Перший D-подібний робот-пилосос від iRobot. Оснащення Roomba s9 і s9+ робить ці роботи-пилососи одними з найкращих на сьогоднішній день. Пристрої обладнані всіма необхідними функціями для регулярного регулярного підтримання чистоти в будинках, квартирах або офісних приміщеннях. Круто, але дуже дорого! Що вміють новинки iRobot, читайте далі у нашому огляді.

Зміст:

 1. Вступ

 2. Позиціювання

 3. Комплект

 4. Дизайн

 5. Специфікації

 6. Принцип роботи

 7. Обслуговування

 8. Відео огляд

 9. Висновок

 

Вступ:

Цього року компанія iRobot випустила нову серію роботів-пилососів Roomba s9 та s9+, які вона позиціонує як найпотужніші серед усіх раніше випущених моделей. Це одна і та сама модель, але roomba s9 відрізняється від roomba s9+, наявністю у останньої бази для автоматичного вивантаження сміття. Т.к. це один і той же апарат, але в різній комплектації, далі в огляді ми будемо вказувати що відноситься до s9, а що до s9 +. Робот призначений для сухого прибирання різних твердих покриття для підлоги. Більше того, він чудово працює на ворсистих килимах, оскільки в кілька разів потужніший за попередників. Виробник дуже добре попрацював над конструкційними особливостями та програмною складовою даного робота, і він тепер розумніший, пересувається ще впевненіше та безпечніше. Давайте докладно розглянемо основні особливості цього пристрою та на що воно здатне.

 

Позиціонування iRobot Roomba s9/s9+:

Roomba s9 відрізняється декількома нововведеннями. По-перше, дизайн, який робить робота схожим на автоматизованих прибиральників Neato. D-форма дозволяє йому краще проникати у кути та прибирати вздовж плінтусів.

Крім того, якщо порівнювати з рештою Roomba, тут змінилася форма та розташування пилозбірника. Тепер він знаходиться під верхньою кришкою і його зручніше діставати. Хоча сам об'єм пилозбірника у нової моделі менший, ніж у Roomba i7 – 400 мл порівняно з 500 мл. Зате фільтр НЕРА став більшим, і це, звичайно, плюс. Від моделей Roomba i7 новий прибиральник відрізняється також бічний і подовженими центральними щітками. Перша тепер має п'ять променів, які помітно довші. Це дозволяє боту краще збирати сміття та пил уздовж плінтусів та у кутах. Дві гумові щітки стали також на 30% довшими, що підвищує ефективність збирання, збільшуючи обсяг зібраного сміття за один прохід. Поліпшилася також потужність всмоктування – виробник заявляє про 40-кратну перевагу Roomba s9 над попередниками 600 серії. Крім того, вона здатна пропрацювати на одному заряді до 120 хвилин на відміну від i7, заряду яких вистачає не більше ніж на 75 хвилин.

І ще одне оновлення - це технологія Imprint Link, що дозволяє роботу Roomba s9 працювати спільно з полотером iRobot Braava jet m6. Будучи сполученим з пилососом через мобільний додаток, Braava почне мити підлогу відразу як Румба їх пропилососить.

 

Комплект поставки iRobot Roomba s9/s9+:

 1. Робот-пилосос Roomba s9
 2. Зарядна станція
 3. Запасний фільтр НЕРА
 4. Запасна бокова щітка
 5. Мережевий шнур
 6. Інструкція з експлуатації
 7. Гарантійний талон

*Примітка: у комплект поставки робота Roomba s9 не входить база для автоматичного збору сміття Clean Base. Але у моделі s9+ вона є.

 

Дизайн та елементи управління iRobot Roomba s9/s9+:

Як ми згадали раніше, у нового робота прибиральника Roomba s9 форма стала D-подібною. На верхній панелі знаходиться кришка золотистого кольору, під якою розміщений пилозбірник.

Також тут у кутку знаходяться кнопки управління Clean – пуск/пауза, Home – повернення додому та Spot – місцеве прибирання. З боків розташовані випускні вентиляційні отвори, механічний бампер та датчики перешкод.

Знизу розташовані основні щітки, бічна щітка, пружні колеса та поворотне роликове колесо. Знизу також є порти для заряджання та автоматичної утилізації сміття.

В цілому новий Румба виглядає стильно, дуже стримано і чудово вписується в будь-який домашній інтер'єр.

