Доброї доби всім читачам! Сьогодні ми розглянемо новий робот-пилосос Xiaomi Mijia 2C, повна назва якого - Xiaomi Mijia 2C Sweeping Vacuum Cleaner (STYTJ03ZHM). Отже, це нова, вдосконалена модель від компанії Mijia, одного із суббрендів Xiaomi. Про особливості нового робота-пилососа Ми розповімо далі.

 

Зміст:

 1. Комплектація

 2. Технічні характеристики

 3. Зовнішній вигляд

 4. Функціональні можливості

 5. Навігація

 6. Потужність всмоктування

 7. Сухе прибирання на ламінаті

 8. Сухе прибирання на килимі

 9. Вологе прибирання

 10. Прохідність перешкод

 11. Темні покриття

 12. Рівень шуму

 13. Підсумок

 

Комплектація Xiaomi Mijia 2C

Крім самого робота-пилососа також Ви можете знайти в коробці:

 • Базу для заряджання.
 • Адаптер живлення.
 • Перехідник під розетку.
 • Насадка для вологого прибирання з серветкою з мікрофібри.
 • Інструмент для очищення турбощітки.
 • Інструкцію з експлуатації.

Комплектація така ж, як і інших моделей роботів-пилососів від даної компанії Xiaomi, запасні розхідники не передбачені.

 

Технічні характеристики Xiaomi Mijia 2C

Акумулятор Li-Ion 3200 мА*год.
Потужність всмоктування до 2700 Па.
Час роботи до 110 хв.
Площа збирання до 150 кв.м.
Об'єм пилозбірника 550 мл.
Об'єм бака для води 250 мл.
Прохідність перешкод до 20 мм.
Розміри: 350*81 мм.

На відміну від попередника Xiaomi Mijia 1C у Нашого робота Xiaomi Mijia 2C змінилися технічні характеристики на краще. Наприклад: ємність акумулятора з 2400 мА * год піднялася до 3200 мА * год, потужність всмоктування підвищили від 2500 Па до 2700 Па, в іншому зміни також є, але вони не значні.

 

Внешний вид Xiaomi Mijia 2C

Верхня панель нічим не відрізняється від попередника, хіба що виробники впровадили сріблясту окантовку по периметру корпусу. Висота цього робота становить 81 мм.

На верхній панелі розташовані дві кнопки: старт/пауза та примусове повернення на базу для заряджання. Також у робота на верхній панелі встановлена камера. Яка основна навігація робота.

Під верхньою кришкою розташований пилозбірник ємністю 550 мл, а також система очищення НЕРA-фільтр.

Знизу у робота встановлені 4 датчики падіння та додатковий оптичний датчик, який допомагає роботі краще орієнтуватися у просторі.

Далі поговоримо про щіточки. Тепер у роботів Xiaomi є шестипроменеві бічні щітки, що має за ідеєю краще допомагати роботу в прибиранні. Також не розбірна щетинисто-пелюсткова центральна щітка. 

Також знизу бачимо насадку для вологого прибирання, бак для води ємністю 250 мл. встановлений насос для електронного регулювання подачі води.

 

Функціональні можливості Xiaomi Mijia 2C

Робот здатний працювати через програму, до Wi-Fi підключається спокійно.
На головній робочій панелі робот Xiaomi Mijia 2C будує карту приміщення, здатний автоматично зонувати її на приміщення та зберігати у пам'яті.

Є функції запуску автоматичного процесу збирання, примусове повернення на базу для заряджання, регулювання подачі води на серветку, а також регулювання потужності всмоктування.

У розділі «Налаштування» Ви можете вибрати графік збирання, потужність всмоктування для кожного збирання окремо, включити режим автоматичного збільшення потужності на килимах, функцію продовження збирання після дозарядки робота.

Ви можете вибрати голосові сповіщення робота, але всього з двох мов: китайської та англійської, Xiaomi Mijia 2C російською не розмовляє.

