Детальний огляд iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 980 – інноваційний робот-пилосос 2015 року від iRobot. Пристрій поєднує в собі всі сучасні якості автономного прибирання, а саме покращену систему навігації, ефективне всмоктування, чищення будь-яких підлогових покриттів та новий спосіб керування через програму для смартфона. У цьому огляді ми розглянемо всі особливості цього апарата докладно:

Зміст:

 1. Позиціювання

 2. Комплект поставки

 3. Дизайн та елементи управління

 4. Технічні характеристики

 5. Принцип роботи / Продуктивність

 6. Фотогалерея

 7. Висновок

 

Позиціювання

Roomba 980 є моделлю роботів-пилососів нового покоління iRobot. Можливо, за потужністю всмоктування він поступається моделлю 880. Але в порівнянні з попередниками, у нього є більш просунута система навігації VSLAM, згідно з якою він будує карту приміщення і йде по рівних лініях, а не хаотично, як це робили всі попередні Roomba. Також він інтенсивніше чистить килими завдяки новій технології Carpet Boost. Ще однією відмінністю є підключення робота до Інтернету, тому ви можете керувати ним через спеціальний додаток. Така функція присутня також у нових роботів-пилососів Neato Botvac Connected та Dyson 360 Eye.

 

Комплект поставки

 • Робот-пилосос iRobot Roomba 980
 • Акумулятор NiMH
 • Зарядна станція Home Base
 • Блок живлення
 • Дві віртуальні стіни Halo
 • Дві гумові щітки
 • Бічна щітка
 • Додатковий фільтр НЕРА
 • Інструкція з експлуатації
 • Гарантійний талон

 

Дизайн та елементи управління

Roomba 980 відрізняється досить скромним, витриманим дизайном. Тут немає нічого зайвого та помітного. Чорний матовий пластиковий корпус, захисний бампер спереду, два провідні колеса та верхня панель, виготовлена ​​з прозорого пластику. На кришці є основна кнопка увімкнення Clean. Тут розташована камера, за допомогою якої робот сканує приміщення. Відсутність будь-яких елементів управління обумовлена ​​тим, що весь процес роботи робота контролюється через мобільний додаток iRobot Home. Як і у всіх Roomba, є ручка для зручного перенесення робота по приміщенню.

 

Технічні характеристики

Тип збирання – суха

Режими очищення - звичайний, локальний, за розкладом

Прибирання покриттів – лінолеум, ламінат, паркет, плитка, килим

Час роботи – 2 години

Час заряджання – 3 години

Місткість акумулятора - 3300 мАг

Площа прибирання – понад 100 кв.м.

Розміри – 35 см х 9 см

Вага – 3,95 кг

Об'єм контейнера для сміття – 1 л

Рівень шуму – 60 дБ

Принцип роботи / Продуктивність

Як ми згадували вище, цей робот відрізняється принципом свого управління. Завдяки вбудованому Wi-Fi модулю ви можете підключити робота до свого смартфону та керувати ним за допомогою мобільного додатку iRobot Home (доступні версії для iOS та Android). В інтерфейсі програми можна вибрати режим прибирання, встановити час, налаштувати прибирання по днях тижня, стежити за рівнем заряду батареї і загальним станом апарата.

Після всіх цих параметрів робота можна відправляти на прибирання. Перш ніж розпочати рух, він скануватиме приміщення за допомогою камери та технології VSLAM. Карта дозволить йому рухатися по рівних лініях та обходити перешкоди завдяки системі iAdept та масиву інфрачервоних датчиків. Якщо у робота розрядиться батарея під час прибирання, він запам'ятає місце зупинки і продовжить чищення підлоги з нього після підзарядки. Це дозволяє пилососу справлятися з будинками та квартирами площею понад 100 кв.м в автоматичному режимі. Задавши роботу режим локального прибирання (Spot), він рухається спіраллю і робить кілька проходів по тому самому місцю.

Апарат демонструє гарну якість збирання як на твердих покриттях з точністю збирання сміття до 90% за один прохід, так і на килимах. Справа в тому, що в цьому приладі є нова технологія Carpet Boost, яка спрацьовує, коли пилосос заїжджає на килим (ворс до 2 см) і дозволяє автоматично збільшити потужність всмоктування. До речі, як і серії 600, 700 і 800, робот-пилосос Roomba 980 оснащений потужною системою циклонічного всмоктування AeroForce. Продуктивність роботи на килимі – 80% прибраного сміття за один прохід. Винятками лише є важкодоступні місця під меблями, кути, глухий кут.

Варто також відзначити роботу щіток. Як і у моделей 800 серії, замість основної щетинистої щітки Roomba 980 має два гумові валики, які відрізняються тим, що можуть однаково добре справлятися з чищенням, як гладких покриттів, так і килимів. Перевагою їхньої конструкції є те, що вони менше намотують волосся та вовни на відміну від щетинистих щіток. Бічна щітка-вертоліт активно обертається і змітає сміття до центру, а звідти вже захоплюється основними щітками. За допомогою бічної щітки робот прибирає сміття з кутів, навколо ніжок столів та стільців, вздовж стін та з плінтусів. Все сміття проходить через фільтр НЕРА, який може утримувати найдрібніші частинки пилу в 2 мікрони, алергени та інші шкідливі мікроорганізми. Пилозбірник об'ємом в 1 л має функцію рівномірного розподілу сміття, тому він не забивається повністю в перші ж хвилини роботи робота.

Ще варто відзначити датчик Dirt Detect 2, який спрацьовує, коли робот зустрічається із сильно забрудненими ділянками. У цьому випадку він автоматично збільшує потужність всмоктування та очищає це місце, доки воно не стає повністю прибраним.

Робот може долати пороги заввишки до 19 мм, не заплутується в проводах за рахунок системи «антиплутанина» і не падає зі сходів, оскільки має датчики визначення країв. У комплекті з роботом також йдуть дві віртуальні стіни Halo. Вони використовуються для обмеження пересування робота у просторі та можуть працювати у двох режимах. У першому вони посилають інфрачервоний промінь на відстані 3 м від пилососа, і таким чином він не перетинатиме цю зону. У другому режимі стіни створюють кругове обмеження руху робота в радіусі 60 см. Зазвичай, цей режим встановлюється навколо посуду домашніх тварин на підлозі, ваз та інших цінних предметів, щоб робот не зіштовхнув їх.

Після закінчення збирання робот прямує до своєї зарядної станції. Повний цикл заряджання триває близько 3 годин. Після закінчення збирання пилозбірник необхідно витягнути і спустошити. Він дістається дуже просто. Фільтр також потрібно почистити. І робот знову готовий до роботи.

Фотогалерея

Висновок

iRobot Roomba 980 має досить помірну вартість. Ця ціна обумовлена впровадженням нових технологій інтелектуального очищення. Виробник надає офіційну гарантію на пристрій – 2 роки.

В цілому, це досить хороший автоматизований прибиральник, який може впоратися зі збиранням великих площ, адаптуватися до будь-якого покриття для підлоги і добре підходить для власників домашніх тварин. А керування через мобільний телефон робить контроль за роботом досить простим та зручним.