореневий USB- концентратор, тому ви можете легко підключити і управляти усім устаткуванням з потужного ноутбука або іншого ПК.

- Як ви плануєте поліпшити Ohmni за допомогою оновлень програмного забезпечення?

- Ми виконуємо такі речі, як точність автономної установки на заряджання і налаштування MotionMap, постійно удосконалюючи призначений для користувача інтерфейс. Ми плануємо впроваджувати і такі функції як виявлення осіб і управління мовою (тобто інтеграція з Alexa API). У нас визначено є плани по більшій автономії і більшій підтримці руху. Ми сподіваємося, що розробники робитимуть неймовірні забавні речі за допомогою Ohmni, наприклад, цікаві HCI- застосування або навіть такі речі, як отримати цілий набір Ohmni- ботів, щоб синхронізуватися разом і виконувати пісні з мюзиклу Hamilton.

Ohmni доступний для передзамовлення на Indiegogo за $1460(включаючи доставку), що на 500 доларів менше кінцевої вартості. Тому купити цей робот телеприсутності буде набагато легший, ніж аналогічні системи конкурентів .