Також ви можете стежити за станом витратних матеріалів, вручну керувати роботом, переглядати журнал прибирань, включати та вимикати пошук за звуком.

У розділі «Карти» Ви можете вибудовувати віртуальні стіни, міняти ім'я робота, виділяти заборонені зони на карті, а також поділитися керуванням робота з іншими членами сім'ї.

 

Навігація Xiaomi Mijia 2C

Робот починає свою роботу з того, що проходить всю доступну площу змійкою, а слідом за периметром. З перешкодами робот справився добре, але мінус у тому, що робот не ретельно обмів усе сміття навколо ніжок стільця.

У межах будинку збирання робот проводить теж змійкою по всій доступній площі, а потім проводить контрольний обхід по периметру і повертається на базу. Досить стандартне прибирання як для камерної навігації, цей тест пройдено успішно!

 

Потужність всмоктування Xiaomi Mijia 2C

Потужність всмоктування робота дійсно краще, ніж у його попередника, робот здатний висмоктувати сміття зі щілин глибиною до 4 мм, тоді як Xiaomi Mijia 1C вдавалося лише висмоктувати сміття зі щілин глибиною 2 мм. Тут зауважень до рообту Xiaomi Mijia 2C немає!

 

Сухе прибирання на ламінаті Xiaomi Mijia 2C

З сухим прибиранням на ламінаті робот впорався успішно, весь пил і бруд був зібраний, недоліків не залишилося, крім кутів, але це є слабким місцем всіх круглих роботів-пилососів через їх конструктивні особливості. Весь бруд і все сміття залишилися в пилозбірнику, а волосся і шерсть намоталися на бічну щітку.

 

Сухе прибирання на килимі Xiaomi Mijia 2C

Прибирання цим роботом-пилососом на килимових покриттях дивує, адже тут ми теж не знайшли до чого підкопатися, робот ідеально прибрав наше килимове покриття і недоліків не залишив.

 

Вологе прибирання Xiaomi Mijia 2C

Робот Xiaomi Mijia 2C здатний мити підлогу та пилососити одночасно, що є плюсом. Xiaomi Mijia 2C помив підлогу дуже добре, засохлу бруд відтер, розлучень після себе не залишив, лише смуга залишилася вздовж плінтусів, але знову ж таки така проблема є абсолютно у кожного робота круглої форми.

 

Прохідність перешкод Xiaomi Mijia 2C

До прохідності перешкод у нас питань немає, з цим робота справляється успішно, здатний проходити 2-х сантиметрові порожки без проблем.

 

Прохідність темних покриттів Xiaomi Mijia 2C

Темних покриттів робот-пилосос Xiaomi Mijia 2C боїться, як і більшість робот компанії Xiaomi, при покупці варто врахувати даний мінус цих роботів-пилососів. Можна сказати, що це їхнє слабке місце.

 

Рівень шуму Xiaomi Mijia 2C

Рівень шуму мінімальної потужності всмоктування: 57 дБ.
Рівень шуму у стандартному режимі: 62 дБ.
Рівень шуму у режимі Турбо: 64 дБ.
Рівень шуму максимальної потужності всмоктування 68 дБ.

 

Підсумок

Плюси Xiaomi Mijia 2C:

 1. Хороша навігація, збереження карти та автоматичне зонування приміщення на кімнати.
 2. Одночасне сухе та вологе прибирання.
 3. Підвищена потужність всмоктування.
 4. Якість прибирання вища за середню.
 5. Оновлена конструкція щітки та резервуару для води.
 6. Весь корисний функціонал у додатку.
 7. Автоматичне збільшення потужності на килимах.
 8. Гарна прохідність.
 9. Найоптимальніша ціна.

Мінуси Xiaomi Mijia 2C:

 1. Боязнь темних підлогових покриттів.
 2. Убога комплектація.
 3. Не можна вибрати кімнати під час налаштування прибирання за графіком.
 4.