Зміст:

  1. Введення
  2. З чого полягає робот-прибиральник басейнів
  3. Принцип роботи робота для чищення басейну
  4. Як вибрати роботизованого прибиральника для басейну
  5. Замість висновка

Введення

Уявляючи собі красивий сучасний будинок, ми в голові зазвичай малюємо картинку, де обов'язково є присутнім рівний зелений газон і, звичайно ж, великий, глибокий басейн з кристально чистою, прозорою водою на задньому дворі. Такий пейзаж часто можна зустріти в голлівудських фільмах. Але це Америка, і там домашні басейни, втім, як і ідеально рівний газон - це звичне буденне явище або навіть частина життя американців. Для нашої країни поняття "басейн" асоціюється із спортивним закладом або просто рядовою сауною, де можна з головою поринути після розжареної парилки. Як би то не було, людина, що має таке місце для відпочинку у своєму домі, поза сумнівом, знає про те, як же важко і дорого стежити за його чистотою і зовнішнім виглядом.

Треба розуміти, що вода у басейні - справжній живий організм, що вимагає постійного систематичного відходу. Джерелами забруднення можуть бути як довкілля(пісок, пил, бруд, трава і листя), так і люди, що купаються в ній. Брудна вода, яка не пройшла необхідне очищення, швидко каламутніє, створює слизький наліт на поверхні, неприємний запах, піниться, утворює уздовж ватерлінії вапняний або іржавий наліт, і стає ідеальним місцем для розмноження бактерій і водоростей. Звичайне очищення має на увазі фізичну(фільтрація і рециркуляція, або ж звичайна заміна води на нову) і хімічну дію(дезинфекція хімічними препаратами на основі хлору, активного кисню, брому, обробка альгицидами, коагуляція і так далі), що є не дуже корисним засобом для людей, що використовують надалі цей басейн.

Існує величезна кількість засобів і інструментів як для ручного чищення басейнів, наприклад, спеціальні пилососи, щітки, підхоплення і сачки, насосні фільтрувальні станції і багато що інше, а також автоматизовані пристрої, а саме роботи для прибирання басейнів, про які і піде мова в цій статті.

З чого складається робот-прибиральник басейнів

Для позбавлення від проблеми періодичного відходу за басейнами і штучними водоймами, компанії, що займаються розробками домашніх автоматизованих помічників створили спеціальних роботів для прибирання домашніх і громадських басейнів різних розмірів і форм. Передовими розробниками стали такі бренди, як iRobot, Zodiac, Maytronics, Aquabot, Aquaproducts, Smartpool і інші. Такі роботи працюють за принципом вакуумного пилососа, тільки у воді, а також не вимагають людського контролю, оскільки мають бортовий комп'ютер або блок управління для автономної і правильної роботи.

Корпус робота для чищення басейну зазвичай виконаний з міцного водостійкого пластика. Для зручності переміщення, транспортування, опускання або підйому з води у верхній частині у багатьох пристроях передбачено руків'я, яке в деяких моделях також служить деяким поплавцем для рівноваги. Циркуляція води через прибиральника робиться за допомогою одного або декількох нижніх всмоктуючих отворів, вакуумного насоса, приведеного в рух потужним електромотором в герметичному корпусі, і випускаючими отворами, розташованими згори на корпусі і оснащеними неповоротними клапанами. Переміщення здійснюється завдяки чотирьом колесам або спеціальним валикам і гусеницям ), працюючими, відповідно, від електромоторів, залежно від моделі і виробника. Валики служать не лише засобом пересування, але і прекрасним інструментом для очищення нальоту і бруду, що в'їдається, з поверхні басейну.

Вони бувають декількох видів:

комби-щетки для плівки і плитки;

ПВХ-щітки для плівки і збірно-каркасних басейнів;

супер-щетки для плитки, плівки, нержавіючої сталі і композитних матеріалів.

Існують також спеціальні турбо-щітки для реактивного очищення, розташовані безпосередньо перед або в каналі всмоктування. У деяких колісних роботах передбачені шкрябання, що зчищають бруд і наліт із стінок і дна басейну. Для збору сміття, бруду, водоростей і піску розмірами до 2 мікрон в роботах для очищення басейнів є сітчасті мішки-фільтри або пластикові контейнери, які легко виймаються і миються під проточною водою. Живлення автоматизованих прибиральників робиться за допомогою герметичного плаваючого кабелю(бувають як з поплавцями, так і без), який підключається до стаціонарного трансформатора(блоку живлення), що перетворює 220V домашній електричній мережі в 24V необхідних для живлення електромоторів робота. Слід зауважити, що при підключенні пристрою до мережі слід завжди перевіряти заземлення розетки і цілісність кабелю щоб уникнути поразки електричним струмом. На трансформаторі частенько розташовані кнопки управління роботом. У простих - це кнопки Пуск і Стоп, а в дорожчих і складніших - кнопки пуску і зупинки, а також клавіші програмування режимів і часу прибирання, дисплей і таймер. Наприклад, в деяких моделях роботів, трансформатор розміщений на зручному колісному візку для транспортування і зберігання пристрою.

