Детальний огляд iRobot Braava Jet M6 першопрохідника серед роботів полотерів з віддаленим керуванням

Braava Jet m6 – це досить цікавий і, безумовно, корисний робот полотер для дому. Найкраще його використовувати в тандемі з роботом-пилососом, тому що тоді процес збирання більш оптимізований і якість збирання вища. Але і як самостійний прилад Braava Jet m6 теж має місце. Його зручно використовувати в таких цілях як щоденне вологе протирання підлоги в будинку. Заінтриговані? Читайте наш огляд.

Braava Jet m6 – новинка у сфері роботів-полотерів від компанії iRobot. Компанія позиціонує цей пристрій як найрозумніший роботизований прибиральник для миття підлоги. Справді, в його арсеналі з'явилося кілька розумних функцій, а саме побудова карти приміщення, самонавчання при плануванні прибирання, а також технологія Imprint Link, яка дозволяє йому працювати в тандемі з роботами-пилососами Roomba серій I (i7 та i7+) та S (s9 та s9+). Наскільки вигідні для власників ці нововведення та яка якість прибирання пропонує цей помічник, читайте у нашому детальному огляді.

Зміст:

 1. Позиціювання

 2. Комплект

 3. Дизайн

 4. Специфікації

 5. Принцип роботи

 6. Обслуговування

 7. Висновок

 

Позиціювання iRobot Braava Jet m6:

Головна відмінність Braava Jet m6 від його попередників – роботів Jet 240 та Jet 390Т – це керування зі смартфона. Ви просто завантажуєте програму iRobot HOME і підключаєте до нього робота. У додатку зручно стежити за процесом збирання, вказувати час та кімнати для збирання. Крім того, останній полотер має можливість самонавчати, тобто самостійно будувати оптимальний маршрут по вибраній карті та вдосконалювати його з кожним новим проходом. Вищезгадана функція Imprint Link дає можливість через програму працювати спільно з роботами Roomba i7 та s9. Тобто, як тільки робот закінчує сухе прибирання, Braava Jet m6 вирушає на вологу без вашої команди.

Виробник таким чином передбачив повний цикл прибирання у будинку з метою мінімізувати участь господаря у цьому процесі.

Крім навігації, тут покращилися характеристики у продуктивності. Замість Braava Jet 240 площі в 25 кв.м., новий Braava тепер може подужати до 30 кв.м. Також тепер для вилучення контейнера з водою не потрібно перевертати робот догори ногами, боячись щоразу розлити рідину. Резервуар у Jet m6 розташований зверху апарату, і щоб його дістати, потрібно лише натиснути на кнопку, відкрити кришку і потягнути за контейнер ручку.

 

Комплект поставки iRobot Braava Jet m6:

 • Робот-полотер Braava Jet m6
 • Зарядна база Home Base
 • Мережевий адаптер – 1 шт
 • Насадка-швабра для миття поверхонь - 2 шт.
 • Насадка для сухого очищення - 1 шт.
 • Багаторазова серветка для миття підлоги - 1 шт.
 • Багаторазова серветка для сухого очищення - 1 шт.
 • Рідина для миття підлоги – 40 мл
 • Інструкція з експлуатації
 • Гарантійний талон

 

Дизайн iRobot Braava Jet m6:

Робот представлений у квадратній формі, завдяки якій він може чистити підлогу вздовж плінтусів та в кутах. Колір – білий, глянсовий.

З елементів управління на корпусі лише три кнопки – Clean, Spot та Home. Зверху знаходиться кругла кришка для доступу до контейнера, що знімається.

У передній частині розташований пружний бампер м'якого торкання, а по центру – слот розпилювача води.

Змінні серветки кріпляться в спрямовуючі пази за рахунок своїх пластикових панелей. Між ними знаходиться датчик, що розпізнає тип насадки, що використовується.

З боків спереду знаходяться датчики визначення перешкод та перепаду висот.

 

Технічні характеристики iRobot Braava Jet m6:

Тип збирання - суха та волога

Джерело живлення – акумулятор Li-ion

Час роботи – 90 хвилин

Час заряджання – 180 хвилин

Площа прибирання – 30 м2

Об'єм контейнера – 450 мл

Розміри – 27 см x 25,2 см x 9 см

Вага – 2,2 кг

 

Принцип роботи / Продуктивність iRobot Braava Jet m6:

Перед початком прибирання роботом-полотером Braava Jet m6 необхідно провести три прості процеси:

 1. встановити серветку для сухого чи вологого очищення підлоги;
 2. налити воду в апарат, за бажанням додати миючий засіб, що йде в комплекті. Це додасть свіжості;
 3. натиснути кнопку "Пуск (Clean)".

До речі, можна обійтися без заповнення контейнера водою, якщо ви бажаєте зробити просто сухе прибирання. Для цього потрібно використовувати насадку зі штучного хутра. Вона дуже м'яка і приємна на дотик. Насадка для вологого прибирання жорсткіша.

Далі робот діє сам. Завдяки вбудованій системі Imprint Technology він складає карту приміщення. Її можна буде подивитися в додатку, розбити на бажані для прибирання кімнати, налаштувати області, не бажані для роботи. Остання функція – це нововведення від iRobot, яке усуває необхідність використання віртуальних стін.

Для виконання вологого прибирання Braava jet m6 використовує систему автоматичного розбризкування води із сопла Precision Jet Spray на передній панелі, а потім проїжджає по змоченій ділянці та протирає його серветкою. У налаштуваннях можна вибрати такі режими прибирання: автоматичне (оптимальний), інтенсивне (для сильно забруднених місць) або максимальне (на зниженій потужності робот пройде більше площі). Кількість рідини, що розпилюється, можна відрегулювати в додатку.

Braava ефективний на таких твердих покриттях як паркет, плитка або лінолеум. Пересувається робот за технологією vSLAM, тобто прямими лініями зигзагом. Цей спосіб пересування найоптимальніший для всіх типів приміщень.

У додатку ви можете стежити за станом полотера, перевіряти його готовність до роботи, налаштовувати послідовність прибирання та працювати за розкладом. Також він сумісний із голосовими помічниками Google Assistant та Alexa, тому може керуватися голосом.

Якість збирання досить хороша. Звичайно, прибрати велику кількість розлитої рідини він не зможе, як і справлятися із супер складними забрудненнями. Але для повсякденного прибирання звичайних квартир та будинків це гарне рішення.

Закінчивши роботу, робот відправляється на зарядну станцію і пришвартується до неї для заряджання акумулятора.

 

Обслуговування iRobot Braava Jet m6:

Обслуговувати робот-полотер не складе труднощів. Після закінчення збирання потрібно зняти ганчірку і прополоскати її під проточною водою. Прати, сушити та замінювати серветки потрібно у міру зносу. Контейнер потрібно дістати, вилити воду, що залишилася, і висушити його. Також рекомендується звертати увагу на зовнішнє обладнання робота, як камери, датчики та контакти. Їх потрібно протирати при забрудненні, щоб не порушувати координацію рухів та роботу апарату.

 

Висновок

Вартість iRobot Braava Jet m6 на сьогоднішній день помірна. Виробник надає офіційну гарантію на 2 роки. Придбати iRobot Braava Jet m6 можна у нашому магазині за найвигіднішими умовами.