 

Короткі технічні характеристики iRobot Roomba s9/s9+:

 • Тип збирання – суха
 • Час на одне прибирання – 120 хвилин
 • Час підзарядки – 240 хвилин
 • Тип акумулятора - Li-Ion, 3300 мАг
 • Площа прибирання – до 370 кв.
 • Об'єм сміттєзбірника – 400 мл
 • Розміри – 31 х 9 см Вага – 3,7 кг
 • Рівень шуму – 65 дБ.

Детальні технічні характеристики iRobot Roomba S9 тут.

 

Принцип роботи / Продуктивність iRobot Roomba s9:

iRobot Roomba s9 призначений для сухого прибирання таких покриття для підлоги як паркет, плитка, лінолеум, килими різної товщини і ворсистості.

Принцип роботи пилососа будується на таких процесах: бічна щітка збирає сміття з кутів та очищає область уздовж плінтусів. Широкі силіконові щітки прибирають бруд із підлоги, піднімають пісок та крихти, вичісують волосся та шерсть із килимів. Головка, що плаває, забезпечує щільне зчеплення щіток з підлогами навіть на нерівній поверхні. Оскільки валики обертаються у зустрічних напрямках, це прискорює потік повітря і запобігає розкиданню сміття.

Двигун Roomba забезпечує силу всмоктування, що в 40 разів перевищує показники попередників (roomba 600 серії). Крім того, тут є технологія Power Boost, яка дозволяє роботу автоматично збільшувати силу всмоктування на килимах.

Для орієнтування Roomba s9 використовує 3D-датчики, за допомогою яких він сканує весь простір із частотою 25 разів на секунду. Використовуючи нову технологію штучного інтелекту Imprint Smart Mapping, бот вивчає план будинку, складає карту, щоб вибрати найкращий спосіб прибирання.

Далі в оригінальному додатку iRobot Home ви можете налаштовувати прибирання в окремих кімнатах, показуючи їх роботу на карті.

Щоб пересуватися по приміщенню, робот використовує систему навігації iAdapt 3.0 з технологією vSlam. Ви помітите, що апарат пересувається методично паралельними лініями «ланцюжком», а не хаотично.

Основний режим роботи робота-пилососа – автоматичний. Після включення робот вивчає показання датчиків поряд із складеною карткою та розробляє оптимальний маршрут для прибирання. Система акустичних та оптичних датчиків Dirt Detect дозволяє йому визначити сильно забруднені місця, щоб забиратися там ретельніше. Якщо є необхідність повноцінного прибирання окремих ділянок, робота можна використовувати в режимі Spot - прибирання по спіралі в радіусі 1 метра.

Вищезгадана програма дозволяє планувати прибирання за розкладом, налаштовувати параметри роботи, стежити за поточним станом апарата та перевіряти статистику прибирання. Крім того, тут можна обмежувати зони для прибирання роботом без необхідності використання віртуальних стін. Також ви можете давати роботу команди прибирання за допомогою голосових помічників Google Assistant і Amazon Alexa, якщо такі у вас є, оскільки ці функції вже інтегровані в новий Roomba s9.

Якщо заряду акумулятора не вистачає для повноцінного прибирання будинку, робот призупинить свою роботу, повернеться на зарядну базу і відновить прибирання з місця, де він зупинився.

 

Обслуговування:

Roomba s9 не потребує великих зусиль у своєму обслуговуванні. Очищати пилозбірник легко. Для цього достатньо підняти кришку, дістати його за спеціальну ручку і витрусити сміття. Якщо у вас версія s9+, то вам більше пощастило, оскільки тут є станція автоматичної утилізації сміття. У міру заповнення контейнера вона збирає сміття в одноразовий мішок, ємності якого вистачить приблизно на 30 контейнерів. Вам залишається тільки міняти мішок кілька разів на місяць.

 

Відео-огляд:

Розпакування, огляд та порівняння моделей від наших партнерів

 

Висновок:

Вартість iRobot Roomba s9+ висока, але ви отримуєте інноваційну систему автоочищення. S9 у свою чергу стоїть вже помірніше і має відмінні характеристики, але не порадує вас цією функцією.

Купити оригінальний сертифікований iRobot Roomba s9 та S9+ можна у нашому магазині. Важливо! База Clean Base від iRobot Roomba i7 не підходить для Roomba s9, тому якщо ви захочете придбати її окремо, запитуйте саме для серії s.