Серед інших зручних функцій і пристроїв слід зазначити пульт дистанційного керування, датчик заповнення сміттєзбірника, датчики сканування басейну і вибору оптимального маршруту пересування, які, поза сумнівом, допомагають автономному прибиральникові зробити якісніше прибирання, але і відповідно підвищують його вартість.

Принцип роботи робота для чищення басейну

Щоб почати очищення вашого басейну необхідно правильно встановити трансформатор(у сухому місці, не менше 3,5 метрів від басейну). Підключити до нього герметичний кабель, заздалегідь перевіривши на механічні ушкодження, розплутавши і помістивши його на поверхню води. Опустити робота у воду, погойдуючи, що б повністю підбурити з нього повітря. Підключити блок живлення(трансформатор) до мережі 220V, а потім включити кнопкою Пуск.

Робот рухається хаотично, що дозволяє йому за декілька проходів повністю очистити усю поверхню басейну або водойми. Завдяки притягуючій силі, що створюється вакуумним насосом, прибиральник прекрасно пересувається по вертикальних стінах, дні і східцях сходів, уздовж ватерлінії, очищаючи усі важкодоступні місця(до речі, будьте уважні - є моделі, які рухаються виключно по дну). Спеціальні щітки, що обертаються, і шкрябання ретельно очищають поверхню від нальоту, бруду, водоростей і мікроорганізмів, потім разом з водою усе це всмоктується в робота, проходить і осідає в контейнері із спеціальними фільтрами або пористому мішку, а назовні випускається абсолютно чиста вода.

В процесі роботи автоматизований прибиральник може наїхати на кабель живлення або перекинутися при з'їзді із стінки. Не лякайтеся, розробники передбачили це, тому робот ніколи не заплутається і завжди повернеться в початкове положення при перевертанні. При експлуатації радимо не використати робота, коли у басейні люди, при температурі води вище 35-38 градусів за Цельсієм, не зберігати у воді, а також не залишати трансформатор на відкритому повітрі і включеним в мережу, якщо ви не використовуєте автоматизованого помічника.

Як вибрати роботизованого прибиральника для басейну

Перше, необхідно визначити тип басейну : стаціонарний, каркасний або надувний. Останній не зовсім підходить для очищення роботом-прибиральником.

Друге, визначити тип покриття басейну : плитка, плівка, нержавіюча сталь або композитні матеріали. Поверхня впливає на вибір щітки робота. Як ми пам'ятаємо, бувають ПВХ-щітки для плівки і збірно-каркасних басейнів, комби-щетки для плівки і плитки і супер-щетки для усіх видів покриттів.

Третє, треба знати розміри басейну, включаючи глибину. Звідси, вибираємо робота з відповідною продуктивністю(об'єм води в годину) і завдовжки герметичного дроту. Помітимо, що для спортивних басейнів, включаючи олімпійські, є спеціальні роботи або комплекси з декількох роботів, зібрані в єдину конструкцію.

Вищеперелічені критерії є основними. Звичайно ж, необхідно враховувати кількість і тип сміття, оскільки цей чинник впливає на об'єм і тип вибираного сміттєзбірника, а також на потужність вакуумного насоса. Хоча рідко зустрінеш у продавців дані саме за цими характеристиками. Інші функції і елементи, як пульт ДУ, візок для зберігання і транспортування, таймер і програмування, реактивне чищення і антиплутанина, інші додаткові датчики, безумовно, згодяться при очищенні басейну, але вони істотно збільшують вартість помічника. Ну і комплектація, будь-яка додаткова щітка або запасний мішок-фільтр значно збільшать термін експлуатації вашого пристрою.

Замість висновка

Звичайно, хочеться вірити, що робот для прибирання басейну ідеально очистить будь-яку поверхню і зробить кристально чисту воду. Все можливо, за умови, що ви не зовсім критично запустили свою водойму. Повністю знешкодити органічні забруднення у вигляді водоростей і видалити муть йому не під силу, тут допоможе лише повна заміна води і ручна ретельна зачистка стінок і дна із застосуванням хімічних засобів. А ось не допустити такий стан - це повністю здійсненне завдання для робота. Якщо почастіше його використати, ви на довгий час будете захищені від зайвої роботи і багатьох фінансових витрат, що стосуються очищення басейну. Тим більше, хто ж хоче купатися і купати своїх дітей в хлорній воді. Це реальна економія коштів, часу, а головне сил в підтримці чистоти вашого басейну, навіть з причини його не малої вартості.

Радимо вибирати тільки перевірений сертифікований товар, такий, який представлений в нашому магазині. На будь-яку модель з каталогу ми надаємо гарантію і сервісне обслуговування. Тобто, вам не треба буде шукати, де відремонтувати свій робот(якщо він зламався), або просто замовити для нього які-небудь запасні частини або витратні матеріали. Вас завжди проконсультують досвідчені фахівці і нададуть вам необхідну і точну інформацію про будь-яку модель робота-прибиральника. Подумайте і зробіть правильний вибір прямо зараз.